Co jakiś czas ludzie wymyślają nowy sposób na uratowanie zniszczonej Ziemi. Albo przynajmniej na uchronienie naszego gatunku przed skutkami naszego własnego, gwałtownego rozwoju. Najnowszym sojusznikiem stały się grzyby – istoty długo niedoceniane, wciąż nieco tajemnicze nawet dla nauki. Wykonują niewidzialną pracę, której znaczna część jest szalenie istotna dla podtrzymywania życia na naszej planecie. Ale czy to powód, aby obarczać je tak dużą odpowiedzialnością? Czy grzyby naprawdę mogą rozłożyć nasze śmieci, unieszkodliwić nasze zanieczyszczenia, uratować nasze gleby przed erozją, dostarczyć nam alternatywnych materiałów budowlanych, uchronić nas przed rakiem, wyleczyć z depresji, złagodzić nasz lęk przed śmiercią i nauczyć nas empatii? A może trochę zbyt wiele od nich oczekujemy? Tak czy inaczej, mykologiczna mania już trwa: w nauce, popkulturze, modzie i sztuce. Przyłączamy się do niej – w spektaklu „Grzyby” zapraszamy do uczestnictwa w nowej formule terapii grupowej – mykoterapii. Nie traktujemy jej zupełnie serio – poważnie natomiast podchodzimy do lęków czwórki pacjentów, którzy pod kierunkiem terapeuty starają się nauczyć czegoś od nie-ludzkiej przyrody.

Organizator: Teatr Powszechny

Występują

Natalia Lange

Grzegorz Falkowski

Mamadou Góo Bâ

Oskar Stoczyński

Maria Robaszkiewicz

Realizacja

reżyseria i scenariusz – Weronika Szczawińska, Piotr Wawer Jr scenografia i kostiumy – Marta Szypulska ruch sceniczny – Agata Maszkiewicz asystentka reżyserów – Marta Szlasa-Rokicka konsultacje mykologiczne – Marta Wrzosek nagranie muzyki – Aleksandra Gryka konsultacje terapeutyczne – Dobrawa Borkała inspicjentka – Bazhena Shamowich obserwacja uczestnicząca – Katarzyna Tokarska-Stangret

Opinie naszych Widzów

(1)

7/10

Świetna gra aktorów i bardzo fajna scenografia. Jeśli chodzi o scenariusz to jest taka parodia sesji terapeutycznej z motywem grzybów, pośmianie się z ludzi pod ich wpływem, trochę kabaretowo.

iz.....@gm...il.com | 24.11.2022

Adres i dojazd

Teatr Powszechny, Scena Mała

ul. Jana Zamoyskiego 20, Warszawa

Grzyby

Warszawa, Teatr Powszechny

wt., 13.02

19:30

-,-

sprzedaż zakończona

Sprzedaż on-line zakończona: ustaw powiadomienie, aby dostać email, kiedy bilety pojawią się w sprzedaży.

Nasze benefity

Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem

Powiadomienia o zmianie w repertuarze

Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia

Inne wydarzenia w tym miejscu

Nie wiesz na co się wybrać?

Zadzwoń do nas, pomożemy!