Maria Wójtowicz
32 oddanych głosów
więcej
więcej
Spektakle z udziałem tego aktora:
Noc Walpurgii 1968
"Czy Diabeł jest tak straszny jak Ci, co go malują?"
Spektakl oparty na motywach niesławnej, "ostrej jak brzytwa", "zabawnej jak diabli" Biblii Szatana, autorstwa Antona Szandora LaVey, samozwańczego maga, skandalisty i głowy własnego kościoła, jak również muzyka, artysty estradowego i tresera dzikich zwierząt; jednej z najbarwniejszych i najbardziej tajemniczych postaci popkultury.
Oniryczna, pełna mrocznej groteski podróż do serca oszalałej Ameryki końca lat 60 - czasów hippisów, Nixona, Charlesa Mansona, LSD, napięć rasowych, przewrotu obyczajowego i rozkwitu New Age. Wycieczka prosto w stan ducha jednego z najdziwniejszych i najbardziej chaotycznych okresów w historii nie tylko nowego kontynentu ale i powojennego świata.
Spacer po myśli współczesnego satanizmu, którego przesłanie dla wielu może być bliższe i bardziej aktualne niż może się nam zdawać. Przedstawienie o naturze demagogii, sile słowa, potędze rytuału, teatrze religii i nieprzemierzonej grotesce człowieka obsesyjnie poszukującego w świecie innego sensu, niż on sam.
więcej
Szczegółysweet&romantic
Spektakl inspirowany jest książkami hiszpańskiego filozofa i pisarza Paula B. Preciado oraz powieścią Mary Shelley „Frankenstein", czyli współczesny Prometeusz” z 1818 roku. To przewrotne love story, kwestionujące przyjęte zasady miłości, płci, ról rodzinnych i społecznych. Bohaterka spektaklu chce kochać tych, na których jej zależy, nie będąc jednocześnie córką dla matki, partnerką dla swojej dziewczyny, kochankiem dla chłopaka z call center. Zażywa syntetyczny testosteron nie w celu tranzycji, ale by stać się kimś pomiędzy kobietą a mężczyzną, człowiekiem o wielu właściwościach na podobieństwo istoty stworzonej przez Frankensteina. Korzystając z farmakologicznych dobrodziejstw systemu, występuje przeciwko niemu. Miłość do kogoś nieokreślonego jak ona generuje konflikt. Matczyna, partnerska, przyjacielska miłość stają się nagle tylko naczyniami, które można wypełnić reklamowym kontentem. Viagra – dla mężczyzny, tabletka antykoncepcyjna – dla kobiety. Czy nasza tożsamość i miłosne preferencje muszą przynosić jak największy zysk?
Scenariusz Wery Makowskx i Jakuba Zalasy, laureatów nagrody Debiut TR.
Cena biletu normalnego na dany spektakl będzie rosnąć wraz z liczbą sprzedanych już miejsc na widowni. Najważniejsze dla widzów i widzek jest to, że im wcześniej zdecydujemy się na zakup, tym taniej możemy kupić bilety. Cena wyjściowa biletu w pierwszym dniu sprzedaży wynosić będzie 40 złotych, w zależności od frekwencji cena ta może maksymalnie wynieść 150 złotych.
więcej
Szczegóły