Śmierć komiwojażera

24 godziny z życia komiwojażera. Sprzedawcy, akwizytora. Być może ostatnie 24 godziny. Nie jest doskonałym ojcem, lojalnym mężem, ani odnoszącym sukcesy zawodowe człowiekiem. Ale bardzo chce, żeby wszyscy tak myśleli. On sam też w to wierzy, budując samonapędzający się mechanizm zaprzeczeń, iluzyjnych rzeczywistości, do których wciąga wszystkich członków rodziny, przyjaciół, czyniąc ich ofiarami mitu swojego sukcesu. Typowego american dream? Czy przekonania o własnej wyjątkowości? Kultura indywidualizmu, sprawczości, możliwości wzięcia w końcu własnego losu w swoje ręce, sporo nam namieszała w dotychczasowym porządku i ładzie rodzinnym, społecznym, jednostkowym. Marzenie wydawało się być na wyciagnięcie ręki. Marzenie o lepszym życiu, które wszyscy dostaliśmy w "cudownych" latach 90-tych. Zobaczyć dzisiaj "Śmierć komiwojażera" tylko jako krytykę kapitalizmu, dorabiania się, pracy ponad siły, tworzenia zindywidualizowanych formatów, dążenia do zmiany statusów społecznych, to chyba zbyt prosto i nie całkiem sprawiedliwie. Jedna z najwybitniejszych, najważniejszych opowieści jakie kiedykolwiek powstały, nagrodzona nagrodą Pulitzera historia komiwojażera, jego rodziny, przyjaciół i znajomych, to bezkompromisowe, dotkliwe, requiem dla marzenia.

Organizator: Teatr Ludowy

Występują

Piotr Pilitowski

Beata Schimscheiner

Paweł Kumięga

Piotr Franasowicz

Kajetan Wolniewicz

więcej+

Realizacja

Tłumaczenie: Anna Bańkowska Reżyseria: Małgorzata Bogajewska Scenografia i kostiumy: Justyna Elminowska Muzyka: Bartłomiej Woźniak Współpraca dramaturgiczna: Jan Łuć Asystent reżysera: Tadeusz Łomnicki

Opinie naszych Widzów

(2)

10/10

Niesamowita sztuka , niesamowici aktorzy. Przejmująca, trudna i wzruszająca

be.....@gm...il.com | 16.06.2023

5/10

Sztuka jest nudna. Nie jest to winą gry aktorskiej, która jest poprawna (choć główna rola męska jest męcząca w odbiorze), ale samej sztuki., po prostu, kiepskiej. Sztuka jest rozciągnięta, długie, nic niewnoszące dialogi. Ludzie nie mogą wytrzymać na sali. Wzdychają co chwilę z nudy, bo te niecałe 2 godziny niemiłosiernie się dłużą.

wo.....@ga...ta.pl | 18.01.2024

Adres i dojazd

Teatr Ludowy, Scena pod Ratuszem

Rynek Główny 1, Kraków

Śmierć komiwojażera

Kraków, Teatr Ludowy

śr., 17.01

19:00

-,-

sprzedaż zakończona

Sprzedaż on-line zakończona: ustaw powiadomienie, aby dostać email, kiedy bilety pojawią się w sprzedaży.

Nasze benefity

Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem

Powiadomienia o zmianie w repertuarze

Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia

Inne wydarzenia w tym miejscu

Nie wiesz na co się wybrać?

Zadzwoń do nas, pomożemy!