Dowiemy się na czym polega praca archeologów. Obejrzymy odkryte przez nich zabytkowe przedmioty. Spróbujemy też skleić fragmenty rozbitych naczyń.
Skąd wiemy, jakich naczyń i przedmiotów używali ludzie żyjący kilka tysięcy lat temu? Czym zajmuje się archeolog i jak wygląda jego praca? Aby odpowiedzieć na te pytania, przeniesiemy się na Maltę, znaną m.in. ze swoich stanowisk archeologicznych. Efekty tamtejszych odkryć obejrzymy na wystawie w Podchorążówce. Następnie na warsztatach w Starej Oranżerii postaramy się odnaleźć fragmenty rozbitych naczyń, by je złożyć i skleić. Przy okazji porozmawiamy o tym, jak wyglądają wykopaliska, kto przy nich pracuje, a także jakich narzędzi używa.
Warsztaty towarzyszą wystawie "Mattia Preti. Odkrywając barokowe tajemnice Malty".
https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/aktualnosci/wydarzenia-do-wystawy-mattia-preti
Lena Lewandowska - edukatorka w Muzeum Łazienki Królewskie i Muzeum Narodowym w Warszawie. Studentka Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego i Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Interesuje się sztuką późnego średniowiecza, kulturą niderlandzką i dawnymi mapami.
Warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 5-10 lat i opiekunów
Warsztaty mogą być tłumaczone na PJM, po zgłoszeniu co najmniej dwa tygodnie wcześniej na adres e-mail: Dorota.Stelmaszczyk-Szwed@lazienki-krolewskie.pl
Miejsce: Podchorążówka (start), Formiernia w Starej Oranżerii
Czas trwania: 120 minut
Adres i dojazd
Muzeum Łazienki Królewskie
ul. Agrykola 1
Dzień z życia archeologa
Wydarzenie nie odbywa się w nadchodzącym czasie,
ale gdy pojawi się nowy termin,
damy Ci znać!
Nasze benefity
Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem (przy wykupieniu opcji biletu flex)
Powiadomienia o zmianie w repertuarze
Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia