Libido romantico 05.01.24. - SPEKTAKL Z ANGIELSKIMI NAPISAMI

Spektakl trwa 100 minut

200 lat temu premierze „Ballad i romansów” towarzyszył skandal obyczajowy i niepokój społeczny. Mickiewicza oskarżono o niemoralność i perwersyjność. Przemówił językiem grupy o najniższym statusie społecznym, oddając jej prawo do ucieleśnienia jej fantazji i pragnień. Przepełnione erotyzmem, zmysłowością, miłosnym szaleństwem teksty spełniały również rolę emancypacyjną, stając się manifestem nowej wrażliwości, znosząc hierarchie klasowe i postulując demokrację uczuć. Balladami wprowadził nowe, niedopuszczane społecznie obrazy, które uderzyły z całą mocą w mieszczańską pruderyjność. Czy jego teksty dziś mogą wywołać podobny niepokój? W „Libido romantico” aktorzy i aktorki, twórcy i twórczynie rzucają wyzwanie współczesnemu społeczeństwu. Sięgając po klasyczne i (wydawałoby się) ujarzmione, narodowe, uświęcone teksty narodowego wieszcza, odnajdują w nich swój głos. Tekst na podstawie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza oraz improwizacji Aktorów i Aktorek. Spektakl dla osób od 16 roku życia. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Program Teatr 21 / Centrum Sztuki Włączającej jest współfinansowany przez m.st. Warszawę. SPEKTAKL TRWA 100 MINUT

Organizator: Centrum Sztuki Włączającej / Teatr 21

Występują

Maja Kowalczyk

Daniel Krajewski

Michał Pęszyński

Aleksander Orliński

Piotr Sakowski

więcej+

Realizacja

Wisła Nicieja – kostiumy i scenografia Zoi Mikhailova – muzyka Wojtek Kaniewski – wideo Monika Sidor – światło Justyna Lipko-Konieczna – dramaturgia, scenariusz Justyna Wielgus – reżyseria

Opinie naszych Widzów

(11)

10/10

Bardzo piękny spektakl. Mądry, poruszający, świetnie zagrany. Wszystkim polecam. I dziękuję za niego z całego serca! Anna Kłosińska

an.....@....pl | 18.01.2024

10/10

Cudo!

al.....@....pl | 8.01.2024

10/10

Spektakl "Libido romantico" wywarł na mnie ogromne wrażenie. Zaczynając od gry aktorów, poprzez wymagające teksty, aż po scenografię, która swoim pięknem i dopracowaniem przeniosła w inny świat. Świat libido i romantico. Był to spektakl wymagający, dający do myślenia, nie tylko o barierach świata zewnętrznego, ale i o swoich własnych. Czy poleciłabym ten spektakl każdemu? Z pewnością nie. Jest do spektakl, który wymaga dużej wrażliwości, uważności, a nawet wglądu w siebie, którego życzę każdemu. Z przyjemnością myślę o tym spektaklu, że powstał, dzieje się i ma swoich odbiorców, to bardzo ważne.

g......@on...et.pl | 3.03.2023

10/10

Niezwykły spektakl, wysublimowany, wzruszający, przełamujący tabu w inteligentny i poruszający sposób, zagrany z wielką pasją. Szalenie potrzebny.

an.....@....pl | 3.03.2023

10/10

Profesjonalna robota wszystkich (reżyserski, aktorek i aktorów). Sztuka krytyczna w najlepszej odsłonie. Otwiera głowy i serca.

be.....@gm...il.com | 3.03.2023

10/10

Odkrywcze, przeciekawe teatralnie, doniosłe społecznie

an.....@gm...il.com | 2.03.2023

10/10

Spektakl piękny, mądry i bardzo potrzebny! Teatr 21 przekracza kolejne bariery, mierząc się z najtrudniejszymi tematami i zachowując przy tym artystyczną doskonałość - koniecznie trzeba zobaczyć.

au.....@po...ta.onet.pl | 1.06.2022

10/10

Bardzo mocny, bardzo ważny spektakl.

ma.....@gm...il.com | 23.05.2022

10/10

Rewelacyjny, odważny, trafiający do serca. Polecam

Th.....@gm...il.com | 23.05.2022

7/10

Dla mnie za bardzo wyzywające w wyrazie

we.....@gm...il.com | 11.06.2023

6/10

Spektakl bardzo poruszający dobrze prezentujący problemy osób niepełnosprawnych w zakresie potrzeb seksualnych. Trochę mało wpisywało się to w teksty ballad i romansów Mickiewicza.

tg.....@gm...il.com | 24.05.2022

Zwiastuny

Adres i dojazd

Komuna Warszawa,

ul. Emilii Plater 31, Warszawa

Libido romantico 05.01.24. - SPEKTAKL Z ANGIELSKIMI NAPISAMI

Warszawa, Komuna Warszawa

pt., 05.01

19:00

-,-

sprzedaż zakończona

Sprzedaż on-line zakończona: ustaw powiadomienie, aby dostać email, kiedy bilety pojawią się w sprzedaży.

Nasze benefity

Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem

Powiadomienia o zmianie w repertuarze

Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia

Inne wydarzenia w tym miejscu

Nie wiesz na co się wybrać?

Zadzwoń do nas, pomożemy!