Andrzej Niemirski
70 oddanych głosów
Data urodzenia:
19-10-1962 (60 lat)
Aktor teatralny i filmowy o niezwykłej wprost umiejetności improwizacji i wrodzonej vis comica.
Od 2007 rolu na stałe w Teatrze Rampa, gdzie zagrał m.in. w komediach Sześć w jednej i Pińska Szlachta.
Obecnie rozśmiesza do łez w Latającym Cyrku Monty Pythona, niepokoi w komediodramacie Mistrz i Małgorzata.
Jego życiową kreacją jest oceniana bardzo wysoko przez krytyków rola oszalałego męża w Sonacie kreutzerowskiej Tołstoja w reż. Grzegorza Mrówczyńskiego. U tego samego reżysera gra kilka charakterystycznych postaci w komedii Jak Nanna swą córeczkę Pippę na kurtyzanę kształciła.
Bawi nie tylko dzieci w musicalu familijnym Pinokio czyli świerszczowe opowieści.
Jest znany z wielu seriali i filmów fabularnych.
Zagrał w Przeczuciach, Plebanii, Ojcu Mateuszu, Pierwszej Miłości. Obecnie gra w serialu telwizyjnym
Na Wspólnej oraz w nowym sitcomie TVP 1 pt. Jak szaleć to szaleć w reż. Krzysztofa Jaroszyńskiego.
Przez kilkanaście lat był aktorem Teatru Nowego kierowanego przez Adama Hanuszkiewicza.
więcej
Często występuje w:
więcej
Spektakle z udziałem tego aktora:
Grand Musical Hotel - spektakl sylwestrowy
Pandemia, inflacja i zakupy przedświąteczne sprawiają, że warszawiacy marzą o ucieczce z kraju. Urlopie od Polski. Zaledwie 12 minut metrem od centrum powstaje hotel, w którym przeniesiemy Cię na Teneryfę, Majorkę czy Hawaje - bez konieczności opuszczania miasta! Położony wśród bloków Targówka GRAND MUSICAL HOTEL to hybryda uzdrowiska, kasyna i SPA, w którym odzyskasz radość życia. Wyposażony w sztuczną plażę, wodospad i dżunglę kurort obsługiwany jest przez speców od karnawału – przebranżowionych po pandemii aktorów.
Tylko tu wśród pokojówek spotkasz gwiazdy kina, a w restauracji obsłużą Cię laureaci konkursu Chopinowskiego, Orłów czy Fryderyków. Zapraszamy do wnętrza hotelowego show bezrobotnych artystów oraz gości, których z pomocą muzyki i tańca porwiemy w szaloną podróż do krainy luksusu.
Już 11 grudnia wielkie premierowe otwarcie turnusu zimowego w pierwszym na świecie hotelu muzycznym. Nie czekaj! Wsiądź w II linię metra, przybądź na Targówek i zarezerwuj miejsca dla rodziny. Przyjaciół. Żony. Kochanka. A może masz ich dosyć i chcesz spędzić egzotyczny urlop samotnie? Oderwij się od szumu miasta i zaufaj muzykoterapii. Przeżyj przygodę życia w GRAND MUSICAL HOTEL.
więcej
SzczegółyGrand Musical Hotel
Samolot tanich linii lotniczych Rampa Airlines z lecącymi na grecką wyspę Nudos Polakami wpada w turbulencje i ląduje awaryjnie na tajemniczej wyspie. Błąkający się we mgle turyści zostają wzięci za nielegalnych imigrantów. Uciekając przed wojskiem, dzikimi zwierzętami i przed sobą trafiają do zagadkowego, położonego wśród bloków Grand Musical Hotelu – retrofuturystycznego kurortu przyszłości, ostatniego na świecie azylu dla spragnionych wytchnienia od polityki, inflacji i rodziny, w którym można odbyć podróż na Teneryfę, Majorkę czy Hawaje – bez konieczności opuszczania miasta. Podczas tygodnia metamorfozy kuracjusze odkrywają, że są uczestnikami prokreacyjnego reality show sponsorowanego przez Instytut Demografii a hotel to przebranżowiony teatr muzyczny, położony nie w Grecji, ale w najbardziej tajemniczej dzielnicy Warszawy – na Targówku.
więcej
SzczegółyMiłość jako jednostka chorobowa
Miłość niejedno ma imię, a z pewnością wiele twarzy. Podobno atakuje przez oczy, mąci umysł, rani serce i nierzadko wychodzi bokiem. Brzmi jak choroba, dlatego też często potrzebuje lekarza i przestrzeni, aby zostać uleczoną, odnowioną a czasami,... aby zostać z niej wyleczonym.
I tak trafiamy do gabinetu Psychoterapii dla Małżeństw i Par razem z bohaterami naszej najnowszej komedii pt.”Miłość jako jednostka chorobowa”. Intrygującą plejadę pacjentów przyjmuje tu doktor Anna - sceptyczna wobec sensu ratowania związków i zalecająca wszystkim rozwody. Jej Asystentka uporczywie wierząca w idealną miłość, postanawia udowodnić sobie i szefowej, że przez tydzień odnajdzie swoją drugą połówkę. Tymczasem wystarczył 1 dzień, aby miłość i szaleństwo nieznajomego mężczyzny przewróciło życie cynicznej Terapeutki do góry nogami. Zabawne dialogi, kontrastowe postacie i nieco irracjonalny humor sytuacyjny gwarantują doskonałą zabawę. Wisienką na torcie są wykonywane przez bohaterów spektaklu znane przeboje współczesnej polskiej piosenki. Usłyszymy zatem takie ponadczasowe przeboje jak: „Wyszłam za mąż zaraz wracam”, „Gdzie Ci mężczyźni...”, „Lepszy model”, „Babę zesłał Bóg”, „Nie wierz nigdy kobiecie”, „Byłaś serca biciem”, „Kiedyś cię znajdę” i wiele innych. Zaskakujące jak te piosenki, pomimo swojego słusznego wieku, idealnie pasują do współczesnych historii i rozterek nie tylko małżeńskich. Zapraszamy zatem na niezwykle skuteczną terapię śmiechem i znanymi lubianymi piosenkami.
więcej
SzczegółyObroża
Kameralna, dwuosobowa sztuka, studium związków łączących matkę i syna.
Sztuka autorstwa Grzegorza Walczaka emitowana była do tej pory tylko w formie słuchowiska Teatru Polskiego Radia i nie miała jeszcze premiery teatru żywego planu. Sceniczną prapremierę przygotowaną w Teatrze Rampa reżyseruje Marek Pasieczny, a wystąpią w niej Magdalena Cwen Hanuszkiewicz i Andrzej Niemirski.
Rzecz rozgrywa się między Matką – emerytowaną aktorką dotkniętą chorobą Alzheimera i jej Synem – pisarzem. Schorzenie matki wraz z postępującymi spustoszeniami w pamięci, powoduje u chorej coraz większy dysonans w równoważeniu się jej z rzeczywistością, a także – co niezwykle ważne – wyalienowanie, osamotnienie, w rezultacie wykluczenie jej z życia społecznego, sąsiedzkiego, a nawet rodzinnego.Jedynym opiekunem, z którym bohaterka sztuki w coraz rzadszych chwilach przytomności toczy nieustanny bój, czy jakiś rodzaj tragicznej gry, jest jej Syn – pisarz, postać również niełatwa i nietypowa. Dziwactwa, nieuleczalna choroba Matki, jej władczy, a zarazem naznaczony patologiczną skazą charakter, również na Synu odcisnął swoiste piętno.
Konflikt, momentami groteskowo tragiczny, ale i z nutą głęboko skrywanej, niełatwej miłość Matki i Syna, stanowią tło tego kameralnego dramatu, który jak w soczewce ukazuje niezwykle ważny społecznie problem wyalienowania i wykluczenia pewnej grupy ludzi, którzy na to nie zasłużyli i którym należy się pomoc.
Sztuka ma na celu przybliżenie problemów tego typu rodzin. Alzheimer jest bowiem chorobą, dotykającą nie tylko jednostkę, która na nią zapadła, jest on „rakiem” duszy, wdzierającym się podstępnie w tkankę osób najbliższych.
więcej
SzczegółyO dwóch takich co ukradli księżyc
Zrealizowany z rozmachem inscenizacyjnym, rozśpiewany i roztańczony musical według powieści Kornela Makuszyńskiego. Spektakl daje znakomity pretekst do dyskusji o relacjach rodzinnych i o prawdziwych wartościach, jakie powinny być doceniane w życiu.
Nowy pomysł inscenizacyjny reżysera Cezarego Domagały zakładał uwspółcześnienie historii Jacka i Placka, co wymagało nowej aranżacji muzyki Tomasza Bajerskiego dokonanej przez młodego kompozytora i aranżera Andrzeja Bonarka, przygotowania bardzo efektownej nowatorskiej scenografii autorstwa Małgorzaty Szydłowskiej, futurystycznych projekcji video Dawida Kozłowskiego, oraz nowoczesnej choreografii Marty Domagały-Witkowskiej.
W wyniku współpracy tych twórców powstał wyjątkowy musical, a zawarte w nim 23 mądre a jednocześnie zabawne piosenki idealnie oddają przesłanie Makuszyńskiego.
Przypominają o tym, co jest w życiu ważne, co doceniamy dopiero w kontekście braku, ile musimy doświadczyć, aby zrozumieć pewne prawdy. Podkreślają, że miłość matczyna może pomagać zwyciężać wszelkie przeciwności losu.
Spektakl rekomendowany dla dzieci w wieku 7-13 lat.
więcej
SzczegółyPinokio
Dzieci razem z Pinokiem przeżywają jego zaskakujące przygody wynikające często z samowoli i łatwowierności.
Idealny pretekst do dyskusji o wyjątkowej roli ojca, o posłuszeństwie i dobrym wychowaniu.
Wspaniała podróż w świat dziecięcej wyobraźni. Jej bohaterem jest mały, niegrzeczny chłopiec, który pewnej nocy ma niesamowity sen. Oto ożywają wszystkie jego zabawki, a on sam staje się drewnianym pajacem i jako Pinokio zaczyna się uczyć dobrych manier
i odpowiedzialności.
Pokój chłopca zamienia się w różne krainy, w których pajacyk spotyka znane nam z bajki postacie i przeżywa z nimi niezwykłe przygody. W tej wędrówce od początku towarzyszy mu Gadający Świerszcz, będący jednocześnie wirtuozem skrzypiec.
Spektakl rekomedowany dla dzieci w wieku 6-11 lat.
więcej
SzczegółyJak Nanna swą córeczkę Pippę na kurtyzanę kształciła
Komedia oparta na dialogach Pietro Aretino – mistrza włoskiego renesansu – to ostra satyra obyczajowa, pikantna i dowcipna, bardzo śmiała nawet, jak na włoski renesans. Istotą szyderstwa Aretino jest mistrzowsko ukazana manipulacja światem przy pomocy erotyki oraz obnażenie słabości, które ludzie wstydliwie ukrywają. Oba te aspekty czynią tę pikantną komedię wyjątkowo aktualną także dzisiaj.
Tytułowa Nanna jest sławną wenecką kurtyzaną, bogatą i powszechnie szanowaną. Za namową przyjaciółki postanawia przygotować solennie do najstarszego zawodu świata swoją jedyną córkę Pippę. Ponieważ „zawód kurtyzański nie jest dla głupiej” – Pippa musi odbyć wiele ćwiczeń teoretycznych i praktycznych, aby zdobyć odpowiednie kwalifikacje. Przez dom Nanny przewija się bogata galeria mężczyzn, potencjalnych klientów łakomych dziewiczego ciała. Czy matce uda się wykształcić córkę na sławną kurtyzanę?
Przysłowiową wisienkę na torcie stanowią piękne kostiumy i brawurowa gra aktorska. Wszystkie te elementy złożone w zgrabną i ponętną całość gwarantują znakomitą zabawę.
Spektakl adresowany jest tylko do widzów dorosłych.
więcej
SzczegółyLatający Cyrk Monty Pythona
Latający Cyrk Monty Pythona to oryginalny spektakl kabaretowy nawiązujący do słynnego brytyjskiego programu kabaretowego w inteligentnym i dowcipnym tłumaczeniu Filipa Łobodzińskiego. Doboru tekstu i piosenek dokonał reżyser Adam Opatowicz - twórca kabaretu Czarny Kot Rudy.
Angielscy dżentelmeni, kpiąc ze wszystkiego co ludzkie, wywołują szereg groteskowych sytuacji, przeplatanych zabawnymi piosenkami i skeczami. Piosenki wybrane z różnych programów telewizyjnych i filmów grupy Monty Pythona z niewątpliwym męskim wdziękiem wykonują aktorzy Teatru Rampa. Towarzyszy im przy fortepianie Robert Gołaszewski.
więcej
SzczegółyMistrz i Małgorzata
Młody duchem i ciałem Michał Konarski – autor adaptacji i reżyserii proponuje dość osobistą interpretację arcydzieła Bułhakowa. Niczego jednak nam nie narzuca, a raczej dzieli się tym, co go w powieści, którą analizował przez wiele lat, urzekło i zahipnotyzowało.
Efekt to ciekawie skondensowana fabuła i bogactwo symbolicznych scen, pozostających do interpretacji Widza. Nowatorska inscenizacja "Mistrza i Małgorzaty" początkowo nie przypadła do gustu bardziej rygorystycznym krytykom a bardzo pozytywnie została odebrana przez młodych widzów, którzy dali temu wyraz w mediach społecznościowych.
Często pisali, że po obejrzeniu naszej interpretacji postanowili sięgnąć po dzieło osobiście, a ci którzy już znali „Mistrza i Małgorzatę”, przyznali, jak wiele groteskowych scen i symbolicznych znaczeń uszło ich uwadze i po spektaklu wracają do lektury. Wielu starszych widzów przyznało, iż zręcznie wplecione w spektakl piosenki Izaaka Dunajewskiego z radzieckich filmów propagandowych "Wołga, Wołga" i "Świat się śmieje" znakomicie uwydatniły liczne absurdy Rosji lat 30-tych.
więcej
SzczegółySonata Kreutzerowska
Zapraszamy do obejrzenia arcydzieła klasyki światowej - Lew Tołstoj "Sonata kreutzerowska" na Scenie Kameralnej Teatru Rampa! Tragikomedia. Pełne ironii studium zazdrości.
Główny bohater zwierza się z burzliwej młodości i pierwszego uczucia prowadzącego do małżeństwa i licznego potomstwa. Chcąc wynagrodzić żonie trudy pożycia, zgadza się na jej wspólne muzykowanie w domu z zawodowym skrzypkiem. Dochodzi nawet –również w naszym spektaklu -do wykonania słynnej "Sonaty kreutzerowskiej" Ludwiga van Beethovena na skrzypce i fortepian. Kobieta nie kryje satysfakcji, co wywołuje wybuch zazdrości męża i jest zapowiedzią katastrofy.
Autor "Anny Kareniny" stawia odwieczne pytania o szanse na idealny związek mężczyzny i kobiety. Dlaczego pięknie jest tylko na początku każdej historii?
Tragikomiczne dialogi i nieoczekiwane spięcia przybliżają tołstojowskie dylematy każdemu z nas. Urokliwa scenografia i piękne kostiumy stanowią kontrastową oprawę tradycyjnego sporu.
więcej
Szczegóły