Byczek Fernando

Spektakl dla dzieci w wieku 5-10 lat „Byczek Fernando” to klasyka literatury dla dzieci. Tekst przedstawienia inspirowany jest utworem amerykańskiego autora Munro Leaf’a (ang. „The story of Ferdinand”). Bohaterem opowieści jest łagodny byczek Fernando, który choć nie chce brać udziału w corridzie to, wbrew swej woli, właśnie tam trafia. Jego zabawni i waleczni koledzy – byki marzą o corridzie i namawiają Fernando do walki. Tymczasem on nie lubi się bić i woli zajmować się ogrodem. Nawet kochająca go mama – krowa nie może namówić syna do zmiany decyzji. Jak Fernando poradzi sobie na corridzie, okaże się w finale spektaklu. Opowieść o byczku Fernando przekazuje nam, że należy robić to, co się kocha i odważnie sprzeciwiać się woli większości – a zatem warto być wiernym własnym ideałom i nie starać się zadowalać innych. Przedstawienie pełne jest zabawnych postaci i komicznych sytuacji. Usłyszymy też dowcipne piosenki w charakterze prawdziwie hiszpańskim (gitary, kastaniety, trąbki). Całość dopełnią kolorowe kostiumy i lalki - utrzymane w podobnym, andaluzyjskim klimacie.

Organizator: Teatr Baśniowa Kawiarenka

Występują

Urszula Binkowska

Włodzimierz Twardowski

Maciej Piotrowski

Realizacja

Reżyseria: Urszula Binkowska i Włodzimierz Twardowski Scenografia: Maria Kostrzewska-Baron Wykonanie lalek: Rafał Knorowski Muzyka (konsultacja): Tomasz Walczak Autor piosenki finałowej: Jan Tomasz Pieczątkowski Ruch sceniczny (konsultacja): Kazimierz Knol

Opinie naszych Widzów

(7)

10/10

Cudowne miejsce dla dzieci i ich rodziców!

cz.....@gm...il.com | 13.06.2022

10/10

Córka siedziała jak zaczarowana. Cały czas wspomina opowieść o byczku Fernando. Czas trwania spektaklu dostosowana do małych dzieci.

p......@gm...il.com | 25.11.2021

10/10

Sympatyczne miejsce, miła atmosfera, ciekawie przedstawiona bajka, sympatyczni aktorzy, polecam jak najbardziej spektakl i teatr, będziemy korzystać;-)

da.....@in...ia.com | 26.03.2019

10/10

Spektakl krótki, ale jak dla dzieci przedszkolnych to w sam raz. Wspaniale przedstawiony z pełnym zaangażowaniem. POLECAM!!!

ju.....@gm...il.com | 14.01.2019

9/10

Spektakl naprawdę swietny. Zresztą Basniowa Kawiarenka to idealne miejsce do wprowadzania malucha w świat teatru;) Nasz trzyletni synek był zachwycony:)

kl.....@gm...il.com | 26.03.2019

9/10

Dzieci bardzo zadowolone, Bliski kontakt z aktorami - super sprawa:) Polecam

ka.....@....pl | 9.11.2018

8/10

Dzieciom w wieku 2, 3,5 , 5,5 oraz 7 lat się bardzo podobało, fajne otocznie, pyszne ciasto.

ko.....@....pl | 25.02.2022

Adres i dojazd

Teatr Baśniowa Kawiarenka,

Narutowicza 79C, Łódź

Byczek Fernando

Łódź, Teatr Baśniowa Kawiarenka

nd., 14.01

11:00

-,-

sprzedaż zakończona

Sprzedaż on-line zakończona: ustaw powiadomienie, aby dostać email, kiedy bilety pojawią się w sprzedaży.

Nasze benefity

Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem

Powiadomienia o zmianie w repertuarze

Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia

Inne wydarzenia w tym miejscu

Nie wiesz na co się wybrać?

Zadzwoń do nas, pomożemy!