Po nowo otwartej wystawie rzeźb "Obietnica szczęścia. Maria Papa Rostkowska" oprowadzi nas artystka Alicja Bielawska, która pokaże nam, jak patrzeć na rzeźby. A także jak wyszukiwać wyjątkowe elementy w tych szczególnych formach sztuki.
Czym jest aktywne patrzenie na sztukę? Czym jest percepcja? Jak postrzegamy formy? Co możemy zobaczyć w pracach Marii Papy? Dowiemy się tego w praktyce, a nasze obserwacje również przeniesiemy na papier. W prosty sposób narysujemy tuszem kształty rzeźb, które będziemy podziwiać na wystawie w Starej Oranżerii. Przekonacie się, że wcale nie trzeba do tego dużej umiejętności rysowania!
Dla kogo: młodzież i dorośli ( 16+)
Prowadząca:
Alicja Bielawska - (ur. 1980) artystka wizualna. Tworzy rysunki, rzeźby, instalacje. Jej prace koncentrują się wokół materialnej sfery codzienności i relacji pomiędzy przedmiotami, wnętrzami a wspomnieniami, poruszając kwestie względności percepcji i roli pamięci. Do swoich realizacji wprowadza elementy choreografii i performansu. Ukończyła wydział historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim (2005) i sztuki piękne w Gerrit Rietveld Academie w Amsterdamie (2009), a w 2022 roku obroniła doktorat na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W 2015 roku nominowana do nagrody Spojrzenia – Nagroda Deutsche Bank, w 2016 roku do nagrody Paszporty Polityki w kategorii sztuki wizualne. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2012), Startstipendium Mondriaan Fonds (2012/13), Młodej Polski (2014). Reprezentowała Polskę razem z CENTRALĄ i Aleksandrą Kędziorek na London Design Biennale 2021, na Design Biennale w Ljubljanie, 2022 i Lisbon Architecture Triennale 2022. Wykładowczyni School of Form Uniwersytetu SWPS w Warszawie i Fundacji Atelier w Warszawie.
Warsztaty "Radość patrzenia" towarzyszą czasowej wystawie rzeźb „Obietnica szczęścia. Maria Papa Rostkowska” w Starej Oranżerii. Pełen program edukacyjny związany z wystawą czasową:
https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/aktualnosci/obietnica-szczescia-wydarzenia-wokol-wystawy-rzezb-marii-pap
__________________________________________
Zajęcia są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami sensorycznymi i intelektualnymi. Istnieje możliwość tłumaczenia na Polski Język Migowy, prosimy o zgłoszenie minimum dwa tygodnie przed terminem spotkania. Zgłoszenia PJM: Dorota Stelmaszczyk-Szwed, e-mail: Dorota.Stelmaszczyk-Szwed@lazienki- krolewskie.pl
Czas trwania: 90 minut
Realizacja
Prowadzenie: Alicja Bielawska
Adres i dojazd
Muzeum Łazienki Królewskie
ul. Agrykola 1, Warszawa
„Radość patrzenia” - warsztaty aktywnego przyglądania się rzeźbom
Wydarzenie nie odbywa się w nadchodzącym czasie,
ale gdy pojawi się nowy termin,
damy Ci znać!
Nasze benefity
Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem (przy wykupieniu opcji biletu flex)
Powiadomienia o zmianie w repertuarze
Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia