Sława Przybylska śpiewa swoje najpiękniejsze przeboje - zdjęcie

Sława Przybylska śpiewa swoje najpiękniejsze przeboje

Zapraszamy na recital legendy polskiej piosenki Sławy Przybylskiej, która zaprezentuje swoje największe przeboje. W trakcie studiów czynnie występowała z kabaretem klubu studenckiego Stodoła w Warszawie. W 1957 r.zwyciężyła w konkursie dla piosenkarzy amatorów prowadzonym przez Polskie Radio oraz w podobnym konkursie organizowanym przez Telewizję Polską. Rok później zdobyła sławę, dzięki piosence „Pamiętasz, była jesień”, skomponowanej przez Lucjana Kaszyckiego do filmu „Pożegnania”. W latach 1957-1960 piosenki Przybylskiej pojawiały się w filmach: „Popiół i diament”, „Zezowate szczęście”, „Niewinni czarodzieje”, „Pożegnania”, „Rozstanie”. W roku 1960 wystąpiła jako pierwsza polska piosenkarka z własnym recitalem. W późniejszym czasie dokonywała licznych nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej oraz stacji telewizyjnych w Moskwie, Pradze, Tbilisi, Bratysławie, Nowym Jorku, koncertowała bodaj we wszystkich krajach Europy. Na przestrzeni lat 1974-1987 współpracowała z Teatrem „Stara Prochownia”, była aktorką i piosenkarką „Teatru na Targówku” w Warszawie. Zagrała w wielu spektaklach teatralnych, m.in.: „Toast weselny”, „Bukiecik alpejskich fiołków”, „Ballada o miłości zagrożonej”, występowała również u boku polskich Żydów. W 1992 roku występowała na berlińskim festiwalu „Kobieta w pieśniach żydowskich”. 40-lecie swojej pracy artystycznej Sława obchodziła w roku 1997, w którym zaprzestała wieloletniej działalności estradowej, wieńcząc ją jubileuszowym pożegnalnym koncertem w Warszawie. W 2001 roku ukazała się obszerna i bogato ilustrowana biografia artystki pod tytułem: „Oblicza Sławy” autorstwa Róży Jaśkowskiej i Jana Krzyżanowskiego. W roku 2007 Sława Przybylska obchodziła 50-lecie twórczości, w związku z tym wznowiła działalność. Została odznaczona przez Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Rezerwacje 887 333 383

Opinie naszych Widzów

(6)

10/10

Wspaniały koncert. Klaniam się nisko Pani Sławie Przybylskiej. Gratuluję Pani Sławie talentu i świetnej kondycji. Dziękuję za autograf i kilka minut rozmowy.

wi.....@gm...il.com | 5.10.2023

10/10

Wzruszający koncert, Jedynie Pani Sława i fortepian Pana Janusza Tylmana. Wspaniałe wprowadzenia "słowne" Pani Sławy do każdej piosenki,

wo.....@....pl | 3.10.2023

10/10

Wspaniały koncert. Cudowna ,serdeczna atmosfera na sali. Pomocna i życzliwa obsługa.

jo.....@po...ta.onet.pl | 2.07.2023

10/10

Miło spędzony czas. Uznanie dla artystki, mimo wieku w doskonałej formie. Dzięki temu wydarzeniu można wrócić do niezapomnianych przebojów, które stają się tym bardziej cenne, kiedy słucha się ich "na żywo".

ro.....@....pl | 26.03.2023

10/10

Wspaniały wieczór spędzony z pięknymi piosenkami w wykonaniu Pani Sławy, która jest osobą bardzo ciepłą i pełną humoru i opowiada krótkie ciekawe epizody ze swojego życia. Bardzo polecam.

ma.....@....pl | 13.03.2023

Adres i dojazd

Kalinowe Serce,

ul. Krasińskiego 25, Warszawa

Sława Przybylska śpiewa swoje najpiękniejsze przeboje

Warszawa, Kalinowe Serce

pt., 30.06

19:00

-,-

sprzedaż zakończona

Sprzedaż on-line zakończona. Skontaktuj się z organizatorem

Nasze benefity

Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem

Powiadomienia o zmianie w repertuarze

Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia

Inne wydarzenia w tym miejscu

Nie wiesz na co się wybrać?

Zadzwoń do nas, pomożemy!

Polecane spektakle i wydarzenia kulturalne