PROJEKT MICKIEWICZ jest wynikiem pracy warsztatowej łączącej młodych ludzi z Litwy i Polski w poszukiwaniu odpowiedzi na fundamentalne pytania o wolność. Czy w dzisiejszym świecie pojęcie wolności jest jeszcze aktualne? Czy wielkie dzieła literackie Adama Mickiewicza wciąż przemawiają do młodego pokolenia?
PROJEKT MICKIEWICZ to nie tylko przedstawienie, ale przede wszystkim wspólna refleksja i próba odnalezienia się młodego człowieka we współczesnym świecie pełnym sprzeczności i wyzwań.
O projekcie:
Od 22 do 29 lipca w Teatrze Druga Strefa odbył się projekt ,,Synergia między historią a kulturą: dialog młodzieży poprzez teatr" organizowany przez stowarzyszenie Sol Oriens z Wilna oraz Teatr Druga Strefa z Warszawy.
Celem projektu była integracja młodzieży z Wilna i Warszawy oraz przybliżenie bogactwa kultury i twórczości jednego z najwybitniejszych polskich poetów, Adama Mickiewicza. Poprzez intensywne warsztaty teatralne, osoby uczestniczące poznawały literaturę i historię, a także rozwijały umiejętności artystyczne.
Podczas projektu młodzież z Litwy i Polski spotkała się z takimi twórcami jak: Sylwester Biraga, Piotr Duda, Emilia Krakowska z Polski oraz Eva Baliul, Justyna Moisejenko, Bożena Sosnowska z Litwy.
O organizatorach:
Sol Oriens jest organizacją założoną w 2023 przez Bożenę Sosnowską, Ewę Baliul oraz Justynę Moisejenko.
Celem organizacji jest kształtowanie młodego pokolenia i wspieranie ich artystycznych pasji. „Sol Oriens” to miejsce, w którym młodzi artyści mają możliwość rozwoju swoich talentów i tworzenia dzieł sztuki. Nazwa pochodząca od łacińskiego wyrażenia „Wschodzące Słońce”, symbolizuje pełen nadziei początek nowego dnia, moment, kiedy światło pojawia się na horyzoncie, przynosząc obietnicę nowych możliwości, nieskrępowanej kreatywności i nowego rozdziału w życiu. To właśnie w tej metaforze wschodzącego słońca kryje się inspiracja do odważnych działań i nowego początku.
Z recenzji:
Bóg miał siedem dni na stworzenie świata. Wyszło tak sobie. Sylwester Biraga miał siedem dni na stworzenie spektaklu teatralnego i wyszło wprost fenomenalnie. Czy Bóg powinien uczyć się od Biragi? Teatru - na pewno.
Jacek Mroczek, teatrvaria.blogspot.com/
Teatr Druga Strefa to jedna z pierwszych warszawskich niepublicznych scen repertuarowych oficjalnie założona w 1997 roku, choć działająca nieprzerwanie od roku 1989. Powołana do życia przez Dyrektora Sylwestra Biragę jest otwartym miejscem nieskrępowanej wymiany twórczej. Poza produkcją własnych spektakli, nierzadko gości debiutantów, artystów offowych, niezależnych, alternatywnych.
Bardzo ważna jest dla nas promocja polskiej kultury scenicznej w kraju i poza jego granicami. Nasze spektakle wystawiane były m.in. w Belgii, Francji, na Litwie, Rosji, na Słowacji, Ukrainie. Teatr Druga Strefa regularnie zaprasza na swoją scenę spektakle tworzone przez polskie twórczynie i polskich twórców mieszkających poza granicami kraju w ramach cyklu #PolacyRobiąTeatr #PolkiRobiąTeatr.
Projekt finansuje Agency of Youth Affairs | Litwa
Czas trwania: 60 minut
Organizator: Teatr Druga Strefa (więcej wydarzeń organizatora)
Opinie naszych Widzów
(2)kapitalny spektakl pełnych entuzjazmu młodych ludzi w Wilna i Warszawy. Był klimat,, oprawa, fantastyczne kostiumy.
Prosimy o jeszcze
jr.....@....pl | 29.07.2024
Polecam! Byłam pozytywnie zaskoczona!
is.....@is...ta.com.pl | 29.07.2024
Adres i dojazd
Teatr Druga Strefa,
Magazynowa 14A, Warszawa
PROJEKT MICKIEWICZ | PROJEKTAS MICKEVIČIUS
Warszawa, Teatr Druga Strefa
Bilety dostępne do 16.11 godz. 19:05
Nasze benefity
Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem (przy wykupieniu opcji biletu flex)
Powiadomienia o zmianie w repertuarze
Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia