Olsztyn Green Festival 2024

Olsztyn
CRS Ukiel

ZEW się budzi festiwal 2024

Lesko
Stadion Miejski

Matka

Warszawa
Teatr Ateneum

Pan Kleks. Powrót

Toruń
Teatr Muzyczny w Toruniu

Bitwa o Broadway

Wrocław
Impart Centrum

Dreams

Warszawa
Teatr Capitol

Friends

Warszawa
Teatr Capitol

#kopciuszek

Warszawa
Teatr Capitol

DIVA 2. Lament królowej

Łódź
Teatr Kamila Maćkowiaka

KALYANI School Edition

Warszawa
Teatr Syrena

Niesamowite przygody 10 skarpetek

Toruń
Teatr Muzyczny w Toruniu

Wzrusz Moje Serce

Warszawa
Teatr Ateneum

Kwartet

Warszawa
Teatr Ateneum

Spaghetti Poloneze

Warszawa
Scena Relax

NIENASYCENI

Warszawa
Garnizon Sztuki

Cudowna terapia

Łódź
Teatr Kamila Maćkowiaka

GREASE

Warszawa
Scena Relax

Zemsta

Wrocław
Wrocławski Teatr Komedia

Pokaz iluzji dla całej rodziny

Łowicz
Łowicki Ośrodek Kultury

CZARODZIEJSKI FLET. PRZEDSTAWIENIE DLA DZIECI / WOLFGANG AMADEUS MOZART

Warszawa
Muzeum Łazienki Królewskie

Once

Toruń
Teatr Muzyczny w Toruniu

Boeing Boeing

Wrocław
Wrocławski Teatr Komedia

Abonament na szczęście

Warszawa
Scena Relax

VICTORIA / True Woman Show

Warszawa
Garnizon Sztuki

Co Jest Grane Festival 2024

Warszawa
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Nic się nie stało

Warszawa
Garnizon Sztuki

Gaye Su Akyol - Jedyny Koncert w Polsce

Warszawa
Pardon, To Tu

SEN NOCY LETNIEJ / FELIX MENDELSSOHN-BARTHOLDY

Warszawa
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

Totalnie szczęśliwi

Łódź
Teatr Kamila Maćkowiaka

Shida Shahabi - Jedyny Koncert w Polsce

Warszawa
Pardon, To Tu

Mężczyzna z różowym trójkątem

Pożegnanie z tytułem!

UWAGA! SPEKTAKL DLA WIDZÓW O MOCNYCH NERWACH. Spektakl dla widzów od 18 lat. „Mężczyzna z różowym trójkątem”- spektakl na podstawie książki Heinza Hegera pt; „Mężczyźni z różowym trójkątem” to wstrząsająca historia homoseksualisty, skazanego na mocy paragrafu 175 za kontaktu seksualne z osobą tej samej płci, na więzienie, a później 5 lat obozu koncentracyjnego… Spektakl ma na celu uwrażliwienie społeczeństwa i bardzo wyraźne pokazanie, do czego może doprowadzić obojętność. Jak powiedział Marian Turski, "Obojętność może doprowadzić nagle do tego, że na was, na waszych potomków, “jakiś Auschwitz” nagle spadnie z nieba". Teatr Kamila Maćkowiaka pragnie podkreślić, w sposób bezkompromisowy, że procesy, które doprowadziły do powstania planu eksterminacji homoseksualistów, są we współczesnym świecie boleśnie żywe. Do dziś istnieją kraje, gdzie najwyższym wymiarem kary za kontakty homoseksualne jest kara śmierci, zapisana w systemach prawnych: Afganistanu, Arabii Saudyjskiej, Czeczenii, Iranu, Jemenu, Mauretanii, Somalii, Sudanu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich (z wyjątkiem emiratu Dubaj, gdzie za stosunek homoseksualny grozi 10 lat więzienia). Jeszcze liczniejsze są kraje, w których w istocie nie ma społecznego przyzwolenia dla inności, ze względów religijnych czy obyczajowych. Inspiracją do powstania spektaklu jest głośna książka, która przełamała temat tabu ofiar homoseksualnych w czasie II Wojny Światowej. Osoby nieheteronormatywne to jedna z grup zapomnianych ofiar nazizmu, prześladowanych w Trzeciej Rzeszy, których przez lata nie upamiętniono. Spektakl to zapis 5 lat życia bohatera, spędzonych w obozie koncentracyjnym Dachau na bloku dla osób homoseksualnych, oznaczonych różowym trójkątem. Na potrzeby przesłania spektaklu został dopisany finał opowieści, który ukazuje niebezpieczne procesy odradzania się demonów w każdym człowieku, kiedy świat gubi się w szaleństwie. Zadanie pt. Realizacja 6 bezpłatnych pokazów spektaklu „Mężczyzna z różowym trójkątem” na podstawie książki „Mężczyźni z różowym trójkątem” Heinza Hegera dla mieszkańców Łodzi zostało zrealizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

Czas trwania: 80 minut

Organizator: Teatr Kamila Maćkowiaka

Występują

Kamil Maćkowiak

Realizacja

Scenariusz: Kamil Maćkowiak Reżyseria: Kamil Maćkowiak Wykonanie: Kamil Maćkowiak Tłumacz: Paweł Partyka Reżyseria świateł: Waldemar Zawodziński Scenografia: Waldemar Zawodziński

Opinie naszych Widzów

(184)

10/10

Super

ul.....@gm...il.com | 14.04.2024

10/10

Poruszający spektakl, świetna rola Pana K. Maćkowiaka

pa.....@po...ta.onet.pl | 14.04.2024

10/10

Mistrzostwo!

j......@....pl | 14.04.2024

10/10

Dzień dobry, kolejny spektakl który wywołał niesamowite emocje. Kolejna wspaniała gra . Jednak moim faworytem nadal pozostaje Klauss - obsesja miłosci oraz Diva. Pozdrawiam

an.....@....pl | 14.04.2024

10/10

"Mężczyzna z różowym trójkątem" to sztuka która wbiła mnie w fotel po raz kolejny. To trudna opowieść o zwykłym człowieku, który przeżył piekło na ziemi z powodu tego kim jest. Paradoksalnie właśnie to co zaprowadziło go do obozu uratował mu życie, bo "usługi" homoseksualne były pewnego rodzaju monetą, za którą kupował sobie szansę na przetrwanie i powrót do domu. Kamil opowiedział ta historie w genialny sposób; minimalistyczny bez zbędnych ozdobników, efektów świetlnych czy dźwiękowych. Nie ma miłości normalnej i miłości nienormalnej. Miłość to miłość i nikt nie powinien być karany za to, że kocha i jest kochany.

ew.....@....pl | 13.04.2024

10/10

Poruszajacy , przepiękny, potrzebny.

ol.....@....pl | 13.04.2024

10/10

Tak głęboko poruszającego spektaklu nie widziałam dawno... Kamil fantastycznie oddał realizm uczuć, emocji bohatera... nic dodać, nic ująć, majstersztyk ✨️

ka.....@gm...il.com | 13.04.2024

10/10

Sądzę , że każdy, (a szczególnie Ci , którzy hołdują trendowi hejtów i nietolerancji) powinien obejrzeć i wysłuchać tak świetnie zagrany spektakl . Wierzę , że miałoby to pozytywny wpływ na wszystkich , chociaż trochę myślących i czujących. Bardzo się cieszę , że Wasz teatr jest akurat w moim rodzinnym mieście i mam możliwość oglądać tak różnorodne , ale wszystkie świetnie zagrane z pasją spektakle.

ws.....@po...ta.onet.pl | 13.04.2024

10/10

Rewelacyjne aktorstwo, zostaję na długo w pamięci .

zu.....@....pl | 13.04.2024

10/10

Świetna gra, genialnie. Tematyka - strzał w dziesiątkę i zawsze na czasie. Fascynujące. Obsługa na medal.

wi.....@on...et.pl | 13.04.2024

10/10

Fenomenalny, niepowtarzalny i najprawdziwszy Kamil Maćkowiak dziś znowu wstrząsnął ziemią. Najwłaściwszym komentarzem do dzisiejszego spektaklu "Mężczyzna z różowym trójkątem" byłaby wymowna cisza, jednak emocje nie pozwalają milczeć. Kamil poza tym, że jest wielkim aktorem, to przede wszystkim największym jego atutem jest umiejetność grania na najgłębszych emocjach. Dzisiejszy spektakl to wstrząsające historie człowieka głęboko doświadczonego przez życie, skrzywdzonego, upokorzonego, zdeptanego - zarówno fizycznie jak i psychicznie. Niewinny i bezbronny znosi swoje cierpienia, a jednocześnie patrzy na cierpienia innych. Mimo, że historia miała miejsce ponad 80 lat temu, przesłanie pozostaje nadal aktualne. Pamiętajmy o tym, że każda forma dyskryminacji może nieść za sobą katastrofalne skutki. Ludzie, ludziom zgotowali ten los...

sa.....@....pl | 13.04.2024

10/10

Fantastyczny przekaz szokujących treści i emocji w wydaniu jak zawsze wspaniałego Kamila Maćkowiaka.Dziekuje za wczoraj.

kw.....@....pl | 13.04.2024

10/10

Genialne, uwielbiam, ciężkie tematy.

mi.....@....pl | 12.04.2024

10/10

Spektakl trudny, Dający do myślenia. Polecam, jeśli ponownie wróci do repertuaru TKM.

mo.....@....pl | 12.04.2024

10/10

Spektakl mocny,poruszający. Na sali panowała cisza i tylko dochodziły odgłosy ocieranych ukradkiem łez.

iv.....@....pl | 12.04.2024

10/10

Absolutnie bezcenne i konieczne świadectwo. Mimo upływu czasu, nadal aktualne i bolesne.

bo.....@....pl | 12.04.2024

10/10

To zawsze dobry pomysł na wieczór aczkolwiek przy tym tytule przydadzą się mocne nerwy. Polecam

pa.....@gm...il.com | 12.04.2024

10/10

Wstrząsająca relacja z wydarzeń wcale nie tak dawnych. Aspekt cierpienia osób homoseksualnych w czasie trwania II wojny światowej rzadko bywa poruszany w Polsce. Wyjątkowo poruszająca gra Pana Kamila, robi ogromne wrażenie. Polecam gorąco, choć sam bardzo przeżyłem spektakl.

ad.....@ad...zz.com | 12.04.2024

10/10

Dzień dobry, wydarzenie sprawiło że wciąż o nim myślę. Dziękuję za doznania i niesamowitą grę Kamila Maćkowiaka. Serdecznie gratuluję. Pozdrawiam Elżbieta Kaczorowska.

ka.....@....pl | 12.04.2024

10/10

Pan Kamil jest rewelacyjnym aktorem.

s......@to...ya.com.pl | 12.04.2024

10/10

Jak zawsze super.

so.....@gm...il.com | 12.04.2024

10/10

Wstrząsający do głębi, wzruszający, rewelacyjnie zagrany spektakl. Cisza jak makiem zasiał jeszcze długo po ostatnich słowach padających ze sceny. Polecam, aczkolwiek na doznania rozrywkowe w tym przypadku nie ma co liczyć.

la.....@....pl | 2.11.2023

10/10

Fantastyczna gra K. Maćkowiaka..

vi.....@gm...il.com | 7.10.2023

10/10

Wspaniała gra aktorska, mocny przekaz, wielkie przeżycie. POLECAM

ka.....@gm...il.com | 7.10.2023

10/10

Przejmujący, zostaje „ w środku” na długo.

an.....@....pl | 6.10.2023

10/10

Sztuka przez duże S jak zawsze u Kamila. Dramat opowiedziany „szeptem” co wzmacnia siłę przekazu. Polecam bo warto. Mocny przekaz.

re.....@....pl | 6.10.2023

10/10

Trudno pisać o tym spektaklu, dużo prościej ocenia się sztukę łatwa, ciepła i pozytywna. To mocny spektakl, z każda kolejna minuta coraz bardziej wciągający w historie z nadzieja, że koniec będzie pozytywny. To jak jazda samochodem nad przepaścią – boimy się, zastanawiamy się po co to sobie zrobiliśmy, odkrywamy swoje emocje, ale kończymy podróż oczyszczeni i inni. Inni niż godzinę wcześniej. Bo dotarliśmy do jakiegoś celu w głębi siebie samych. Kamil Maćkowiak zabiera nas w ta trudna podróż, w historie zwykłego człowieka, który przeżył piekło. I robi to w niesamowity sposób – minimalistyczny, bez spektakularnych efektów dźwiękowych czy świetlnych, bez krzyków… bo po co? Opowieść sama w sobie jest mocna i dotyka nas głęboko. I otwiera przed nami pytania o człowieczeństwo, o naukę, o zmianę. Moim zdaniem warto – warto iść i wrócić innym. Bo to nie jest spektakl na który może iść każdy, choć z drugiej strony, każdy powinien go zobaczyć.

go.....@gm...il.com | 6.10.2023

10/10

Mocny dla ludzi o silnych nerwach. Rola zagrana wyśmienicie

pg.....@gm...il.com | 6.10.2023

10/10

Emocjonalny i pełen łez spektakl o torturach człowieczeństwa. Wspaniały popis znakomitego Kamila Maćkowiaka.

ko.....@gm...il.com | 6.10.2023

10/10

Wstrząsający ! Jak zawsze gra świetna .

iz.....@gm...il.com | 24.05.2023

10/10

Kamil Maćkowiak - niesamowita osobowość, świetny aktor, emocje jakie funduje widzowi to coś co zapada głęboko w psychikę. Ten spektakl był moim pierwszym kontaktem z Kamilem, ale już tydzień później byłam ponownie na innym spektaklu. I obiecuję, będę częstym bywalcem w tym teatrze :)

ur.....@gm...il.com | 24.05.2023

10/10

Wspaniały, przejmujący monodram. Gratulacje :)

mi.....@ga...ta.pl | 22.05.2023

10/10

Dziękuję za poruszenie tej tematyki

pi.....@gm...il.com | 17.05.2023

10/10

Jak zawsze znakomity, przeprowadzaĵąc publiczność przez kolejny ciężki i trudny temat.

ma.....@ya...oo.com | 16.05.2023

10/10

Bardzo wazny temat poruszony wprost. Bardzo istotny temat wypływa jako wniosek z obejrzenia sztuki.

mi.....@gm...il.com | 15.05.2023

10/10

Poruszający i wyjątkowy

ag.....@gm...il.com | 14.05.2023

10/10

Tewelacyjny monodram. Dobra gra aktorska

lu.....@gm...il.com | 14.05.2023

10/10

Bardzo dobry, mocny w przekazie spektakl poruszający ważne i wciąż aktualne problemy osób homosexualnych.

pa.....@gm...il.com | 14.05.2023

10/10

Bardzo emocjonujące przeżycie. Wielkie uznanie.

ty.....@gm...il.com | 14.05.2023

10/10

Bardzo ważny temat, nie można przejść obojętnie.

he.....@gm...il.com | 14.05.2023

Adres i dojazd

Teatr Kamila Maćkowiaka,

ul. Wojska Polskiego 83, Łódź

Mężczyzna z różowym trójkątem

Łódź, Teatr Kamila Maćkowiaka

cz., 11.04

19:00

-,-

sprzedaż zakończona

Sprzedaż on-line zakończona: ustaw powiadomienie, aby dostać email, kiedy bilety pojawią się w sprzedaży.

Nasze benefity

Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem

Powiadomienia o zmianie w repertuarze

Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia

Inne wydarzenia w tym miejscu

Nie wiesz na co się wybrać?

Zadzwoń do nas, pomożemy!