Wielki Międzynarodowy Spektakl Lelenfant - zdjęcie Wielki Międzynarodowy Spektakl Lelenfant - zdjęcie Wielki Międzynarodowy Spektakl Lelenfant - zdjęcie Wielki Międzynarodowy Spektakl Lelenfant - zdjęcie Wielki Międzynarodowy Spektakl Lelenfant - zdjęcie Wielki Międzynarodowy Spektakl Lelenfant - zdjęcie Wielki Międzynarodowy Spektakl Lelenfant - zdjęcie Wielki Międzynarodowy Spektakl Lelenfant - zdjęcie Wielki Międzynarodowy Spektakl Lelenfant - zdjęcie Wielki Międzynarodowy Spektakl Lelenfant - zdjęcie Wielki Międzynarodowy Spektakl Lelenfant - zdjęcie

Średnia ocena

10 oddanych głosów

8,8 / 10

Wielki Międzynarodowy Spektakl Lelenfant

Wielki Międzynarodowy Spektakl Lelenfant to międzykulturowe show przygotowane przez młodych artystów z różnych zakątków świata wspólnie z doświadczonymi instruktorami i instruktorkami artystycznymi Lelenfant. W 2023 roku spotkały się we Wrocławiu i tworzyły wspólnie dzieci i młodzież pochodząca z Tanzanii, Czech, Iranu, Indii, Maroka, Palestyny i Polski.

Co zobaczymy?

Tańce tradycyjne wykonywane przez dzieci i młodzież z Indii, Maroka, Palestyny i Iranu łączyć się będą z akrobacjami w wykonaniu Tanzańczyków. Jednak, młodzież z Iranu przeniesie nas w magiczny i tętniący bogactwem kulturowym świat starożytnej Persji. Prowadzić przez opowieść będą nas sceny popisów sztuk cyrkowych - żonglerka, piramidy oraz taniec nowoczesny. W Lelenfant łączymy to co tradycyjne z tym co współczesne. Młodzi artyści i artystki są najlepszym barometrem nowych trendów. Równocześnie z wrażliwością potrafią sięgnąć do własnych korzeni i tradycji, by podzielić się nimi z publicznością.

Premierowy międzynarodowy pokaz to piękna metafora przyjaźni, sztuki i edukacji. To unikatowe wydarzenie z mieszkańcami różnych zakątków świata w roli głównej!

Kiedy:

29.08.2023, o godz. 18:00

30.08.2023 o godz. 18:00

Gdzie: Teatr Polski we Wrocławiu przy ul. G. Zapolskiej 3

Grupa młodych, ciekawych świata, radosnych i utalentowanych artystów i artystek z całego świat stworzy kolaż kultur i form artystycznych. Będzie kolorowo, artystycznie i muzycznie.

***

Podobno słonie (z francuskiego: l'éléphant) to najbardziej pokojowe, mądre i przyjacielskie istoty na ziemi. Zupełnie jak dzieci! (z francuskiego: l' enfant). I właśnie to połączenie dało nam podstawę do określenia symboliki naszego przedsięwzięcia.

Projekt Lelenfant – inicjatywa mająca na celu integrację międzykulturową w myśl idei „dzieci uczą dzieci”. Uczestnicy biorący udział w projekcie, choć znacznie mniejsi od słoni, wykazują się równie wielkim sercem podczas wspólnego tworzenia artystycznych inicjatyw.

Dołączcie do Lelenfant – wrocławskiego projektu o wielkich możliwościach dla ludzi o jeszcze większych sercach!

***

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu "PROMOCJA WROCŁAWIA POPRZEZ REALIZACJĘ PROJEKTU LELENFANT WE WROCŁAWIU", dofinansowanego ze środków Gminy Wrocław. Realizowane jest przez Fundację Przyjaźń Sztuka Edukacja. Natomiast współorganizatorem wydarzeń finałowych jest Teatr Polski we Wrocławiu.

Źródło zdjęcia: fot. Filip Basara/ Fundacja Przyjaźń Sztuka Edukacja

Zwiastuny

Występują

dzieci i młodzież z Polski, Iranu, Tanzanii, Maroka, Palestyny, Czech i Indii

Opinie naszych widzów (4)

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobra organizacja. Mnóstwo emocji, widać radość jaką sprawia dzieciom i młodzieży taki występ.

  ja.....@gm...il.com / 10 września 2023

 • 10,0/ 10

  Polecam 🥰

  An.....@gm...il.com / 31 sierpnia 2023

 • 10,0/ 10

  Na przedstawieniu byłam z wnuczkami bardz nam się podobało przedstawienie które z uwagi na występy akrobatyczne było bardzo ciekawe i miło spędziłyśmy czas wolny.

  dm.....@....pl / 31 sierpnia 2023

 • 10,0/ 10

  Wspaniały spektakl, niebywała praca dzieci i reżyserów :)

  da.....@ya...oo.com / 31 sierpnia 2023

Fundacja Przyjaźń Sztuka Edukacja - Adres i dojazd

https://faefoundation.wordpress.com/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.