Pani Twardowska

8.61
(18 ocen)
Spektakl powstał w oparciu o balladę Adama Mickiewicza pod tym samym tytułem. Pisząc swoje ballady Mickiewicz sięgał do zasłyszanych w dzieciństwie ludowych opowieści. Występowały w nich postaci realne i fantastyczne na tle pięknej, dziwniej i tajemniczej przyrody. Ten klimat pełen fantastycznych zdarzeń chcielibyśmy przekazać w naszym spektaklu. Tym razem zapraszamy do świata cyrku! Będą sztuki i sztuczki, akrobatyka i sprawność, finezja, fantazja, żonglerka i artyzm! Teatralne lalki zaprezentują z naszą pomocą prawdziwy kunszt! Zagra dla Was niezwykła cyrkowa orkiestra. Jeśli chcecie poznać naszą opowieść i dowiedzieć się dlaczego sam diabeł przestraszył się pani Twardowskiej, koniecznie musicie obejrzeć spektakl! Spektakl dla widza powyżej dziewiątego roku życia. (7+) Spektakl dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz przez m.st. Warszawa. Producentem spektaklu jest Stowarzyszenie Scena 96.

Występują

Małgorzata Wolańska Maciej Dużyński Dariusz Jarosiński

Realizacja

Inspiracja: Adam Mickiewicz Inscenizacja: zespół Oprawa muzyczna: Marcin Sosiński Scenografia i kostiumy: Maria Balcerek Realizacja scenograficzna: Galeria Podpora Stropowa

Opinie naszych Widzów

(12)

10/10

ciekawa inscenizacja, piękna scenografia i lalki, Warto zajrzeć do tego teatru zwłaszcza będąc na spacerze w parku. raczej dla widza starszego . warto

da.....@....pl | 23.04.2023

10/10

Bardzo oryginalna i ciekawa interpretacja.

do.....@gm...il.com | 29.03.2023

10/10

Kolejny, fantastyczny spektakl!, Świetna gra aktorska

al.....@tl...en.pl | 21.03.2023

10/10

Fantastyczny spektakl, świetna, przemyślana i nieoczywista interpretacja. Piękna plastycznie i dopracowana w szczegółach :) I to, że po spektaklu można było porozmawiać z jego twórcami było niesamowite!

ba.....@gm...il.com | 21.03.2023

10/10

Bardzo ciekawa forma adaptacji klasyki polskiego romantyzmu i w dodatku lektury szkolnej dla klas czwartych. Warto zobaczyć i posłuchać raz jeszcze wiersza. Brzmi pięknie a jak niebanalnie zinterpretowany. Warto.

da.....@....pl | 19.03.2023

Pani Twardowska

Brak terminów w najbliższym czasie

Nasze benefity

Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem

Powiadomienia o zmianie w repertuarze

Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia

Nie wiesz na co się wybrać?

Zadzwoń do nas, pomożemy!

Polecane spektakle i wydarzenia kulturalne