Krzysztof Grębski
1 060 oddanych głosów
więcej
Często występuje w:
więcej
Spektakle z udziałem tego aktora:
Boeing Boeing
Piękne kobiety, czarujący mężczyzna… On, Maks, jest agentem nieruchomości, one – stewardesami. Rodzi się miłość… Wielokrotnie się rodzi i o tym właśnie Boeing, Boeing Maxa Camolletiego opowiada… Maks jest jeden, ale jego narzeczonych – kilka. Oczywiście, każda uważa, że jest tą wybraną, tą jedną jedyną… Ale to nie całkiem tak: Maks- zna godziny odlotów i przylotów, sprytnie nimi operuje i praktycznie z każdą z pań wiedzie osobne życie. Rzecz wydaje się bardzo trudna, ale od czegóż precyzyjna organizacja? To dzięki niej i dzięki pomocy niezawodnej - choć nie stroniącej od sarkastycznych uwag - służącej Nadii, Maksowi zawsze udaje się skoordynować wizyty kolejnych narzeczonych. Do czasu, bowiem nic nie jest doskonałe i pewnego dnia grafik lotów jego trzech nie wiedzących o sobie nawzajem pań się pokryje.
Z powodu niewielkich zmian w ruchu lotniczym, wszystkie narzeczone zjawią się u Maksa niemal w tej samej chwili… Dramat! Na ratunek rusza Nadia – ona wciąż czuwa nad wszystkim, klei to, co się rozpada, zbiera, co się rozsypało.
Jak to robi? Odpowiedź – w teatralnym superhicie na miarę ziemskiej teatralnej kuli...
więcej
SzczegółyKolacja dla głupca
Kilku panów z towarzystwa, w szytych na miarę garniturach, pewnych siebie, majętnych lubi się zabawić… Cudzym kosztem. Cyklicznie urządzają sobie kolacje, na które zapraszają gorszego sortu - ich zdaniem - przedstawicieli społeczeństwa. I o takiej kolacji opowiada Kolacja dla głupca Francisa Vebera. Ta kolacja to tak naprawdę konkurs: wygrywa go ten z dżentelmenów, który przyprowadzi najgłupszego nowego gościa, takiego, co mówi zabawnie, nożem i widelcem się poprawnie posługiwać nie potrafi... I zabawa trwa, ale nadchodzi dzień, w którym w wyniku kilku nieprzewidzianych sytuacji to moralnie wątpliwe przedsięwzięcie wymyka się spod kontroli: kolacja, wśród gości gorszego sortu - pracownik Urzędu Skarbowego i zapalony konstruktor budowli z zapałek, którego porzuciła żona. Wymarzony wprost obiekt do drwin i szyderstw. A tu nagle okazuje się, że rzeczywistość potrafi każdemu spłatać niezły dowcip i ofiarą absolutnie nieoczekiwanych komplikacji pada jeden z panów w garniturze na miarę.
Kolacja dla głupca znakomicie pokazuje, jak łatwo jest pomylić głupotę z piękną odmiennością. A podsumowaniem winien być cytat z Gogola: „Z kogo się śmiejecie? Z samych siebie się śmiejecie!”.
więcej
SzczegółyDamski biznes
„Damski biznes" Marcii Kash i Douga Hughesa – czyli skomplikowana historia dwóch bizneswomenek, które postanowiły spełnić marzenie życia i z rozmachem próbują znaleźć swoje miejsce w ekscytującym i lukratywnym świecie mody, projektując superbieliznę. Jednak świat pełen bielizny, apaszek, modnych butów - a przede wszystkim przystojnych i seksownych modeli, staje się zbyt podejrzany dla ich mężów, panów statecznych i podejrzewających żony o zdradę.
Panie swoje projekty biznesowe przed mężami – wziętym adwokatem i profesorem - ukrywają, ale rzeczy na jaw wychodzi, i panowie biorą się za śledztwo w sprawie owych podejrzanych damskich działań. Nie zdają sobie jednak sprawy, że w osobliwy sposób sami staną się za chwilę częścią zwariowanej rewii strojów i modowych problemów. Wpadają więc po szyję w zabawne kłopoty a skutek jest taki, że obaj stać się muszą kobietami, i to w bieliźniano-frywolnej wersji, co naturalnie powoduje szalone zawirowania, zabawne qui pro quo i mocno zaskakujące zwroty akcji. Damski biznes ma w sobie wiele z Pół żartem, pół serio, klasyki damsko-męskich przebieranek, które bawią, śmieszą i wymagają znakomitego aktorstwa.
więcej
SzczegółyMayday Bigamistka
Mayday i Mayday 2 Raya Cooneya to klasyka znakomitej komedii…
Dołącza do nich Mayday Bigamistka, tegoż Cooneya opowieść będąca odbiciem pierwszego Maydaya – coś podobnego, ale jakże jednak różnego! Bohaterem Mayday Bigamistki jest owszem, kierowca taksówki, ale dziś powiedzielibyśmy – kierowczyni… Taksówkarka, po prostu. Ale w atmosferze lat 70., gdy Mayday nowy się dzieje, owe podziały damsko-męskie dopiero się powolutku rodzą. Więc Jackie Smith jest londyńskim taksówkarzem i – kobiecie też wolno! - jak bohater obu Maydayów, ma dwa domy. Dwa domy i dwóch mężów – jeden to łagodny fajtłapa, drugi – płonący seksem supermen. Jackie była już żoną numeru jeden, gdy do jej taksówki wsiadł numer dwa… I się zaczęło! Najpierw rozmowa, potem coś bardziej ognistego, a potem – ślub... Dwaj mężowie, wzajemnie się uzupełniający - panowie oczywiście o sobie nie wiedzą - dwa domy, w dwóch bliskich dzielnicach Idealny układ, ale cudów nie ma, coś się musi popsuć… Wypadek! Wkracza policja. Śledztwo. Czy tajemnica przestanie być tajemnicą? Sprawa się wyjaśnia i nie wyjaśnia… Absurd goni absurd, splątanie plącze splątanie…
Czy wszystko się posypie? To się okaże, nim opadnie kurtyna...
więcej
SzczegółySzalone nożyczki
Paula Pörtnera „Szalone nożyczki" to wielki przebój komediowej wrocławskiej sceny: po raz pierwszy pojawił się na niej 5 maja roku 2002. Oto elegancki zakład fryzjerski o nazwie Szalone nożyczki, w którym króluje mistrz na mistrze - Antoni Wzięty. Zakład cieszy się ogromnym powodzeniem, zawsze pełen klientów, rozmów, drobnych flirtów... Jednak nic nie jest doskonałe: Toni swoje jakże modne królestwo wynajmuje od mieszkającej nad salonem wielkiej gwiazdy, pianistki Izabeli Richter, której częsta i głośna gra powoduje momentami nieco nerwową atmosferę w akustycznym wnętrzu salonu fryzjerskiego. Ale to drobiazg, w sumie wszystko gra - i fortepian, i szczęk fryzjerskich nożyczek, aż do chwili, gdy mistrzyni klawiatury zostaje zamordowana! Podejrzenie pada na Tonia, na cały personel, na klientów Szalonych nożyczek wreszcie. Wśród nich są dwaj policjanci, którzy natychmiast podejmują śledztwo. Starannie sprawę badają i okazuje się, że wszyscy mieli motyw, aby się pianistki pozbyć. Kto więc jest mordercą? To bardzo trudne pytanie… Detektywi na nie odpowiedzieć nie potrafią. A kto potrafi? To się dopiero okaże!
więcej
SzczegółyPrzyjazne Dusze
Do urokliwego domu pod Londynem, będącego właśnie do wynajęcia, wprowadza się młoda para, Mary i Simon. Tak zaczynają się Przyjazne dusze Pam Valentine...
Mary to ciepła, dobra, kochająca swego męża dziewczyna. Jest w ciąży. Simon, też bardzo Mary kochający, to początkujący pisarz powieści kryminalnych. Ale urokliwy dom nie jest pusty… Poprzednimi jego właścicielami byli tragicznie zmarli Jack, wzięty pisarz kryminałów, który dla Jacka stanowi wzór, i Suzie. Oboje nie chcieli trafić w zaświaty, ich dusze wciąż w tym domu są, krążą po nim i obserwują młodych. Z czasem orientują się, że młoda para reprezentuje sobą to, czego im, którzy ze świata odeszli, nie udało się na ziemi zrealizować, tak, jak choćby marzenia Suzie o dziecku. Postanawiają więc Mary i Simonowi pomóc – bo kłopotów młodym nie brakuje - ale sami nie dadzą rady. Proszą o wsparcie Anioła Stróża...
Przyjazne dusze to opowieść o marzeniach i przemijaniu, w której nieco niedojrzała miłość młodych spotyka się z dojrzałym i doświadczonym, choć bynajmniej nie wyblakłym uczuciem. To opowieść o tym, że miłość jest wieczna. Szczególnie, gdy wspierają ją przyjazne dusze...
więcej
Szczegóły