Karolina Chapko - zdjęcie

Karolina Chapko

Data urodzenia:
15-11-1985 (37 lat)

Jej rolami dyplomowymi były w 2008 Leni w „Procesie” wg Franza Kafki (reż. W. Śmigasiewicz) w Teatrze Bagatela i Daria Pawłowna Szatowa w „Biesach” wg Fiodora Dostojewkiego (reż. K. Jasiński) w Teatrze STU. W Bagateli dołączyła do obsady będącej już w repertuarze „Heddy Gabler”, stworzyła ciekawe interpretacje postaci Ofelii w „Hamlecie” i Małej Metalowej Dziewczynki w „Między nami dobrze jest”. Występuje w różnorodnych gatunkowo i tematycznie sztukach. W Teatrze STU zagrała również w „Sonacie Belzebuba” wg Witkacego i „Kabarecie Magicznym Arsena Lupina”. W Teatrze Polskim w Szczecinie wystąpiła gościnnie w „Romeo i Julii 1939” wg Shakespeare'a, w krakowskim Variété gra w „Przerażonym na śmierć”. Za debiut filmowy uważa rolę w „Yumie” Piotr Mularuka. Współpraca z Jerzym Stuhrem zaowocowała przy realizacji molierowskiej „Szkoły żon” dla Teatru Telewizji. Bierze również udział w popularnych serialach.
Spektakle z udziałem tego aktora:

Kochankowie nie z tej ziemi

Komedia

Niby opowieść zwyczajna, a jednak zupełnie niezwyczajna; niby o miłości codziennej, a jednak niż Śmierć i Opatrzność silniejszej.

Na skutek pewnego nieporozumienia ze świętym Piotrem – bo i zaświaty maczają palce w intrydze – kameralny dom pod Londynem zamieszkują dwie pary zakochanych ludzi. Piszących powieści kryminalne mężczyzn, Jacka i Simona, wspierają ich wierne i oddane żony: Susie i Mary.

Wychodząca poza standardowe ramy czułość, z jaką małżeństwem Mary i Simona opiekują się Susie i Jack, potwierdza, że „miłość nie zna granic ni kordonów”. Wydumana przez autorkę sztuka opowiada o zupełnie niewydumanym codziennym życiu i uczuciach wspólnych nam wszystkim.

Szczegóły

Boeing, Boeing - Odlotowe narzeczone

Komedia

Jedna z najzabawniejszych teatralnych komedii ostatniego półwiecza w nowym przekładzie i adaptacji niezrównanego Bartosza Wierzbięty, który kongenialnie spolszczył „Shreka”!

Maks nie ma żadnych problemów z życiem uczuciowym, dopóki grafik lotów jego trzech nie wiedzących o sobie nawzajem narzeczonych-stewardess pewnego dnia się nie pokryje… Miłosny czworokąt uzupełniają przyjaciel głównego bohatera i rezolutna rosyjska gosposia, tym bardziej komplikujący akcję, im bardziej starają się ją rozplątać.

Dodatkowym smaczkiem inscenizacyjnym jest podwójna obsada spektaklu, kusząca do ponownej wizyty w teatrze i dająca widzowi niepowtarzalną okazję do własnych porównań. Sztuka wpisana do księgi Guinessa za rekordową ilość wystawień i wyróżniona prestiżową Tony Award, bawi nieustannie publiczność pod każdą szerokością geograficzną.

Szczegóły