Agnieszka Chrzanowska - (Nie) Tylko dla kobiet
Koncert "(NIE) TYLKO DLA KOBIET" to opowieść o kobiecie i o jej emocjach związanych z kolejnymi etapami życia oraz o relacjach z mężczyznami.
Złożony jest z kompozycji Agnieszki Chrzanowskiej, bedących pretekstem do humorystycznego dialogu z publicznością, który jest skoncentrowany wokół tematu porozumienia płci.
W ramach eksperymentu artystka stworzyła specjalny dokument na podstawie wiersza Michała Zabłockiego „Nie taka jak Ty” i podczas koncertu próbuje doprowadzić do podpisania AKTU POROZUMIENIA PŁCI.
Utwory prezentowane w koncercie pochodzą z albumów „Tylko dla kobiet”, “Nie bój się nic nie robić", "Cały Świat płonie", "Bez udziału gwiazd" oraz z najnowszego „Piosenki do mężczyzny”.
O zauroczeniu usłyszymy w piosence "Bez Ciebie ja to nie ja", o spełnieniu w utworze "Tak jak Ty nigdy nikt”, o nieporozumieniach w relacjach z partnerem w "Nie patrzyłeś na mnie wczoraj", a o rozpadzie związku w "Nie znajdziesz mnie", natomiast o zawsze tlącej się nadziei w „To jeszcze nie koniec”.
Od Agnieszki:
W tworzeniu repertuaru "(NIE) TYLKO DLA KOBIET", ważną inspiracją były dla mnie dwie postacie. Pierwsza to rzeźbiarka Camille Claudel, druga to filozofka Hypatia. Żyły w różnych czasach, odległych od siebie, obydwie były niezwykle utalentowane i obydwie zapłaciły za to wysoką cenę.
Kiedy odkryłam postać wybitnej rzeźbiarki Camille Claudel, poczułam, że jej historię trzeba opisać i opowiadać.
Camille stała się dla mnie i dla wielu kobiet symbolem łamania stereotypów mocą swojej osobowości i talentu, ale też delikatnej kobiety, którą pokonały emocje związane z osobą jej mistrza Augusta Rodina.
Historia Camille Claudel została opisana w wierszu przez Michała Zabłockiego po wizycie w muzeum Augusta Rodina, gdzie w małej salce zebrano nieliczne ocalałe prace Camille, ponieważ większość swoich dzieł zniszczyła w akcie rozpaczy i bezsilności.
Piosenka "Camille Claudel" zdobyła trzy prestiżowe nagrody na 21 Festiwalu Piosenki we Wrocławiu. Z kolei po lekturze książki prof. Marii Dzielskiej "Hypatia z Aleksandrii" powstał wiersz i zaraz potem muzyka do wiersza o niezwykłej filozofce, matematyczce i astronomce, która w czasach wczesnego chrześcijaństwa poniosła śmierć za wolność swoich poglądów.
Utwór o bezwzględnym mordzie na Hypatii wstrząsa, ale o to też mi chodziło, żeby wstrząsać opowieściami o losach kobiet. A jest w rzeczy samej wstrząsające, że kobieta obdarzona niezwykłą inteligencją, pełna umiaru, otwartości, tolerancyjna, zaangażowana w sprawy swojego miasta Aleksandrii, uznawana za autorytet moralny, dialogująca żywo z dostojnikami i urzędnikami państwowymi padła ofiarą podłości, zawiści, pomówień i oszczerstw.
Jest wstrząsające, że musiała się stać symbolem konfliktu rozumu i religii, wolności i fanatyzmu, nauki i ciemnoty. A dla niej liczyły się jedynie - prawdziwe uzdolnienia, zaangażowanie, wola i wiedza, niezależnie od poglądów politycznych i wyznania.
Rezerwacje 887 333 383
Czas trwania: 90 minut
Agnieszka Chrzanowska - (Nie) Tylko dla kobiet
Wydarzenie nie odbywa się w nadchodzącym czasie,
ale gdy pojawi się nowy termin,
damy Ci znać!
Nasze benefity
Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem (przy wykupieniu opcji biletu flex)
Powiadomienia o zmianie w repertuarze
Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia