Andrzej Andrzejewski - zdjęcie

Andrzej Andrzejewski

8,0 / 10

1 oddany głos

Data urodzenia:
01-01-1976 (46 lat)

W latach 90-tych postanowił zostać aktorem. Zanim dostał się i ukończył warszawską Akademię Teatralną, odbył 2 letnie studia aktorskie w studium przy Teatrze im Stefana Jaracza w Olsztynie. Na zakończenie zagrał Jaśka w „Weselu”, w reżyserii Adama Hanuszkiewicza. W 2001 roku zakończył edukację na wydziale aktorskim w Warszawie. Od tamtej pory jest stałym bywalcem stołecznych scen teatralnych. Występował m.in. w Teatrze Narodowym, Studio, Buffo, Bajka i na wielu scenach impresaryjnych. Wszystko to działo się pod batutą takich reżyserów i osobowości jak Agnieszka Glińska, Zbigniew Zamachowski, Rimas Tuminas, Piotr Łazarkiewicz, Anna Jadowska, Arkadiusz Jakubik (ponad 600 przedstawień „Goło i wesoło”, które jest grane z powodzeniem do dziś), Jerzy Bończak czy Sebastian Hondrokostas. Od 2010 roku jest aktorem Teatru Kwadrat.

Ale nie tylko w teatrze czuje się dobrze. W ciągu dekady wystąpił w kilkunastu serialach tv m.in: „Magda M.” Macieja Dejczera, „Odwróceni”, „Tylko miłość”, „Majka”, „Twarzą w twarz II” Patryka Vegi, w „Naznaczonym” Kasi Adamik czy w produkcji zrealizowanej dla Canal+ „Krew z krwi” w reż. Xawerego Żuławskiego.

Film również jest jego naturalnym środowiskiem. Już od II roku studiów występował na dużym ekranie. Niezapomniane role i epizody wykreował w kilkunastu filmach. Debiutował w „Enduro bojz” Piotra Starzaka, potem była rola Zborka w „Symetrii”, udział w „W kogo ja się wrodziłem“ w reż. Ryszarda Bugajskiego gdzie wystąpił u boku takich aktorów jak Krzysztof Kolberger czy Emilian Karewicz, komedia „Job czyli ostatnia szara komórka” Konrada Niewolskiego z Borysem Szycem, „Prostea historii o miłości“ nagrodzona na festiwalu w Gdyni w 2010 roku, czy w wyreżyserowanym przez Cezarego Pazurę „Weekendzie”, gdzie jako bezwzględny Stefan ściągał długi.

Andrzej Andrzejewski jest przy okazji i samozwańczym scenarzystą. Jego oryginalny scenariusz pt.: „Brak świateł” otrzymał nagrodę za najlepszy scenariusz komedii filmowej w XIV edycji Międzynarodowego Konkursu Scenariuszowego o nagrodę Hartley-Merill, a w 2010 roku otrzymał Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Scenarzystów „Interscenario” we Wrocławiu.

Spektakle z udziałem tego aktora:

Dobry wieczór kawalerski, czyli na drugą nóżkę

Komedia

„Dobry Wieczór Kawalerski, czyli na drugą nóżkę” to najnowsza odsłona sztuki pokazującej szaleństwo kawalerskiego wieczoru. Podążając za zmieniającymi się trendami i upływającym czasem, twórcy przygotowali spektakl, który ani na chwilę nie zwalnia tempa i zaprasza widzów na dwa akty doskonałej zabawy. Co może się wydarzyć podczas takiego wieczoru? Otóż wydarzyć może się wszystko!

Każdy wieczór kawalerski to niezapomniana impreza! A ta jest wyjątkowa, pełna humoru, przewrotna i nieprzewidywalna. Nasi bohaterowie mają za sobą zaskakujące życiowe doświadczenia z kobietami i wyciągają z nich odmienne wnioski na temat relacji damsko-męskich. Co wyniknie ze skonfrontowania tak różnych punktów widzenia w przeddzień ślubu jednego z nich? Odpowiedź czeka na widzów!

„Dobry Wieczór Kawalerski, czyli na drugą nóżkę” bawi słowem, sytuacją i szczerością. Nie brakuje w nim paru chwil na refleksję i krótką zadumę nad tym nad czym zadumać się czasem trzeba. A wszystko to wybornie podane na scenie w formie błyskotliwych dialogów i dynamicznie wyreżyserowanych scen. „Dobry wieczór kawalerski czyli na drugą nóżkę” zaskakuje, relaksuje i co najważniejsze: skutecznie poprawia humor.

Spektakl grany jest w dwóch, zmieniających się obsadach (w jednej obsadzie jest pięciu aktorów).

Szczegóły

Goło i wesoło

Komedia

"Goło i wesoło" to opowieść o kilku bezrobotnych mężczyznach z małego miasteczka, którzy postanawiają założyć grupę striptizerską i zarabiać na występach dla miejscowych kobiet.

Panowie z "Napalonych nosorożców" - bo tak nazywa się grupa - są niezdarni i kompletnie nieseksowni. Za chudzi, za grubi, nieśmiali i nieudolni, a swoje opory przełamują na naszych oczach. I to jak! Mirosław Zbrojewicz z zakompleksionego, mieszkającego wiecznie z mamą asystenta proboszcza przeistacza się w rytmicznie bujającego biodrami przystojniaczka, Maciej Mikołajczyk, mały i zamknięty w sobie facecik, nabiera energii scenicznej a la Michael Jackson, Tomasz Sapryk z podwórkowego cwaniaczka i romantycznego gitarzysty staje się rockandrollowcem na miarę Johna Travolty, Jacek Lenartowicz z grubego, chamowatego kierownika zamienia się w słodkiego, uwielbiającego swoją tłuściutką seksualność żigolaka, a Radek Pazura. .. słów brakuje, w kogo przeistacza się Radek Pazura. To trzeba zobaczyć! Najlepsze show komediowe na deskach teatrów grane jest już od 10 lat! Na scenie Agencji WojArt "Goło i wesoło" gościło już blisko 100 razy! I dalej bawi do łez!

Szczegóły

Szwedzki stół

Komedia

Opowieść o dwóch przyjaciołach i ich perypetiach życiowych. Niezaradny polski inteligent i przedsiębiorczy zaradny chłopek – roztropek stanowią parę klasycznego tandemu w tradycji polskiej komedii.

Uwikłani w intrygę życiową pełną zaskakujących zwrotów akcji są kolejnym dowodem na to, że polska komedia ma się najlepiej kiedy obnaża nasze własne narodowe przywary. Cwaniactwo, umiłowanie ,,łatwego życia”, niechęć do uczciwej pracy, apoteozę głupoty z jednoczesnym łzawym patriotyzmem. Zawsze jednak kończą się spektakularnym morałem i Fredrowskim ,,kochajmy się”. Tu w podwójnej dawce bo z arcy – inteligentnym przymrużeniem oka twórców Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Szczegóły