Olsztyn Green Festival 2024

Olsztyn
CRS Ukiel

ZEW się budzi festiwal 2024

Lesko
Stadion Miejski

Matka

Warszawa
Teatr Ateneum

Pan Kleks. Powrót

Toruń
Teatr Muzyczny w Toruniu

Bitwa o Broadway

Wrocław
Impart Centrum

Dreams

Warszawa
Teatr Capitol

Friends

Warszawa
Teatr Capitol

#kopciuszek

Warszawa
Teatr Capitol

DIVA 2. Lament królowej

Łódź
Teatr Kamila Maćkowiaka

KALYANI School Edition

Warszawa
Teatr Syrena

Niesamowite przygody 10 skarpetek

Toruń
Teatr Muzyczny w Toruniu

Wzrusz Moje Serce

Warszawa
Teatr Ateneum

Kwartet

Warszawa
Teatr Ateneum

Spaghetti Poloneze

Warszawa
Scena Relax

NIENASYCENI

Warszawa
Garnizon Sztuki

Cudowna terapia

Łódź
Teatr Kamila Maćkowiaka

GREASE

Warszawa
Scena Relax

Zemsta

Wrocław
Wrocławski Teatr Komedia

Pokaz iluzji dla całej rodziny

Łowicz
Łowicki Ośrodek Kultury

CZARODZIEJSKI FLET. PRZEDSTAWIENIE DLA DZIECI / WOLFGANG AMADEUS MOZART

Warszawa
Muzeum Łazienki Królewskie

Once

Toruń
Teatr Muzyczny w Toruniu

Boeing Boeing

Wrocław
Wrocławski Teatr Komedia

Abonament na szczęście

Warszawa
Scena Relax

VICTORIA / True Woman Show

Warszawa
Garnizon Sztuki

Co Jest Grane Festival 2024

Warszawa
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Nic się nie stało

Warszawa
Garnizon Sztuki

Gaye Su Akyol - Jedyny Koncert w Polsce

Warszawa
Pardon, To Tu

SEN NOCY LETNIEJ / FELIX MENDELSSOHN-BARTHOLDY

Warszawa
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

Totalnie szczęśliwi

Łódź
Teatr Kamila Maćkowiaka

Shida Shahabi - Jedyny Koncert w Polsce

Warszawa
Pardon, To Tu

Blues Witch Project

8.43
(51 ocen)
Blues Witch Project to połączenie koncertu i spektaklu – muzyczna podróż, w której największe bluesowe hity stanowić będą soundtrack do opowieści o korzeniach i historii tego wyjątkowego gatunku. To wędrówka przez historię bluesa i cały wachlarz emocji, z którego się wziął i który od lat przed nami roztacza. Sięgając do jego początków, twórcy zapraszają widzów do wspólnej wyprawy, podczas której zgłębiać będą nie tylko tajniki muzyki, ale także ludzkiej natury. Bo na początku był smutek – czyli blues. Pierwotne korzenie jego brzmienia od setek lat, zanim jeszcze narodziło się pojęcie „Blues”, pozwalają ludziom wyzwolić się od trudnych emocji, a jednocześnie uwolnić te najbardziej radosne, związane nawet ze sferą duchową. W rytm najważniejszych bluesowych utworów oraz tych, które z bluesa się wywodzą, twórcy poszukiwać będą odpowiedzi na fundamentalne pytania: o tożsamość, o wolność i walkę o nią, o pojęcie rasy i szacunek do siebie i innych, o siłę, którą w sobie skrywamy oraz instynkty, którym pozwalamy się (lub nie) prowadzić. A jeśli na niektóre z tych pytań trudno będzie znaleźć odpowiedź — z pomocą przyjdą band i muzyka, przyjdzie blues. Dwie wokalistki i aktorki – Monika Mariotti i Justyna Gajczak wejdą w sceniczną rozmowę z podróżnikiem, narratorem, obserwatorem i poszukiwaczem prawdy (Wojciech Brzeziński). Wspólnie eksplorować będą tereny, na których rodził się i ewoluował blues. Obsada: Monika Mariotti, Justyna Gajczak, Wojciech Brzeziński Zespół muzyczny: Tomek Boruch (gitara), Filip Janowski (perkusja), Tomasz Zień (klawisze) Scenariusz: Marta Fortowska Konsultacja scenariusza: Monika Mariotti Reżyseria: Monika Mariotti, Wojciech Brzeziński Kierownik muzyczny: Tomek Boruch Reżyser światła: Artur Wytrykus Plakat i oprawa graficzna: Honorata Karapuda Wsparcie promocji: Julia Szczęsna Oprawa plastyczna: Monika Skomra/ Skomra Jewelry Projekt współfinansowany przez Związek Artystów Scen Polskich ZASP - Stowarzyszenie w ramach Funduszu SKE. Koprodukcja: Teatr Scena Współczesna / Społeczna Instytucja Kultury "Centrum Teatru i Tańca Zawirowania". Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawę.

Opinie naszych Widzów

(27)

10/10

Dziękuję za poruszenie bardzo ważnych i głębokich tematów przekazując to widzom przez znane utwory! Polecam pokazywanie dla jak najwięcego grona osób (młodzieży) bo ta sztuka również edukuje i przekazuję bardzo ważne ogólnoludzkie wartości. Polecam!

ku.....@gm...il.com | 23.03.2024

10/10

Bardzo ciekawy koncert. Zarówno treść jak i aranżacje bardzo ciekawe i oryginalne. Muzycy super a głosy kobitek wybitne. Narrator też dobry. Natomiast całość do przemyśleń. Nieoczywiste przejście przez historię bluesa, w tym np. piosenka Strange fruit. Super. Powaliły mnie dwie aranżacje z motywami muzyki indiańskiej.

za.....@gm...il.com | 13.03.2024

10/10

Wydarzenie artystyczne łączące koncert (recital) bluesowy ze spektaklem opowiadającym o historii i korzeniach gatunku. Zarówno warstwa muzyczna jak i beletrystyka bez zarzutu, wykonawczo również. Brawo dla całego zespołu !!!

an.....@gm...il.com | 13.03.2024

10/10

Super brawo!!(

wg.....@....pl | 13.03.2024

10/10

Duża swoboda artystyczna wykonawców i świetny kontakt z publicznością

re.....@....pl | 13.03.2024

10/10

Fantastyczny spektakl, niesamowite aranżacje utworów, świetny dobór piosenek niekoniecznie bluesowych, ale zagranych i zaśpiewanych bluesowo. Aktorsko-bosko! Justyna Gajczak zachwyca głosem, Monika Mariotti powala poczuciem humoru, Wojtek Brzeziński swoimi opowieściami wprowadza nas w zadumę. Solówki Tomka Borucha miodem dla ucha widza. Pomruk przy dźwiękach organów Hammonda w wykonaniu Tomasza Zienia niesamowity, hipnotyzujący. Przekaz wątków historycznych pierwiastka ludzkiego oraz muzycznego cenny, pouczający. Dobór świateł, scenografia bardzo udane. Polecam serdecznie! Czekam na kolejne takie spektakle :) Działa się magia..... :)

ma.....@gm...il.com | 28.11.2023

10/10

Super przedstawienie

ga.....@....com | 19.11.2023

10/10

Spektakl to prawdziwa uczta duchowa nie tylko dla fanów bluesa. Niesamowite wokale i aranżacje kultowych już utworów na pewno trafią do wielu serc. Piękna opowieść, która przenosi w rejony delty Missisipi i zostaje z człowiekiem na dłużej.

mo.....@....pl | 11.11.2023

10/10

Świetne , energetyczne przedstawienie a także kawał wiedzy o bluessie, byłam z wnuczkà i ta wiedza jej się przydala

ew.....@....pl | 10.11.2023

10/10

Bardzo żałuję, że musiałam wyjść od razu po spektaklu i nie mogłam osobiście zapytać artystów, gdzie ukrywali dotąd swoje świetne głosy. Bardzo energetyczny spektakl!

ew.....@....pl | 9.11.2023

10/10

Świetny pomysł! Fantastyczna , oprawa muzyczna - zwłaszcza brawa dla gitarzysty! Aktorsko bez zarzutu ! Cała Trójka głównych wykonawców znakomita. Chętnie poszłabym jeszcze raz z gronem przyjaciół.

Iw.....@gm...il.com | 9.11.2023

10/10

Świetna muzyka. Ciekawy pomysł. Piękne głosy. POLECAM.

ma.....@gm...il.com | 9.11.2023

10/10

Rewelacja muzyka, śpiew i ważny przekaz :-)

bt.....@gm...il.com | 9.11.2023

10/10

Ehh zacznę może od tego, że jeżeli ta ekipa znowu pojawi się na scenie, to z chęcią przejdę się na to wydarzenie ponownie. Nic dodać, nic ująć, Podróż do początków Bluesa, koniecznie trzeba zobaczyć!

ch.....@in...ia.pl | 9.11.2023

10/10

Kawał dobrej roboty scenicznej, po tym spektaklu z chęcią zawitam kiedyś do delty Mississipi, gdzie Blues ma swoje korzenie, Wydarzenie stanowczo za krótkie, przynajmniej dodatkowa godzina by się przydała!!

ch.....@in...ia.pl | 9.11.2023

10/10

Mega wydarzenie, swoista podróż w czasie do początków Bluesa. Przeniosłem się dosłownie w czasie i przestrzeni! Aktorzy / wokaliści robią robotę!! Polecam z czystym sumieniem!!!!

ch.....@in...ia.pl | 9.11.2023

10/10

Wspaniały spektakl, muzyka, świetny scenariusz. Polecam każdemu!

os.....@gm...il.com | 9.11.2023

10/10

Ciekawy scenariusz. Sprawni wokalnie aktorzy. Atmosfera bardzo ciepła.

He.....@gm...il.com | 9.11.2023

10/10

Super przedstawienie , piękne wykonanie utworów, i informacje historyczne o których nie wiedziałam . Gorąco polecam.

ka.....@....pl | 9.11.2023

10/10

Rewelacja , Elvis wymiata….

tm.....@gm...il.com | 9.11.2023

9/10

Znakomite spojrzenie na sztukę, która rodziła się w bólu i była jednocześnie azylem dla deportowanych Afrykanów i ich potomkami.

ma.....@....pl | 9.11.2023

7/10

muzycznie poprawny, nawet dobry. Tekstowo to łopatą nakładana propaganda.

lu.....@au...ks.pl | 9.11.2023

5/10

niestety kiepsko. Spodziewałam się wyjątkowego wydarzenia na miarę Spaghetti Poloneze czy Moja Nina a zobaczyłam przegadany spektakl, z kiepskimi wykonaniami wokalnymi. Jedyne co ratuje ten spektakl do doskonały zespół muzyczny gdzie gitara, klawisze i perkusja w pełni oddają klimat i nastrój bluesowych utworów

ta.....@gm...il.com | 9.11.2023

5/10

Jak dla nas, wielbicieli bluesa za malo muzyki i za malo gwiazd tego typu muzyki. BB King, Eryk Clapton( jedna piosenka tylko) i wielu innych geniuszy powinno sie tam znalezc. Aktorsko bardzo slabo. Ten sposob narracji nam nir odpowiada. Zespol muzyczni doskonaly. Chetnie bym go posluchala przez cale 2 godziny, Tylko gdzie? Szukamy w Warszawie miejsca gdzie mozna posluchac dobrego bluesa , tylko gdzie go znalezc?

Ma.....@gm...il.com | 9.11.2023

4/10

Muzyka i wokal bardzo dobre, jednak sama historia była głównie skoncentrowana na niewolnictwie, które oczywiście wiaże się z początkami bluesa, ale przez większość spektaklu miałam wrażenie, że jest to główny temat, a blues jest przy okazji.

ma.....@....pl | 9.11.2023

2/10

Niestety przedstawienie nie podobało mi się. Bardzo ponure. Spodziewałam się czegoś fajniejszego.

ve.....@....pl | 14.03.2024

2/10

Pięknie wyśpiewane utwory, ciekawy plastyczny obraz dostarczający wiele pozytywnych emocji. Natomiasr w warstwie przekazu jestem zawiedziona. Według mojej oceny w przedstawieniu mocno spłaszczono historię bluesa i to czym był i jest. Dialogi bardzo prostolinijne momentami wywołujące zażenowanie. Mam wrażenie, że twórcy zbyt powierzchownie zgłębili temat i jeszcze pysznili się tą powierzchowną wiedzą. Bo jak np.; rozumieć zapytanie do widowni " To jest Hammond jeżeli wiecie co to wogóle jest" Cóż to tak jakby rysownikowi powiedzieć: Ten szkic wykonano ołówkiem 4B, jeżeli wiesz jaki to ołówek. W tym momencie można poczuć zażenowanie. Z drugiej strony widzom, którzy nie wiedzą co to Hammond mogło zrobić się przykro,, Czyli jedni i drudzy nie poczuli się fajnie. Przecież to jest brak szacunku do widzą i to z bufońskim nadęciem. Melodii Delty wogóle nie było, bardziej indiańskie rytmy;) Obok bluesa to przedstawienie nawet nie przeszło.

ag.....@gm...il.com | 10.11.2023

Blues Witch Project

Wydarzenie nie odbywa się w nadchodzącym czasie, ale gdy pojawi się nowy termin, damy Ci znać!

Nasze benefity

Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem

Powiadomienia o zmianie w repertuarze

Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia

Nie wiesz na co się wybrać?

Zadzwoń do nas, pomożemy!