Wybierasz się do muzeum, na koncert lub na spektakl ? Zobacz krok po kroku, jak znaleźć najlepsze wystawy, koncerty, spektakle i inne wydarzenia kulturalne .
- Muzeum, teatr, koncert lub kino wyszukasz w górnym rozwijanym menu. W pierwszej kolejności wybierz miasto.
- Aby znaleźć bilety na wystawę, spektakl, koncert lub film , wybierz interesujący Cię zakres dat.
- Filtry umożliwiają też wybór konkretnych miejsc, dzięki czemu w prosty i szybki sposób kupisz bilety na koncert lub do kina, teatru czy muzeum.
- Wystawy, koncerty, spektakle i filmy możesz też sortować po dacie, ocenie lub popularności.
Bilety na wydarzenia z udziałem Barbara Szeliga
Barbara Szeliga
Z Teatrem Żydowskim związana jest od 1984 roku. Absolwentka Studia Aktorskiego przy Teatrze Żydowskim w Warszawie, w 1988 roku zdała aktorski egzamin eksternistyczny ZASP. Do ważniejszych ról, które zagrała należy zaliczyć Brajndele Kozak w „Błądzących gwiazdach”, Sterę w „Balladzie o ślubnym welonie”, Szejndł w „Skrzypku na dachu”, Wiedźmę Doboszową w „Strasznej gospodzie”, Córkę w „Marzec '68. Dobrze żyjcie - to najlepsza zemsta”, Eti Meni w „Wielkiej wygranej” oraz role w spktaklach Mai Kleczewskiej „Dybuk” i „Golem”. Współpracując z Teatrem Telewizji zagrała w „Kamienicy na Nalewkach” oraz w „Pieśni o zamordowanym żydowskim narodzie”.
Od 2000 roku wielokrotnie pracowała jako asystentka reżysera, przy spektaklach „Kamienica na Nalewkach” w reżyserii Gołdy Tencer, „Monisz, czyli diabeł zrobiony w Ararat” w reżyserii Jana Różewicza, „Cud purymowy” w reżyserii Gołdy Tencer, „Żyć, nie umierać!” w reżyserii Szymona Szurmieja, „Straszna gospoda” w reżyserii Jana Szurmieja, „Bonjour Monsieur Chagall” w reżyserii Szymona Szurmieja i Gołdy Tencer. Przez prawie 10 lat współpracowała z Jackiem Fedorowiczem przy „Dzienniku Telewizyjnym”. Autorka scenariuszy lektorskich jidysz i lektorka w spektaklach, m.in. „Bóg zemsty” czy „Bonjour Monsieur Chagall”.
W 2005 została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi. W 2009 roku otrzymała odznakę Zasłużony dla Kultury Polskiej.