Big Bang

8.34
(29 ocen)
Polska lat 80. XX w. W jednej z niczym niewyróżniających się polskich wsi na Mazowszu ląduje w nocy statek kosmiczny. Zaskoczeni mieszkańcy czują się zaszczyceni faktem, że przybysze z kosmosu wybrali właśnie ich wieś i w związku z tym postanawiają przywitać gości najgodniej jak tylko potrafią. Zakładają odświętne ubrania, a na suto zastawionym stole ląduje m.in. skrzynka wódki. I tak zaczynają się zakrapiane alkoholem, nocne Polaków rozmowy: o życiu, o śmierci, o seksie, o kosmitach i o kondycji ludzkości. Bohaterowie wygłaszają swoje przemyślenia na temat współczesnego świata i gatunku ludzkiego. Tekst napisany został najpierw jako sztuka teatralna z elementami s-fi, którą potem twórcy zaadaptowali na potrzeby filmu. Tak w 1989 roku powstał kultowy BIG BANG Andrzeja Kondriatiuka, a cytaty z dialogów zyskały rangę prawd absolutnych. Prawd o naturze i przywarach nas, Polek i Polaków. Spektakl dotyka ważnych zjawisk aktualnej rzeczywistości: mnożących się globalnych teorii spiskowych, zagubienia ludzi w zrozumieniu skomplikowanych mechanizmów rzeczywistości, potrzebie godności i uznania, stając się refleksją nad naszymi rodzimymi przywarami. Od powstania tekstu minęło 30 lat. W międzyczasie wiele się wydarzyło i zmieniło. Staliśmy się częścią Europy. Najwyższy czas na ponowną refleksję i nową interpretację, bo... stół się, kurna, kończy tu. A gdzie się kończy kosmos?

Organizator: Och-Teatr

Występują

Izabela Dąbrowska

Ilona Ostrowska

Wojciech Chorąży

Joanna Król

Andrzej Konopka

więcej+

Realizacja

Reżyseria: Piotr Ratajczak Scenografia i reżyseria światła: Marcin Chlanda Kostiumy: Grupa MIXER Plastyka ruchu: Arkadiusz Buszko Muzyka: Tomasz Lewandowski Producentka wykonawcza i asystentka reżysera: Klaudia Błazik Asystentka ds. scenografii i kostiumów: Małgorzata Domańska Konsultacje instrumentalne (saksofon): Jarek Kaczmarczyk Realizacja światła: Waldemar Zatorski Realizacja dźwięku: Michał Cacko

Opinie naszych Widzów

(8)

10/10

bardzo ciekawa sztuka dobra gra aktorów polecam

za.....@....pl | 24.08.2023

10/10

Świetna gra aktorów, można się pośmiać i jest kilka minut powagi. Bardzo dobra opowieść.

Ka.....@....pl | 14.08.2023

10/10

Świetna obsada.

mi.....@....pl | 28.01.2023

10/10

Bardzo ciekawa inscenizacja, świetnie zagrana i z fajnym klimatem. Tekst wciąż nieprawdopodobnie aktualny, Znam i uwielbiam film p. Kondratiuka ale muszę przyznać, że to przedstawienie bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Brawa dla wszystkich, którzy współtworzyli ten spektakl!

jo.....@gm...il.com | 20.09.2022

10/10

Spektakl rewelacyjny. Dużo w nim żartu ale również głębokich refleksji o zaściankowości społeczeństwa z prowincji. Widz na koniec pozostaje pozostawiony z zadumą. Polecam :)

pa.....@gm...il.com | 31.05.2022

9/10

Polska jak w soczewce: zaściankowa, z kompleksami i zadufana w sobie. Zabawne i smutne jednoczesnie. Aktorskie perełki.

la.....@gm...il.com | 16.09.2021

8/10

Bardzo polecam ten spektakl. Świetna gra aktorów, sama sztuka idealnie wyważona pomiędzy humorem a głęboką refleksją na temat natury człowieka.

em.....@gm...il.com | 27.12.2021

6/10

lekkie (?) rozczarowanie, ciekawy temat potraktowany pobieżnie prowadzać do schematycznych wniosków. Gra aktorów nierówna, w sensie część super, cześc (niestety większa) - kiepsko

ce.....@gm...il.com | 3.08.2023

Adres i dojazd

Och-Teatr, Duża Scena

ul. Grójecka 65, Warszawa

Big Bang

Warszawa, Och-Teatr

pn., 15.01

19:30

-,-

sprzedaż zakończona

cz., 02.05

19:30

od 100 zł

dostępne miejsca

pt., 03.05

19:30

od 100 zł

dostępne miejsca

sb., 01.06

19:30

od 100 zł

dostępne miejsca

nd., 02.06

17:00

od 100 zł

dostępne miejsca

Sprzedaż on-line zakończona: ustaw powiadomienie, aby dostać email, kiedy bilety pojawią się w sprzedaży.

Nasze benefity

Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem

Powiadomienia o zmianie w repertuarze

Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia

Inne wydarzenia w tym miejscu

Nie wiesz na co się wybrać?

Zadzwoń do nas, pomożemy!