Olsztyn Green Festival 2024

Olsztyn
CRS Ukiel

ZEW się budzi festiwal 2024

Lesko
Stadion Miejski

Komediowa Gala Charytatywna

Gdańsk
Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina

Musicalowy Pamiętnik

Warszawa
Teatr WAM

Bitwa o Broadway

Poznań
Aula ARTIS

STUDIO WAM

Warszawa
Teatr WAM

KALYANI School Edition

Warszawa
Teatr Syrena

Wyśpiewać historię - dziesięciolecie tęczowego śpiewania chóru Voces Gaudii

Warszawa
Muzeum Historii Polski

Dzień Świra

Warszawa
Teatr Ateneum

Niesamowite przygody 10 skarpetek

Toruń
Teatr Muzyczny w Toruniu

Kongo

Warszawa
Teatr Capitol

#kopciuszek

Warszawa
Teatr Capitol

Co Jest Grane Festival 2024

Warszawa
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

CZARODZIEJSKI FLET. PRZEDSTAWIENIE DLA DZIECI / WOLFGANG AMADEUS MOZART

Warszawa
Muzeum Łazienki Królewskie

Legendy warszawskie

Warszawa
Teatr Capitol

Uciekinierki

Warszawa
Teatr Ateneum

Sfora | Muzyczne Kolonie: Unlearning

Rajgród
Ośrodek Wypoczynkowy Knieja i Energetyk

GRA

Warszawa
Garnizon Sztuki

NIENASYCENI

Warszawa
Garnizon Sztuki

DIVA 2. Lament królowej

Łódź
Teatr Kamila Maćkowiaka

Alicja w Krainie Snów

Warszawa
Teatr Ateneum

Bezmatek, reż. Patryk Warchoł

Warszawa
Komuna Warszawa

Paryski wieczór

Toruń
Teatr Muzyczny w Toruniu

Kuguar. Musical

Toruń
Teatr Muzyczny w Toruniu

Etran de L'Aïr (Niger) - Jedyny Koncert w Polsce

Warszawa
Pardon, To Tu

Chłopcy z Placu Broni

Kraków
Teatr Współczesny w Krakowie

IL BARBIERE DI SIVIGLIA / GIOACCHINO ROSSINI

Warszawa
Muzeum Łazienki Królewskie

VICTORIA / True Woman Show

Warszawa
Garnizon Sztuki

Ogrodnik

Warszawa
Teatr IMKA

Boeing Boeing

Wrocław
Wrocławski Teatr Komedia

DIVA 2. Lament królowej

Spektakl dla widzów od 16 lat. „DIVA 2. Lament królowej” to druga część kultowego spektaklu „Diva Show”, zrealizowanego i inaugurującego działalność Teatru Kamila Maćkowiaka w 2013 roku. Po dziesięciu latach Diva znów spotyka się ze swoją publicznością, dotykając nieco innej tematyki, choć tak naprawdę w tej samej, ironiczno-almodovarowskiej konwencji. Nie zabraknie w niej interakcji z publicznością, połączenia psychodramy ze stand-upem i spektakularnych projekcji. Oczywiście dalej punktem odniesienia jako postaci Divy będzie Tina Turner, ale w nieco innym wydaniu. To będzie nowa stylizacja ikony pop kultury – niemal dekadę później. Diva w pierwszej części jest Tiną z 1984 roku – w kontynuacji będzie to Tina z przełomu lat 80. i 90. Diva nieco dojrzała przez tych dziesięć lat i w nowej odsłonie opowie o tym, z czym łączy się kryzys dorosłości i radzenia sobie z aktualną rzeczywistością – ze światem po pandemii, z czasem, w którym weryfikują się nasze sądy na temat poczucia bezpieczeństwa. Uderzy także w nasze pogubienie w konsumpcyjnej rzeczywistości, którą zdominowały lajki, walka o poklask, o blichtr, w której bardziej liczy się to, co stwarzamy i pozorujemy niż to, czym jesteśmy. W spektaklu nie zabraknie także znanego z pierwszej części balansowania na krawędzi wyobrażeń, mitów i stereotypów kobieta-mężczyzna. Diva sama w sobie nie jest bowiem ani mężczyzną, ani kobietą – będąc mężczyzną przebranym za kobietę równie dobrze może być kobietą udającą mężczyznę. „DIVA 2. Lament królowej” będzie kolejną osobistą wypowiedzią Kamila Maćkowiaka. Artysta obnaży to, co jest tak bardzo wszechobecne i uniwersalne w każdym z nas.

Organizator: Teatr Kamila Maćkowiaka

Występują

Opinie naszych Widzów

(189)

10/10

Diva tradycyjnie jest fantastyczna, ale większe wrażenie od szpagatów, złota i niebotycznych obcasów -a te robią ogromne wrażenie, bo poza złotem nic z tego nie potrafię ;) - zrobiła na mnie część druga. Bardzo mocne i prawdziwe, ale pewnie i bardzo trudne jest tak obnażyć się przed publicznością i raz po raz przeżywać na scenie na oczach wszystkich nie tylko dobre wspomnienia, ale i te bolesne. Pewnie po Divie 1 była potrzeba, żeby sprostować to co nieprawdziwe, zwłaszcza godzące w obraz bliskiej osoby, nadal jednak musiało być to trudne i tym bardziej dziękuję za tą niesamowitą szczerość na scenie.
więcej+

wi.....@gm...il.com | 21.05.2024

10/10

WSPANIAŁY, FANTASTYCZNY, JEDYNY W SWOIM RODZAJU;
więcej+

n......@pt...ak.com.pl | 20.05.2024

10/10

Kamil Maćkowiak, jak zawsze nie zawiódł. Cudowny strój, super nogi i rewelacyjna gra. Część druga przedstawienia intymna i bardzo osobista. Dziękuję Polecam wszystkim!!!
więcej+

iz.....@gm...il.com | 20.05.2024

10/10

poruszające , dające do myślenia przedstawienie i cudowny Kamil Maćkowiak , rewelacja
więcej+

sy.....@....pl | 20.05.2024

10/10

Dziękuję za drugą część Divy 2. Wielki szacunek. Ten spektakl (jak i inne Kamila Maćkowiaka) dowodzą, że teatr to spotkanie przede wszystkim z sobą i światem, który mnie otocza. DZIĘKUJĘ i z serca polecam.
więcej+

ma.....@gm...il.com | 19.05.2024

10/10

Wspaniały, pełen emocji spektakl!
więcej+

zu.....@....pl | 18.05.2024

10/10

Bardzo dobry,głęboki i osobisty spektakl .Poruszający i budzący różne cenne emocje
więcej+

go.....@gm...il.com | 18.05.2024

10/10

Świetny spektakl, dający do myślenia, pełen różnorodnych emocji. Do tego najlepszy i jedyny w swoim rodzaju Kamil Maćkowiak.
więcej+

al.....@gm...il.com | 18.05.2024

10/10

Niezwykły monodram ukazujący zmiany współczesnego świata dostrzeżone uważnym okiem autora
więcej+

ma.....@on...et.pl | 18.05.2024

10/10

Pierwsze wrażenie niesamowite.
więcej+

jo.....@wi...ew.net | 17.05.2024

10/10

Rewelacja
więcej+

ds.....@gm...il.com | 17.05.2024

10/10

GENIALNY!
więcej+

Sz.....@gm...il.com | 17.05.2024

10/10

Wszystkie monodramy Maćkowiaka od NIŻYŃSKIEGO począwszy należą do wybitnych osiągnięć współczesnego teatru polskiego. DIVĘ II stawiam na równi z NIŻYŃSKIM, którego grał jako bardzo młody człowiek a potem sporadycznie, ale fantastycznie, jako aktor dojrzały. To, co pokazał w DIVIE II, nie ustępuje moim zdaniem NIŻYŃSKIEMU. Kamil Maćkowiak ma wielki dar improwizacji i wspaniałego porozumiewania się z publicznością, nawet drętwą, co zdarza się bardzo rzadko. Panuje w pełni nad swoim ciałem i umysłem, rzuca świetne riposty. Problematyka omawianego spektaklu w najgłębszym stopniu dotyka nie tylko współczesnego społeczeństwa, ale bardzo intymnej sfery jego życia, jaką są związki rodzinne. DIVA II jest zarazem niezwykłym hołdem złożonym nieżyjącej matce. W literaturze potrafił takie wyznania czynić jedynie Juliusz Słowacki. Czas spędzony z Kamilem jest dla mnie ogromną wartością.
więcej+

gr.....@gm...il.com | 17.05.2024

10/10

Byliśmy już kilka razy i zawsze jest super. Treści przekazywane przez Kamila bezcenne i aktualne. Polecam gorąco
więcej+

re.....@....pl | 17.05.2024

10/10

Spektakl wybitny pod względem artystycznym, scenariusza, scenografii itd. Najwyższy z możliwych poziom aktorstwa, brawo!!!
więcej+

je.....@....pl | 17.05.2024

10/10

Świetna sztuka, rewelacyjny ARTYSTA!!!
więcej+

bo.....@gm...il.com | 6.05.2024

10/10

"DIVA 2. Lament królowej" to prawdziwe wydarzenie. Jest pełne refleksji ale też zabawne i nie ukrywam że wychodziłam z teatru wzruszona z oczami pełnymi łez. Polecam każdemu kto obejrzał DIVA SHOW a tym którzy tego jeszcze nie widzieli udanie sie do teatru na najbliższy seans.
więcej+

el.....@....pl | 6.05.2024

10/10

Pierwsza część bardzo zabawna, wciągająca, zaś druga refleksyjna. Ciekawe przedstawienie życia autora.
więcej+

ju.....@lu...ik.pl | 27.04.2024

10/10

Z zainteresowaniem oglądałam zarówno pierwszą, jak i drugą część przedstawienia. Obie ciekawe, chociaż zupełnie inne., pod każdym względem. Były momenty wywołujące uśmiech, ale również szczere wzruszenie. W pierwszej części aktor świetnie puentował atmosferę naszego codziennego, zwariowanego życia. jak dla mnie trochę za dużo wulgaryzmów, ale rozumiem, że był to też środek wyrazu (artystycznego). Druga część to kolejna odsłona jego osobowości. Opowiedziana z humorem,, z dużą dawką obiektywnej oceny, bez zbędnego "'cukrowania". Był to piękny hołd miłości do ukochanej mamy. Przedstawienie dostarczyło dużo wrażeń i ani przez chwilę nie było nudy. Kamil Maćkowiak jeszcze raz potwierdził, że jest wspaniałym , nietuzinkowym aktorem i wrażliwym człowiekiem.
więcej+

de.....@po...ta.onet.pl | 26.04.2024

10/10

Jak zwykle każdy spektakl to majstersztyk w wykonaniu Pana Kamila. Poza tym świetny kontakt z publicznością powoduje, że czujemy się jakbyśmy byli w " środku" sztuki ! Druga część, której zupełnie się nie spodziewałam była dla mnie ogromnym zaskoczeniem i przeżyciem wyciskającym" morze" łez ! Panie Kamilu chce się przychodzić i słuchać, oglądać Pana bez końca :) Pozdrawiam
więcej+

kr.....@....pl | 26.04.2024

10/10

Jak zwykle się nie zawiodłam. Pełen wachlarz emocji, od śmiechu po refleksje a nawet smutek. Dziękuję za to co robicie :) Nie zmieniajcie się!
więcej+

pl.....@gm...il.com | 24.04.2024

10/10

Niestety nie miałem przyjemności ogądać spektaklu 1 części ale druga świetna
więcej+

kr.....@....pl | 24.04.2024

10/10

Najlepszy spektakl, na jakim byłam
więcej+

m_.....@....pl | 17.04.2024

10/10

FANTASTYCZNE !!!!! PAN KAMIL THE BEST !!! OBSŁUGA JAK ZWYKLE PRZEPRZEMILA !!!! CAŁOŚĆ TOP OF THE TOP !!!! BRAWO WY !!!!!
więcej+

te.....@in...ia.pl | 17.04.2024

10/10

spektakl bardzo osobisty, pełen otwartości i ...miłości. Dziękuję.
więcej+

el.....@gm...il.com | 16.04.2024

10/10

Byłam pierwszy raz w teatrze Kamila Maćkowiaka. Wybierałam się od dawna. W końcu dotarłam i nie zawiodłam się. Pierwsza część pełna humoru, ale skłania do refleksji. Druga wzruszyła mnie bardzo. Podczas obydwu części podziwiałam również grę pana Kamila. Gra on bardzo naturalnie, nawiązuję z łatwością kontakt z widownią. Miałam wrażenie jakbym była na super spotkaniu towarzyskim, na którym p. Kamil był " duszą towarzystwa". Jestem pod wielkim wrażeniem różnorodności Pana talentów 😊.
więcej+

mw.....@in...ia.pl | 16.04.2024

10/10

Zdecydowanie warto!!! Pierwsza część to ogromna porcja śmiechu, druga to wzruszenie, łzy. Cały spektakl to mieszanka emocji, taki koktajl wszystkich pozytywnych choć momentami bardzo trudnych emocji.
więcej+

mw.....@....pl | 16.04.2024

10/10

1 część - gorzkie refleksje o współczesnym człowieku i świecie, w którym żyje, to lament królowej ale wypowiedziany z sarkastycznym humorem! No cóż - jestem "dziadersem", a może "dziaders" to brzmi dumnie? 2 część - dla mnie wzruszająca, z autoironią i ciepłem - o wrażliwcach dla wrażliwców
więcej+

as.....@....pl | 16.04.2024

10/10

Mieszkam w Łodzi od 15 lat i po raz pierwszy miałam przyjemność uczestniczyć w spektaklu organizowanym i przygotowanym przez Kamila Maćkowiaka. Być może to ignorancja. Tymczasem wrażeń i przeżyć szukałam w innych teatrach. Jestem pozytywnie zaskoczona. Przede wszystkim sztuka jest autentyczna, nietypowa (wydaje mi się, że taki też był cel sprawcy). To mieszanka śmiechu (na granicy żenady) i wzruszeń (jakiegoś oddechu). Panie Kamilu - jeśli czyta Pan opinie - gratuluję! 💛
więcej+

mo.....@gm...il.com | 16.04.2024

10/10

Byłam na tym tytule drugi raz , Pierwsza część inaczej , ale nadal super. po drugiej ponownie wzruszona do łez. Jak to dobrze ,że teatr p Kamila jest w Łodzi i mogę tak często w nim być. Każdy spektakl mimo ,że są tak rożne , pozostawia po sobie szereg doznań. I cieszę się , że tylu znajomych udało mi się zarazić chęcią oglądania spektakli w tym teatrze. Pozdrawiam życzę dalszych sukcesów.
więcej+

ws.....@po...ta.onet.pl | 16.04.2024

10/10

Kamil ma świetny kontakt z publicznością co za tym idzie akcja rozkręca się spontanicznie.Diva2 pierwszy akt wywoływał salwy śmiechu. Druga część bardzo wzruszająca. Piękny gest dla mamy Kamila. Pokazał jaka może być miłość matki do syna i odwrotnie.
więcej+

gi.....@....pl | 16.04.2024

10/10

Maćkowiak to Mistrz
więcej+

jo.....@on...et.pl | 16.04.2024

10/10

To było piękne wprowadzenie do bardzo intymnych wyznań ze strony Kamila w drugiej części spektaklu. Diva porusza także tematy współczesne - niby oczywiste, ale skłania do refleksji. Dziękujemy za to co robisz dla innych
więcej+

op.....@....pl | 16.04.2024

10/10

Ocena wyżej mówi sama za siebie. Jak zawsze Pan Maćkowiak genialny, nie może być inaczej.
więcej+

wa.....@gm...il.com | 16.04.2024

10/10

To był doskonale siedziby wieczór - dziękujemy!!!
więcej+

al.....@on...et.pl | 15.04.2024

10/10

Panie Kamilu, jest Pan wielki!!!
więcej+

al.....@on...et.pl | 15.04.2024

10/10

Przedstawienie oceniam jako fantastyczne zjawisko teatralne ❤️
więcej+

j......@....pl | 15.04.2024

10/10

Świetny, autorski spektakl ciepły, śmieszny i głęboko wzruszający. Watr obejrzenia ponownie....
więcej+

mi.....@ga...ta.pl | 15.04.2024

10/10

Cudownie spędzony czas::) Kamil Maćkowiak stwarza niepowtarzalny klimat !
więcej+

al.....@gm...il.com | 15.04.2024

10/10

Super. Świetny kontakt Kamila z publicznością. Wzruszająca druga część spektaklu.
więcej+

mi.....@....pl | 15.04.2024

Adres i dojazd

Teatr Kamila Maćkowiaka,

ul. Wojska Polskiego 83, Łódź

DIVA 2. Lament królowej

Łódź, Teatr Kamila Maćkowiaka

jutro

19:00

-,-

sprzedaż zakończona

pn., 27.05

19:00

od 103 zł

ostatnie miejsca

pt., 28.06

18:00

od 70 zł

dostępne miejsca

sb., 29.06

18:00

od 103 zł

dostępne miejsca

nd., 30.06

18:00

od 70 zł

dostępne miejsca

sb., 14.09

18:00

od 70 zł

dostępne miejsca

nd., 15.09

18:00

od 70 zł

dostępne miejsca

sb., 19.10

18:00

od 70 zł

dostępne miejsca

nd., 20.10

18:00

od 70 zł

dostępne miejsca

pn., 21.10

19:00

od 70 zł

dostępne miejsca

Sprzedaż on-line zakończona: ustaw powiadomienie, aby dostać email, kiedy bilety pojawią się w sprzedaży.

Nasze benefity

Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem

Powiadomienia o zmianie w repertuarze

Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia

Inne wydarzenia w tym miejscu

Nie wiesz na co się wybrać?

Zadzwoń do nas, pomożemy!