WOJTEK BLECHARZ „Intermedia” | Premiera | Performing Europe - zdjęcie

Średnia ocena

4 oddane głosy

9,5 / 10

WOJTEK BLECHARZ „Intermedia” | Premiera | Performing Europe

instalacja dźwiękowa + rozmowa z artystą

30 min przed, wydarzenie będzie już aktywne

Zaloguj się na platformie ZOOM

Do udziału w instalacji dźwiękowej potrzebujesz minimum dwa media elektroniczne z dostępem do Internetu takie jak – laptop, tablet czy telefon.

Im więcej urządzeń, tym lepsza zabawa, więc warto spotkać się w kilka osób w jednym miejscu.

Artysta zaprasza widzów do stworzenia instalacji dźwiękowych we własnych domach. Wystarczy mieć pod ręką minimum dwa media elektroniczne z dostępem do Internetu takie jak – laptop, tablet czy telefon. Im więcej urządzeń elektronicznych, tym lepiej, dlatego warto spotkać się w większym gronie i uczestniczyć we wspólnym „domowym muzykowaniu”. Źródła dźwięku o różnym charakterze – od tonów pulsujących, po rozciągnięte w czasie glissanda – rozlokowane w różnych miejscach domu mogą sprawić, że nasza ograniczona przestrzeń życiowa „rozszerzy się”, zamieni się w mały dźwiękowy spacer między kuchnią a pokojem, sprawi, że monotonia naszej izolacji na chwilę nabierze innego

wymiaru.

„Intermedia” to jak sama nazwa wskazuje utwory do wykonywania pomiędzy innymi utworami lub pomiędzy różnymi momentami dnia. Jeżeli pobawimy się znaczeniem tego słowa, to również utwory do wykonywania pomiędzy różnego rodzaju mediami. Przeznaczone są do wykonywania w domu, w pojedynkę, z innymi członkami rodziny lub grupą przyjaciół.

Poprzez prostą pracę z naszymi codziennymi urządzeniami możemy tworzyć różne konstelacje dźwiękowe, wykorzystując materiały dostępne na soundcloud.com. Artysta będzie "dyrygowa" widzami poprzez aplikację ZOOM. Będzie przekazywał instrukcje, który track na danym urządzeniu należy odtworzyć i gdzie dane urządzenie przenieść lub jaką czynność wykonać: chodzić, położyć się, zatykać rytmicznie uszy, śpiewać mantrę etc.

Muzyka może mieć zbawienny wpływ na obniżanie poziomu stresu, muzyka łagodzi obyczaje, uspokaja, wyrównuje oddech rytm serca. „Intermedia” to rodzaj muzycznej medytacji, chwilowego zawieszenia w ciągu dnia, muzycznego „przerywnika” w trakcie spotkania towarzyskiego, stworzenia delikatnego tła dźwiękowego do wykonywania codziennych czynności lub akompaniamentu do śpiewania mantr.

Wydarzenie będzie rejestrowane wyłącznie w celach archiwizacyjnych. Kupując bilet wyrażasz zgodę na rejestrację.

***

Instalacja dźwiękowa powstała na zamówienie projektu Performing Europe 2020 finansowanego przez program Unii Europejskiej Kreatywna Europa – apap (advancing performing arts project).

Performing Europe 2020 to czteroletni kompleksowy projekt, wspierający produkcje, międzynarodową współpracę artystów i prezentacje ich prac, realizowany przez Fundację Ciało/Umysł wraz z 11 europejskimi partnerami sieci apap (advancing performing arts project). Jego celem jest zwiększenie dostępu do tańca i sztuk performatywnych. W projekcie bierze udział blisko 40 twórców, w tym czterech z Polski. Tegoroczny - IV i zarazem ostatni - sezon PE opowiada o tożsamości europejskiej przez pryzmat polskich artystów.

Organizator: Fundacja Ciało/Umysł

Kuratorka: Edyta Kozak

Projekt współfinansowany przez program Unii Europejskiej Kreatywna Europa – apap (advancing performing arts project) oraz Urząd Miasta St. Warszawy

Patroni medialni: TVP Kultura, Miesięcznik Teatr, Didaskalia, NN6T, Magazyn Taniec, taniecPOLSKA.pl, e-teatr.pl, teatrdlawszystkich.eu

Czas trwania: 60 minut

Zwiastuny

Twórcy

Koncepcja, muzyka i prowadzenie: Wojtek Blecharz

Wykonanie: widzowie

Obsługa techniczna: Irmina Kalotka

Montaż materiałów wideo: Wojtek Kaniewski

Projekt graficzny: Miłosz Wiercioch

Zdjęcie tytułowe: Wojtek Blecharz

Produkcja: Fundacja Ciało/Umysł

Premiera: 28 listopada 2020

Kuratorka: Edyta Kozak

Opinie naszych widzów (3)

 • 10,0/ 10

  Koncert Wojtka Blecharza był fantastycznym przeżyciem. Niezwykle sensualny charakter koncertu jak i aktywne zaangażowanie słuchacza w proces jego odgrywania, poprzez instrukcje dotyczące sposobów odtwarzania jaki zmian ustawień głośników, dał mi niezwykle fizyczny odbiór utworu. Był on dla mnie również faktorem motywującym do tego aby tańczyć, co dało mi niezwykle dużo przyjemności, ważnej w tak mrocznym czasie jakim jest pandemia.

  ka.....@gm...il.com / 09 grudnia 2020

 • 10,0/ 10

  Świetna przygoda z muzykę, inne spojrzenie na odbiór dźwięków. Genialne.

  sy.....@gm...il.com / 30 listopada 2020

 • 8,0/ 10

  Bardzo ciekawe doświadczenie, dobrze spędzony czas, polecam. Przeszkadzał mi tylko moment, w którym trzeba było zamknąć oczy, a jednocześnie obserwować, czy nie zmieniło się polecenie na ekranie. Jeśli można przekazać artyście, to proszę - może wymyśli, jak sobie z tym poradzić.

  or.....@gm...il.com / 09 grudnia 2020

Fundacja Ciało/Umysł - Adres i dojazd

https://cialoumysl.pl/

Kup bilet