Olsztyn Green Festival 2024

Olsztyn
CRS Ukiel

Kalyani

Poznań
Aula ARTIS

„Piosenka Ci nie da zapomnieć” czyli Jan Emil Młynarski gra, śpiewa i opowiada. Recital osobisty

Warszawa
Teatr Ateneum

Mów mi Italiano!

Toruń
Teatr Muzyczny w Toruniu

Matka

Warszawa
Teatr Ateneum

Prezent urodzinowy

Warszawa
Teatr Capitol

To Wiem Na Pewno

Warszawa
Teatr Ateneum

GREASE

Warszawa
Scena Relax

Łóżko pełne cudzoziemców

Warszawa
Teatr Capitol

Hip Hop Festival Poznań 2024

Poznań
Malta

Excentrycy

Toruń
Teatr Muzyczny w Toruniu

Legendy warszawskie

Warszawa
Teatr Capitol

NIENASYCENI

Warszawa
Garnizon Sztuki

Niepamięć

Warszawa
Garnizon Sztuki

Pokaz iluzji dla całej rodziny

Ostrzeszów
Ostrzeszowskie Centrum Kultury

Kuguar. Musical

Toruń
Teatr Muzyczny w Toruniu

Bixiga 70 (Brazylia) - Jedyny Koncert w Polsce

Warszawa
Pardon, To Tu

Vivacity - a Parade of Jazz Dance

Warszawa
Scena Relax

Mayday Bigamistka

Wrocław
Wrocławski Teatr Komedia

Iluzjonista Y "To jest ustawione" / Sopot

Sopot
Sheraton Sopot Hotel

Nic się nie stało

Warszawa
Garnizon Sztuki

Szalone nożyczki

Wrocław
Wrocławski Teatr Komedia

SOYKA SOLO!

Piechowice
Scena w Górach

DIVA 2. Lament królowej

Łódź
Teatr Kamila Maćkowiaka

48 URODZINY TEDE - JASTARNIA - WEJŚCIE 49 || 48 H NA 48 NUMERÓW / DWA KONCERTY / PIANA PARTY

Jastarnia
Wejście 49 Jastarnia

KIZO | Wejście 49 Jastarnia | 17 lipca 2024

Jastarnia
Wejście 49 Jastarnia

Abonament na szczęście

Warszawa
Scena Relax

Nic nie gra

Wrocław
Wrocławski Teatr Komedia

One man show!

Warszawa
Teatr IMKA

VSJF: Natalia Szczypuła & Vertigo Band

Wrocław
Hala Stulecia

Ogrodnik

Trójka fantastycznych aktorów i historycznych bohaterów: Jerzy Schejbal jako Georges Clemenseau, jeden z najbardziej wpływowych polityków europejskich i dwukrotny premier Francji, Daniel Olbrychski – Claude Monet, guru impresjonistów, autor słynnych „Nenufarów” i Magdalena Schejbal – Blanche Monet, malarka, pasierbica i synowa Moneta – pozwala wierzyć, że przyjaciel, jeśli go mamy, wart jest naszej czułości, a świat wokół jest wart naszego zachwytu, uwagi i skupienia. Co jest w życiu najważniejsze? Przyjaźń. Miłość. Sztuka. Polityka. Los. Nieuchronność przeznaczenia. Talent. Pasja. Te wszystkie pojęcia są istotą spotkania dwóch wielkich i ważnych postaci przełomu XIX i XX wieku, Claude’a Moneta, jednego z najwybitniejszych i najbardziej cenionych malarzy świata, jednego z twórców impresjonizmu i Georgese’a Clemenseau, giganta polityki, twórcy Ententy, czyli Trójprzymierza Anglia-Francja-Rosja przed wybuchem I wojny światowej. W spektaklu „Ogrodnik” spędzają ze sobą kilka intensywnych dni w pracowni Moneta w Giverny. Kłócą się, obrażają, przekonują do własnych kompletnie różnych ocen rzeczywistości, która nie jest przyjazna żadnemu z nich. Clemenseau właśnie cudem przeżył zamach na niego, Monet zaś ma kryzys twórczy i nie maluje – uprawia ogród, pielęgnuje rośliny. Trwoni talent? Może. Zażarte dyskusje przyjaciół mogą jednak spowodować zmianę spojrzenia na rzeczywistość. Skuteczną zmianę. Monet wraca do malowania. Spod jego pędzla pojawiają się bajecznie piękne nenufary we wszystkich barwach. To, co intryguje w tej sztuce to jej aktualność i uświadomienie sobie, że sztuka i przyjaźń i wtedy i dzisiaj w świecie społecznego bałaganu, wojny w pobliżu, działań motłochu przeciwko demokracji i rozsądnemu porządkowi świata, może mieć istotny wpływ na nasze życie, bycie, istnienie. Na naszą hierarchię wartości.

Organizator: Booking Place

Występują

Daniel Olbrychski Magdalena Schejbal Jerzy Schejbal

Realizacja

Autor: Lanie Robertson Tłumaczenie: Ksawery Szlenkier Scenografia: Wojciech Żogała Asystent scenografa: Rafał Pastuszek Kostiumy: Agata Uchman Muzyka: Jacek Grudzień Reżyseria światła: Dariusz Zabiegałowski Projekcje: Grzegorz Bernatek Produkcja: Fundacja Imka

Opinie naszych Widzów

(19)

10/10

Naprawdę świetna sztuka doskonała obsada !

d......@ya...oo.pl | 9.06.2024

10/10

Doskonała gra aktorska, super przedstawienie i atmosfera premierowa.

an.....@hi...ti.com | 9.06.2024

10/10

To byla smietanka aktorska!!! Wspaniale przedstawienie:-)

mo.....@gm...il.com | 6.06.2024

10/10

Sztuka ciekawie pokazywała różne oblicza żałoby. Prezentowała też umiejętność cieszenia się przyrodą i codziennnymi małymi przyjemnościami życia. Zwracała uwagę na częste trudności komunikowania się z osobami najbliższymi. Ostrzegała przed trudno dostrzegalnym niebezpieczeństwem wojny. Świetna gra aktorska oraz wystrój sceny. Wydarzenie spędzone w gronie rodzinnym. Każdemu przypadło do gustu.

zu.....@gm...il.com | 26.05.2024

10/10

Spektakl "Ogrodnik" to przede wszystkim popis kunsztu aktorskiego tytułowej postaci czyli slynnego Claude'a Moneta granej przez Daniela Olbrychskiego i wspaniałych partnerów scenicznych Jerzego i Magdaleny Schejbalów. Problemy i treści zawarte w tekście sztuki mimo, że jej akcja dzieje się na początku XX wieku są bardzo aktualne i podejrzewam,że bliskie każdemu współczesnemu człowiekowi. Niezwykłą atmosferę spektaklu budują dodatkowo kostiumy, scenografia,światło i muzyka.

zu.....@gm...il.com | 26.05.2024

10/10

Doskonałe kreacja aktorskie Nie są potrzebne fajerwerki uczta była wyśmienita nie trzeba Kawioru wystarczyły warzywa od ogrodnika sztuki Iwona

iw.....@gm...il.com | 26.05.2024

10/10

Świetny spektakl. Możliwość zobaczenia w akcji tak wybitnego aktora jakim jest Daniel Olbrychski jest już samo w sobie wielkim wydarzeniem. Spektakl był wybitnie zagrany przez wszystkich występujących w nim aktorów. Fabuła była bardzo poruszająca, tekst, którymi mówili aktorzy - błyskotliwy. Podobała mi się również muzyka i przepiękna, sugestywna gra świateł.

kr.....@....pl | 15.05.2024

10/10

Super obsada gra aktorska na wysokim poziomie Pot

bi.....@eu...gg.com.pl | 21.04.2024

10/10

super spektakl!

jg.....@gm...il.com | 14.03.2024

9/10

Bardzo podobała mi się gra aktorska!

ma.....@gm...il.com | 30.05.2024

9/10

Wybrałam się na spektakl dla p.Olbrychskiego.Mam w pamięci jego rolę w sztuce "Niespodziewany powrót". Dla mnie ta rola to była magia. "Ogrodnik" tak mnie nie poruszył, ale był ładnie zagrany przez całą trójkę. Dobry atut to największy atut

ba.....@....pl | 21.04.2024

7/10

Sztuka świetna, ale aktorzy mówili tak cicho i niewyraźnie, że w 9 rzędzie trudno było zrozumieć. Jedynie Pani Schejbal mówiła wyraźnie

d......@gm...il.com | 6.06.2024

7/10

Spektakl dobry, ciekawa gra aktorska, oprawa muzyczna i wizualna, scenografia również poetyka. Niezwykłe kostiumy. Niestety pani Schejbal i pana Schejbala prawie nie było słychać, gdy mieli wspólne kwestie (siedzieliśmy w V rzędzie), zdecydowanie za cicho. Z kolei, wentylator/klimatyzacja, czy też inne urządzenia trochę jednak za głośno. Natomiast pan Olbrychski rewelacja, piękny donośny głos i niezwykła gra. Jako Monet idealny, z "olbrychskim" błyskiem w oku, piękny, również dzięki kostiumowi i charakteryzacji. Polecam :)

ka.....@gm...il.com | 27.05.2024

7/10

Sztuka króciutka, problematyka skondensowana do 75 minut. Zwłaszcza spłaszczona rola Magdaleny Scheibaj.

mo.....@gm...il.com | 21.04.2024

7/10

Spektakl dla miłośników malarstwa impresjonistów, Moneta i Francji. W innym przypadku można poczuć się zawiedzionym. Klasyczny teatr, dobrze zagrany, wspaniała obsada. Raczej nie dla fanów bardzo współczesnych form teatralnych.

da.....@gm...il.com | 20.04.2024

6/10

Jerzy Szejbal - klasa, Magdalena Szejbal - również, a Daniel Olbrychski - jak zwykle sztuczność i egzaltacja, jednak w tym przypadku wreszcie świetnie pasująca do granej postaci. Natomiast te jego "byki" językowe - niewytłumaczalne i niewybaczalne. Moja znajomość francuskiego jest minimalna,, ale nawet mnie udało się zrozumieć, że rocznik wina wypowiedzany przez Olbrychskiego po francusku różnił się od przedstawionej przez aktora wersji polskiej. No ale to taka drobnostka, a reszty poprawności wypowiedzi po francusku nie jestem w stanie zweryfikować. Natomiast nie wiem, jak to jest możliwe, że Daniel Olbrychski - poslki aktor, jakiś tam znawca języka ojczystego, jest zdania, że "wziąść" to poprawna forma pewnego polskiego bezokolicznika...Wstyd!

ka.....@....onet.pl | 19.06.2024

5/10

zbyt monotonna gra aktorska, ale to być może wynika z tematu, brako mi tu emocji

jo.....@....pl | 27.05.2024

1/10

Reklamacja: Fatalna jakość dzwięku. Z IX rzędu prawie nie było slychać aktorów. Natomiast sama muzyka była prawidłowo nagłośniono. Prawodopodobnie wadliwe ustawienie mikrofonów aktorów.

ma.....@gm...il.com | 21.04.2024

1/10

beznadziejna sztuka, bardzo kiepska gra aktorska tuzów polskiej sceny... niestety. nie polecam. wrocilem do szkolnych przedstawien...

ar.....@gm...il.com | 14.03.2024

Adres i dojazd

Teatr IMKA,

ul. Kocjana 3, Warszawa

Ogrodnik

Warszawa, Teatr IMKA

sb., 12.10

19:00

od 86 zł

dostępne miejsca

nd., 13.10

18:00

od 86 zł

dostępne miejsca

Bilety dostępne do 12.10 godz. 19:30

Nasze benefity

Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem

Powiadomienia o zmianie w repertuarze

Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia

Inne wydarzenia w tym miejscu

Nie wiesz na co się wybrać?

Zadzwoń do nas, pomożemy!