Maciej Pawlak - zdjęcie

Maciej Pawlak

9,2 / 10

1 026 oddanych głosów

Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Gliwicach w klasie saksofonu oraz Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego na kierunku organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej. Jako członek studia GTM Junior zagrał główne i drugoplanowe role w spektaklach „Szmaragdowy szlak”, „Pieskie życie”, „Serce z czekolady”, „Dance with me”, „Chłopcy z Placu Broni” czy „Serca dwa”. W 2010 roku brał udział w międzynarodowym projekcie „Band 2010: Song for Europe” jako saksofonista, pianista i wokalista. Z Gliwickim Teatrem Muzycznym związany jest od 2008 roku, kiedy to zadebiutował tytułową rolą w musicalu „Pinokio”. Występował także w takich spektaklach, jak „High School Musical on stage”, „Footloose”, „Hair” czy „Tarzan”. Jako solista wystąpił w koncertach i widowiskach: „Kiedy się miłość taka zdarzy”, „Wampiry i Upiory”, „Karnawał latynoamerykański”, „Wieczna wędrówka”, „Oskarowe przeboje muzyki filmowej”. Obecnie można go zobaczyć na scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego w „Dźwiękach muzyki” (reż. M. Sartova), gdzie wciela się w rolę Rolfa Grubera, spektaklu „I have a dream” (chor. J. Astrom, R. Lybeck) w pierwszoplanowej, tanecznej roli Lizandra oraz w „Małym Księciu” (reż. T. Domagała) jako Króla. Gościnnie występuje na śląskich scenach, m. in. w Megawidowisku „Exodus” w katowickim Spodku (reż. M. Kozubek) jako członek Świty Faraona oraz Szema, spektaklu muzycznym „Gwiazda” Chorzowskiego Centrum Kultury (reż. T. Mich, A. Moś-Kerger) i Teatrze Rozrywki w Chorzowie, gdzie gra główną rolę Maxa Polacka w musicalu „Our House” (reż. Michał Znaniecki). W najnowszej produkcji GTM, „Rodzinie Addamsów”, wcieli się w role Lucasa Beineke oraz jednego z Przodków.
Spektakle z udziałem tego aktora:

Rapsodia z Demonem

Musical

Teatralno-koncertowe widowisko stworzone do przebojów legendarnej grupy Queen. Zainscenizowane z kluczową rolą światła i dźwięku, z muzyką graną na żywo przez najlepszych muzyków sesyjnych. Dynamiczna i perfekcyjna choreografia Santiago Bello znakomicie ożywiła zjawiskową scenografię.

Opowieść o perypetiach młodego wokalisty, który dla kariery jest gotowy zawrzeć ryzykowny pakt z demonem. Przeżycia bohaterów zostały zręcznie zilustrowane najsłynniejszymi hitami zespołu Queen.

Nowe aranżacje utworów oraz wybitne interpretacje młodych wokalistów sprawiają, że słynne przeboje brzmią porywająco jak oryginały. Zwłaszcza przeboje śpiewane przez Kubę Molędę - wokalistę i aktora musicalowego oraz Jakuba Wociala - występującego na wielu scenach Europy - wywołują wrzawę i aplauz widowni.

Jednak każdy z aktorów ma swój bezdyskusyjny udział i ważne miejsce w sukcesie „Rapsodii...".

Dziś widzimy jaki rezultat daje inspiracja „Queenami” połączona z ciężką pracą i dobrze wykorzystanym talentem wykonawców. Rozmach i artystyczny poziom widowiska okazał się godny legendy, dzięki której powstał.

„W efekcie powstaje widowisko, które potwierdza, że Rampa dzisiaj dołącza do czołówki polskich scen muzycznych” mówi jedna z recenzji. A fakt, że od premiery każda „Rapsodia...” kończy się owacjami na stojąco, wspólnym śpiewaniem hitów Queen i długimi bisami, mówi już sam za siebie.

Spektakl rekomendowany dla młodzieży i dorosłych

Szczegóły

20 lexusów na czwartek

Muzyczny

20 Lexusów na czwartek" to musicalowa opowieść o współczesnych uzależnieniach. Grupa Potem-o-tem zaprasza na spotkanie z Coach Elą, która podczas swojej wizyty w Warszawie przeprowadzi autorską sesję terapeutyczną czerpiącą z technik japońskiego mistrza harmonii i wewnętrznego spokoju Takashi Fakaito.

Co zastąpiło nam absolut?
Do czego możemy się zwrócić, w świecie, w którym poważna refleksja filozoficzna i namysł teologiczny są niespotykane?
Co nie pozwala znaleźć nam wewnętrznego spokoju, drażni, przeszkadza, ale nie możemy bez tego żyć?

Bohaterowie sztuki są uzależnieni od pracy, relacjonowania swojego życia w Internecie, od zdrowego żywienia i nie tylko... Podczas autorskiej sesji musical therapy odkryją przed widzami swoje problemy, a właściwie wyśpiewają je i zatańczą.

W lutym:
w roli Alex - Maria Sobocińska
w roli Karola - Maciej Pawlak


TR Warszawa, Marszałkowska 8


________________________________________________


W spektaklu wykorzystane jest światło stroboskopowe.

Szczegóły

Twist and Shout

Musical

Teatr Rampa zachęcony sukcesem „Rapsodii...” z hitami Queen, jako pierwszy w Polsce tworzy widowisko muzyczne z kultowymi przebojami Beatlesów w nowych uwspółcześnionych aranżacjach.

Ponadczasowe przeboje The Beatles usłyszymy w nowoczesnych aranżacjach Jana Stokłosy – kierownika muzycznego nowej premiery. Stokłosa razem ze świetnie dobranymi rockowymi muzykami gwarantują doskonałe wykonanie muzyki na żywo.
W głównej roli zobaczymy i usłyszymy wybitnego aktora musicalowego wokalistę Jakuba Wociala, którego wiodąca kreacja w Rapsodii... oraz tytułowa rola w Jesus Christ Superstar cały czas przyciągają do Teatru Rampa tłumy widzów.

Kanwą nowej premiery będą perypetie projektanta mody, który powrócił do Warszawy, by stworzyć unikatową kolekcję. W kamienicy, w której zamieszkał, podejrzane działania lokatorów skupiają się wokół tajemniczego weterana - Sierżanta Pieprza. Wkrótce projektant odkrywa prawdziwe motywy działania sąsiadów...

Współczesne interpretacje znanych przebojów, widowiskowa choreografia i wybitni wokaliści odsłonią w Rampie nowe oblicze hitów The Beatles. Zapraszamy!

Przedstawienie rekomendowane dla widzów dorosłych i młodzieży (od 15 lat).

Szczegóły

Rodzina Addamsów

Musical

DLA ŻYWYCH, MARTWYCH I… NIEZDECYDOWANYCH!!!

Morticia, zimna jak sopel lodu, Gomez, gorący jak wulkan, Wednesday – ich demoniczna córka i Pugsley, słodki, ale śmiertelnie groźny synek, urokliwy wuj Fester, wiedźmowata Babcia i Lurch, posępny kamerdyner o wdzięku zombie… oto w komplecie najbardziej upiorna rodzinka wszech czasów!

Rodzina Addamsów w koprodukcji Teatru Muzycznego w Poznaniu i Teatru Syrena w Warszawie to przebojowy musical, którego premiera miała miejsce na Broadwayu w 2010 roku. Od początku spektakl przyciągał tłumy widzów, pokazywany był niemal w całej Europie i Ameryce. Na scenie oglądamy historię upiornej rodzinki mieszkającej na bagnach w starym, wiktoriańskim zamku. Głównymi bohaterami opowieści są Gomez i Morticia, których córka Wednesday, zwana księżniczką ciemności, dorasta i zakochuje się w uroczym chłopaku o imieniu Lucas. Prosi ojca, aby zachował to w tajemnicy przed swoją ukochaną żoną. Wszystko zmieni się pewnego wieczoru, kiedy przy jednym stole spotkają się obie rodziny pochodzące z dwóch różnych światów.

Twórcą Rodziny Addamsów jest amerykański rysownik Charles Addams. Od lat 30. przygody upiornej rodzinki zaczęły się ukazywać w formie komiksu na łamach popularnego amerykańskiego tygodnika „The New Yorker”. Następnie, w latach 1964-1965, emitowano stworzony na jego podstawie serial telewizyjny, a w 1991 roku miała miejsce premiera słynnego filmu Rodzina Addamsów. W obsadzie znaleźli się między innymi Anjelica Huston, Raúl Juliá oraz Christina Ricci, dla której występ okazał się przepustką do hollywoodzkiej kariery. Obraz doczekał się również kontynuacji w 1993 roku oraz w 1998 roku jako Rodzina Addamsów: Zjazd rodzinny.

Poznańsko-warszawską koprodukcję wyreżyseruje Jacek Mikołajczyk (Zakonnica w przebraniu, Nine, Czarownice z Eastwick). Kierownictwo muzyczne spektaklu obejmą Piotr Deptuch i Tomasz Filipczak. Za choreografię odpowiadać będzie Ewelina Adamska-Porczyk, scenografię projektuje Grzegorz Policiński, a kostiumy Ilona Binarsch. W tym składzie realizatorzy przygotowali polską prapremierę Rodziny Addamsów w 2015 roku w Gliwickim Teatrze Muzycznym, a także polską prapremierę Zakonnicy w przebraniu (2016), będącą niesłabnącym przebojem poznańskiej sceny. Muzyka w Rodzinie Addamsów stanowi fuzję tradycji broadwayowskiej i znakomitej stylistyki latynoamerykańskiej. Największą sławę zyskały takie utwory jak: Chcesz być Addamsem, W całkiem nową stronę, Większego świra mam czy Zatańczmy jeszcze raz – wszystkie w przekładzie Jacka Mikołajczyka.

Szczegóły

Czarownice z Eastwick

Musical

Ten musical przeniesie Państwa do małego amerykańskiego miasteczka, w którym trzy tytułowe „czarownice” odnajdą swoją kobiecość dzięki interwencji diabolicznego Darryla van Horne’a.

Wszyscy ci, którzy widzieli słynny film z Jackiem Nicholsonem, Cher, Michelle Pfeiffer i Susan Sarandon, wiedzą doskonale, co to za historia. Na naszej scenie wzbogacona została o porywające sceny taneczne choreografa Jarosława Stańka oraz wpadające w ucho numery muzyczne w wykonaniu najlepszych polskich aktorów musicalowych. Spróbujemy też poderwać siebie i Państwa do lotu – metaforycznie, a może i całkiem dosłownie.

Spektakl zalecany dla widzów od 16 roku życia.

Szczegóły

Kobiety na skraju załamania nerwowego

Musical

"to prawdziwie rozgorączkowane widowisko, gdzie hiszpańskie szaleństwo burzliwie łączy się ze stereotypowo kobiecymi histeriami. Fenomenalna choreografia, kostiumy i scenografia czynią „Kobiety na skraju załamania" rozkoszą dla oczu." (Dziennik Teatralny)

Krytycy zgodnie stwierdzają, że twórcy odważnie poszli w stronę nowoczesnego musicalu, stawiając na nowatorską inscenizację, perfekcyjną choreografię i świetne kreacje wokalno-aktorskie. Musical „Kobiety na skraju załamania nerwowego” jest polską prapremierą broadwayowskiego musicalu zrealizowanego wg słynnego filmu Pedro Almodóvara. Twórcami musicalu są młodzi wybitni artyści znani z wykreowania na scenie Teatru Rampa "Rapsodii..." z przebojami Queen oraz rock opery "Jesus Christ Superstar".

Film Pedro Almdóvara „Kobiety na skraju załamania nerwowego” przyniósł jego twórcy wiele nagród i otworzył drogę do światowej kariery. Słynny obraz stał się inspiracją dla Jeffreya Lane'a i Davida Yazbeka do stworzenia musicalu o tym samym tytule, który od premiery na Broadwayu w 2010 roku okrzyknięto międzynarodowym sukcesem. Musical był wystawiany zarówno w Nowym Jorku jak i w Londynie. Jesteśmy dumni, że Teatr Rampa jako pierwszy w Polsce i 3 na świecie prezentuje ten wyjątkowy tytuł.

Musical „Kobiety na skraju załamania nerwowego” opowiada o perypetiach kilku kobiet uwikłanych emocjonalnie w relacje z Ivanem. Całą historię poznajemy z perspektywy Pepy - wieloletniej kochanki Ivana porzuconej przez niego dla „nowszego modelu”. Kilkanaście lat temu ten sam cios zadał swojej żonie Lucii, którą pozostawił dla Pepy.
Tym razem sytuacja wydaje się być bardziej dramatyczna, ponieważ ledwo porzucona kochanka dowiaduje się, że jest w ciąży. Komiczne sytuacje i relacje między różnymi kobietami: wściekłą i nieobliczalną byłą żoną, porzuconą i nadal zakochaną Pepą oraz dwulicową aktualną kochanką nie tylko opisują każdą z bohaterek, ale także dużo mówią o zmiennej i pełnej skrajności naturze kobiet. W sposób zabawny i liryczny jednocześnie opowiada o nich życiowy, barwny i kobiecy musical przygotowywany przez Teatr Rampa. Hiszpański temperament, dowcipne dialogi, nieoczekiwane zwroty akcji i poruszające piosenki to powody, dla których warto zobaczyć "Kobiety na skraju załamania nerwowego".

Szczegóły

Jesus Christ Superstar

Musical

Jesus Christ Superstar to klasyka rockowego musicalu na najwyższym poziomie, tytuł który gwarantuje wybitnych wykonawców. W naszej inscenizacji w roli Jezusa i Marii Magdaleny można podziwiać Najlepszych Wokalistów Musicalowych 2018 roku. Znakomite wokale, dynamiczna fabuła i dopracowana w każdym geście choreografia nikogo nie pozostawiają obojętnym.

Kultowa rock opera Tima Rice'a i Andrew Lloyda Webbera „Jesus Christ Superstar” * w reżyserii Jakuba Wociala i Santiago Bello jest od 4 lat sezonowym hitem Rampy granym - z racji swojej tematyki - tylko przed Wielkanocą. Niezwykłe wydarzenia z ostatniego tygodnia życia Jezusa opowiedziane są tu z perspektywy Judasza i jego ogromnego konfliktu ze sobą i otoczeniem. Libretto Tima Rice'a stawia Jezusa i Judasza jako dwóch głównych bohaterów dramatycznych wydarzeń zapisanych na zawsze w historii ludzkości.

W tym roku, jak w latach poprzednich, w roli tytułowej Widzowie zobaczą Jakuba Wociala uznanego za Najlepszego Wokalistę Musicalowego 2018 roku, laureata Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury. Jego niezwykła kreacja Jezusa mistrzowsko łączy skrajne emocje, prawdziwie wzruszając w kluczowych scenach i songach. Najważniejszą rolę kobiecą – Marii Magdaleny obok znakomitej Natalii Piotrowskiej kreować będzie Agnieszka Przekupień – Najlepsza Wokalistka Musicalowa 2018 roku. Została ona zaproszona specjalnie do tej roli przez reżysera. Rozszerzenie tegorocznej obsady zostało podyktowane zwiększoną ilością wystawień, a pozostałą nową część wykonawców wyłoniono drogą ogólnopolskich castingów. Wszystkim artystom towarzyszyć będzie orkiestra pod dyrekcją Jana Stokłosy, który od dwóch lat jest kierownikiem muzycznym naszej inscenizacji. Warto dodać, że wszystkie utwory będą śpiewane w genialnych i ponadczasowych przekładach Wojciecha Młynarskiego i Piotra Szymanowskiego.

Szczegóły