Glory Game, reż. Dominik Więcek

Uwaga! Spektakl dla widzów powyżej 16 lat. W spektaklu pojawia się nagość.

Uwaga! Spektakl dla widzów powyżej 16 lat. W spektaklu pojawia się nagość. Pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie zbiegają się w czasie z wynalezieniem kinematografu, co całkowicie przekształciło sposób uczestnictwa w sporcie i jego odbiór. Porządek mediów zdobywa panowanie nad porządkiem zawodów sportowych. Pod kamerę i teleuczestnictwo widza zmieniane są zasady i reguły dziedzin olimpijskich. Zabiegi związane z prezentacją ruchu: zwolnione i przyspieszone temu, powtórki, zbliżenia, czy gwałtowne zmiany punktów widzenia działają na widza jak wciągający serial i mają elementy melodramatu. W centrum tego wszystkiego jest ciało, od którego zasady gry nieustannie wymagają coraz więcej. Nowoczesny sport nakłada na zawodników skrajne obciążenia przekraczające biologiczną wydolność organizmu. Citus – altius – fortius (szybciej – wyżej – silniej). „Powiadasz, że chcesz zwyciężyć w Olimpii. Przemyśl jednak, co się z tym wiąże. Musisz być posłuszny, przestrzegać diety, odmawiać sobie ciastek, ćwiczyć w ustalonych porach, czy to skwar, czy ziąb. Nie wolno Ci pić zimnej wody ani wina, kiedy zechcesz. Należy się oddać w ręce trenera tak, jakbyś się powierzał lekarzowi. A później, podczas zawodów, a to przeciwnik będzie próbował Cię oślepić, a to zwichniesz sobie rękę, a to z skręcisz kostkę, nałykasz się piachu i będziesz chłostany. A po tym wszystkim może się zdarzyć, że przegrasz.” (Epiktet. Rozprawy III.15.2-4)

Czas trwania: 60 minut

Organizator: Komuna Warszawa

Realizacja

Koncept: Dominik Więcek Choreografia i wykonanie: Natalia Dinges, Daniela Komędera – Miśkiewicz, Piotr Stanek, Dominika Wiak, Dominik Więcek, Monika Witkowska Opieka dramaturgiczna: Konrad Kurowski Muzyka: Przemek Degórski Reżyseria oświetlenia: Piotr Pieczyński

Opinie naszych Widzów

(4)

10/10

Absolutny sztos! Hipnotyzujący spektakl. Wnikliwy, przemyślany, zaskakujący, zabawny, efektowny, piękny, profesjonalny.

ge.....@gm...il.com | 19.12.2023

10/10

Świetny spektakl, przeżycie estetyczne, mocny przekaz.

la.....@gm...il.com | 18.12.2023

10/10

Jeden z lepszych spektakli z nurtu teatru tańca jakie widziałam w wykonaniu polskich twórców. Było naprawdę dobre, przemyślane, wciągające, lekkie. Ruch, koncept, muzyka, poczucie humoru. Była dramaturgia, scenariusz a nie jak to najczęściej u tancerzy bywa - wymyślą sobie ruch, choreografię i opiszą co ona znaczy. Ktoś na widowni powiedział, że mogłoby się nie kończyć.

be.....@....pl | 17.12.2023

9/10

Spektakl piękny. Skoordynowane ruchy 6-osobowego zespołu. Niełatwe wykonawczo "spowolnienia" ruchu bdb opanowane przez tancerzy. Czasmi trochę niepokoiły migające światła.

pr.....@gm...il.com | 17.12.2023

Adres i dojazd

Komuna Warszawa,

ul. Emilii Plater 31, Warszawa

Glory Game, reż. Dominik Więcek

Warszawa, Komuna Warszawa

sb., 16.12.2023

19:00

-,-

sprzedaż zakończona

sb., 02.03

19:00

-,-

odwołane

nd., 03.03

19:00

-,-

odwołane

śr., 27.03

19:00

od 30 zł

dostępne miejsca

cz., 28.03

19:00

od 30 zł

dostępne miejsca

Sprzedaż on-line zakończona: ustaw powiadomienie, aby dostać email, kiedy bilety pojawią się w sprzedaży.

Nasze benefity

Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem

Powiadomienia o zmianie w repertuarze

Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia

Inne wydarzenia w tym miejscu

Nie wiesz na co się wybrać?

Zadzwoń do nas, pomożemy!