Wykład online: Spotkajmy się w Rzymie za bliskimi murami (dr Olaf Kwapis) - zdjęcie

Średnia ocena

26 oddanych głosów

9,7 / 10

Wykład online: Spotkajmy się w Rzymie za bliskimi murami (dr Olaf Kwapis)

Rozpoczniemy nowy cykl wykładów od Ogrodów Watykańskich, gdzie Piro Ligorio w 1561 roku wzniósł niewielki obiekt, dedykowany papieżowi Piusowi IV. Od znajdującego się tam Casino Pio, które w manierystycznej formie nawiązuje do pamięci o antycznym nimfeum, przejdziemy do kolejnych papieskich i książęcych pałaców. Wędrując od Villa Giulia, Villa Borghese i Villa Torlonia przemierzymy dzieje sztuki architektonicznej od renesansu do neoklasycyzmu.

Cykl wykładów: SPACERY UNESCO

Centrum Interpretacji Zabytku Muzeum Warszawy serdecznie zaprasza Państwa na cykl wykładów o wyróżnionych przez UNESCO dziełach sztuki i zespołach urbanistycznych, uznanych za trwałe dziedzictwo kulturowe ludzkości. W marcu będzie to intelektualna wędrówka do włoskiego Lacjum jako artystycznej ramy Rzymu. Pokażemy najciekawsze obiekty znajdujące się poza murami Urbs, by opowiedzieć fascynującą historię willi dworu papieskiego. Wykłady prowadzi historyk sztuki, dr Olaf Kwapis.

Cykl: Spacery UNESCO. Wykłady w tym cyklu odbędą się: 03 marca , 10 marca, 17 marca, 24 marca i 31 marca.

Czas trwania: 90 minut

Opinie naszych widzów (6)

 • 10,0/ 10

  Wspaniały

  lu.....@gm...il.com / 15 marca 2021

 • 10,0/ 10

  Bardzo duzo waznych informacji o Rzymie - bardzo dobry prowadzacy z duza wiedza na temat Rzymu!

  co.....@ch...rt.com / 14 marca 2021

 • 10,0/ 10

  ZNAKOMITY

  el.....@gm...il.com / 05 marca 2021

 • 10,0/ 10

  Wspaniałe wydarzenie!!! Już czekam na następne. :-)

  dw.....@on...et.eu / 04 marca 2021

 • 10,0/ 10

  Wykład wspaniały, pan dr Olaf Kwapis po raz kolejny zabrał nas wszystkich w cudowna podróż do wiecznego miasta i niesamowitych miejsc za jego murami.

  an.....@ho...il.com / 04 marca 2021

 • 6,0/ 10

  Pan dr Kwapis dysponuje niewątpliwie przebogatą wiedzą . Niestety, nie wszyscy słuchacze są studentami architektury. W pewnym momencie wykład stał się nużący przez nadmiar szczegółów. Oprawa graficzna dość marna. Spodziewałam się pięknej opowieści o pięknych rzymskich willach i ogrodach a dostałam akademickie rozważania.Szkoda. No i czas.90 minut to 90 minut. Tak było w ofercie. I należało się w tym zmieścić. Każdy układa sobie dzień tak, żeby znaleźć 90 minut. Potem siedzimy jak na szpilkach bo szkoda odejść, a rzeczywistość wokół skrzeczy.

  bo.....@in...ia.pl / 04 marca 2021

Muzeum Warszawy - Adres i dojazd

Rynek Starego Miasta 28-42
Warszawa

http://muzeumwarszawy.pl

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.