Gdziekolwiek - wibracje na temat Grechuty - zdjęcie Gdziekolwiek - wibracje na temat Grechuty - zdjęcie Gdziekolwiek - wibracje na temat Grechuty - zdjęcie Gdziekolwiek - wibracje na temat Grechuty - zdjęcie Gdziekolwiek - wibracje na temat Grechuty - zdjęcie Gdziekolwiek - wibracje na temat Grechuty - zdjęcie

Średnia ocena

13 oddanych głosów

9,5 / 10

Gdziekolwiek - wibracje na temat Grechuty

Nowy recital popularnego aktora Teatru Polskiego we Wrocławiu Mariusza Kiljana złożony z nowych interpretacji piosenek Marka Grechuty. Premierowo spektakl pokazany został 15 grudnia 2019 podczas Koncertu Galowego wrocławskiego festiwalu Grechuta. Inspiracje-Interpretacje.

Wszędzie na świecie rodzimy się i umieramy, tęsknimy i kochamy, czasem jesteśmy szczęśliwi, a potem strasznie cierpimy, płaczemy i śmiejemy się. Wszędzie na świecie, a czasem jak najdalej od ludzi. Są dni, kiedy nie możemy żyć bez kontaktu z innymi ludźmi, a czasem tylko przyroda potrafi ukoić nasz ból. Wszędzie tak jest i w każdym z nas. Wszędzie i nigdzie. Wszędzie i zarazem gdziekolwiek. Gdziekolwiek na świecie i gdziekolwiek w nas. O tym jest moja podróż po twórczości Marka Grechuty w recitalu Gdziekolwiek – wibracje na temat Grechuty. Pytać zawsze – dokąd, dokąd?

„Gdzie jest prawda, ziemi sól?

Pytać zawsze – jak zagubić

Smutek wszelki, płacz i ból?

Chwytać myśli nagłe, jasne

Szukać tam, gdzie światła biel.

W twoich oczach dwa ogniki

Już zwiastują, znaczą cel…

Świecie nasz…”

Marek Grechuta

Zapraszam, Mariusz Kiljan

Aktor dokonał mistrzowskiej interpretacji. Piosenki z repertuaru zespołu Anawa wrocławski aktor zaśpiewał w sposób kongenialny, nadając im nowe sensy, współczesne brzmienia i nową kreacyjną prawdę. Na artystę patrzyło się zachłannie i chłonęło każdy jego ruch, słowo i frazę muzyczną. Wspaniali muzycy zaproponowali nieoczywiste aranżacje znanych piosenek Grechuty. Łagodnej poetyce towarzyszyły mocne, elektroniczno-rockowe wykrzykiwane manifesty, mantryczne zapętlenia, jazzowe saksofonowo-gitarowe improwizacje. Minimalizmowi formy towarzyszyła różnorodność brzmień i barw. Na każdy kolejny utwór czekało się z zaciekawieniem i przyjmowało z zadziwieniem i z odkrywczym dreszczem. Nostalgiczną i refleksyjną funkcję spełniały słowa wypowiadane przez artystę piosenki między utworami. Z nową siłą ekspresji wybrzmiały „Kantata”, „Motorek”, „Dni, których nie znamy”, „Niepewność”, „Wiosna, ach to ty”, „Odkąd jesteś”, „Nie dokazuj”, „Gdziekolwiek”, „Ocalić od zapomnienia”, „Korowód”, „Śpij, bajki śnij”. […] Szykuje się hit sezonu.

Dorota Olearczyk, pik.wroclaw.pl

Na scenie występuje Mariusz Kiljan.

Źródło zdjęcia: CK STUDIO Krzysztof Citak

Zwiastuny

Występują

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Zaskoczenie, rewelacja! Ode mnie owacja na stojąco! Polecam!

    ka.....@gm...il.com / 07 listopada 2022

  • 10,0/ 10

    Genialne i zaskakujące interpretacje twórczości Marka Grechuty

    an.....@gm...il.com / 16 stycznia 2022

Teatr Polski we Wrocławiu - Adres i dojazd

ul. Gabrieli Zapolskiej 3, Wrocław

http://www.teatrpolski.wroc.pl/

Kup bilet