Astrolabe - Krzysia Górniak & Rui Teles & Maciej Wieżyński

8.92
(13 oceny)
24 maja o 19:00 po raz kolejny na naszej scenie pojawi się zespół Astrolabe, który zabierze nas w muzyczny rejs u wybrzeży Portugalii, łączący polską, słowiańską wrażliwość z portugalską nostalgią fado. Zespół został założony przez portugalskiego wokalistę Rui Telesa i polską gitarzystkę Krzysię Górniak.  Premiera albumu „Astrolabe” Krzysia Górniak & Rui Teles miała miejsce  4. 12. 2022, materiał jest promowany singlem „Sweet Almonds”.  Pochodzący z północnej części Portugalii Rui Teles swoją muzyczną wrażliwość rozwijał mieszkając blisko 15 lat w Lizbonie. Najwięcej inspiracji chłonął w jej najstarszej dzielnicy – Alfamie, która smakuje zielonym winem, pachnie oceanem, a na jej ulicach nostalgiczne fado miesza się z różnobarwnymi dźwiękami państw Luzofonii.  
Jednakże 6 lat temu szczęśliwy los zaprowadził Rui’a na drugi kraniec Europy, do małej mazurskiej wioski. Tutaj zakochał się, założył rodzinę i otworzył restaurację portugalską. A także tutaj, przy płonącym ognisku, poznał Krzysię Górniak, która jak co roku żeglowała po mazurskich akwenach. 
Tej letniej nocy wybrzmiały po raz pierwszy ich wspólne dźwięki i zrodził się pomysł, aby połączyć jazzowe, słowiańskie brzmienie gitary Krzysi z portugalską wrażliwością Rui’a. Od tamtej pory koncertowali już kilkakrotnie na mazurskich scenach, aby w końcu nagrać wspólny materiał.  Zaprosili do współpracy Macieja Wieżyńskiego, pasjonata gitary andaluzyjskiej i świetną sekcję rytmiczną Michała Jarosa i Marcina Jahra. Tak powstał zespół Astrolabe, a ich pierwsza płyta „Astrolabe”, którą gościnnie uświetniła Olga Barej na drugim wokalu, zawiera zarówno autorskie piosenki, jak i portugalskie klasyki, których nostalgia rezonuje również w polskich duszach. Nazwa zespołu Astrolabe, pochodzi od gr. ἁστρολάβον astrolabon 'chwytający gwiazdy’.
Był to pomiarowy przyrząd astronomiczny używany w nawigacji, służący do wyznaczania położenia ciał niebieskich nad horyzontem, podczas rejsów na morzu. Muzyka Astrolabe jest podróżą w odległe krainy, pełne południowego słońca, miłości, nadziei i radości. Podczas spotkania będziemy serwować przygotowane przez Rui Telesa portugalskie tapas. Bilety 60/70 zł Rezerwacje 887 333 383

Czas trwania: 90 minut

Opinie naszych Widzów

(5)

10/10

Piękna klimatyczna muzyka, super kompozycje w wykonaniu bardzo dobrych muzyków Krzysi Górniak i Macieja Wieżyńskiego ( gitarzystów) oraz w wykonaniu solisty z Portugalii Rui Tales P. Krzysia wysokiej klasy gitarzystka., Ciepła, delikatna kobieca gra na gitarze prowadzącej ( solo ) nadaje niepowtarzalnego klimatu instrumentalnego. To co się słyszy i widzi na scenie o wspaniały duch przekazany publiczności. P. Maciej jako druga gitara świetnie w tle uzupełnia całość. Warto poświęcić czas na ten wyjątkowy koncert.

kr.....@....pl | 13.06.2023

10/10

cudowny koncert, cudowna atmosfera. jestem mega zadowolona

ag.....@....pl | 25.05.2023

10/10

Świetny koncert i atmosfera

bo.....@on...et.pl | 15.01.2023

9/10

Bardzo mile spędzony wieczór. Dobra akustyka, nastrojowa muzyka, możliwość kontaktu z wykonawcami. Polecam i zespół, i miejsce.

in.....@po...ta.onet.pl | 17.01.2023

8/10

Klimatyczne miejsce , wykonawcy nastrojowi ciesze siè ze jestescie

An.....@gm...il.com | 14.01.2023

Astrolabe - Krzysia Górniak & Rui Teles & Maciej Wieżyński

Wydarzenie nie odbywa się w nadchodzącym czasie, ale gdy pojawi się nowy termin, damy Ci znać!

Nasze benefity

Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem

Powiadomienia o zmianie w repertuarze

Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia

Nie wiesz na co się wybrać?

Zadzwoń do nas, pomożemy!