E-wykład: Rekonstrukcje i konstrukcje. Architektura Warszawy i przepisywanie historii; Stadion X-lecia – modernizm z gruzu, gruzy modernizmu (Grzegorz Piątek) - zdjęcie

Średnia ocena

13 oddanych głosów

10,0 / 10

E-wykład: Rekonstrukcje i konstrukcje. Architektura Warszawy i przepisywanie historii; Stadion X-lecia – modernizm z gruzu, gruzy modernizmu (Grzegorz Piątek)

Cykl wykładów Grzegorza Piątka : Rekonstrukcje i konstrukcje. Architektura Warszawy i przepisywanie historii

Wykład: Stadion X-lecia – modernizm z gruzu, gruzy modernizmu

Odbudowa, modernizacja czy konserwacja zabytku jest zawsze wyborem – okazją do wyeksponowania pożądanej warstwy czy wersji budowli, ale i zmiany jej symbolicznego znaczenia czy napisania od nowa kawałka historii miasta.

Grzegorz Piątek, autor znanych i nagradzanych książek o Stefanie Starzyńskim (Sanator. Kariera Stefana Starzyńskiego, 2016) i o Warszawie (Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944-1949, 2020), z wykształcenia architekt, z praktyki wykładowca i popularyzator wiedzy o stolicy, w cyklu wykładów przyjrzy się znanym warszawskim budowlom i zespołom przestrzennym, np. Teatrowi Wielkiemu, kościołowi św. Aleksandra, pałacowi Staszica, ulicy Nowy Świat, pałacowi Bruhla. Wszystkie te miejsca i obiekty podczas powojennej odbudowy czy wcześniejszych przebudów zostały poddane manipulacjom oraz artystycznemu, społecznemu czy politycznemu kontekstowi przemian, o których warto wiedzieć i na pewno warto posłuchać.

Czas trwania: 90 minut

Opinie naszych widzów (4)

 • 10,0/ 10

  Bardzo profesjonalnie i ciekawie poprowadzony wykład. W przystępny i wciągający sposób przedstawiony temat.

  ma.....@gm...il.com / 27 października 2021

 • 10,0/ 10

  Wykład ardzo dobrze przygotowany,ciekawy, świetnie zaprezentowany.

  mo.....@po...ta.onet.pl / 26 października 2021

 • 10,0/ 10

  Bardzo ciekawa opowieść, dobry mówca. Choć próba powiązania architektury obecnego stadionu z założeniami faszyzmu nie na miejscu ;)

  pi.....@li...st.pl / 26 października 2021

 • 10,0/ 10

  Świetnie przygotowana prezentacja. Temat ciekawy i bardzo dobrze przedstawiony.

  pi.....@gm...il.com / 26 października 2021

Muzeum Warszawy - Adres i dojazd

Rynek Starego Miasta 28-42
Warszawa

http://muzeumwarszawy.pl

Kup bilet