Kora. Boska - zdjęcie Kora. Boska - zdjęcie Kora. Boska - zdjęcie

Kora. Boska

Barwna i przejmująca opowieść o kobiecie, artystce, córce i matce – Korze Jackowskiej, wokalistce Maanamu, nieobojętnej na wszystko, co wokół, szczerej, bezkompromisowej, wrażliwej. Bohaterce wciąż fascynującej i inspirującej, zarówno swoim życiem, jak i twórczością.

Zaprezentowany z ogromnym sukcesem pierwszy raz w ramach 43. PPA spektakl, w którym każde pokolenie poczuje elektryzujący związek z kultową wokalistką, powraca do Wrocławia.

„Kora.Boska” to muzyczna baśń dla dojrzałych dzieci o człowieku całym dla i z miłości. Autorką scenariusza, reżyserką i odtwórczynią głównej roli jest Katarzyna Chlebny, w obsadzie zobaczymy też Piotra Siekluckiego, Łukasza Błażejewskiego, Pawła Rupalę.

Kora po śmierci staje u wrót nieba, gdzie czekają na nią Trzy Maryjki. Bardzo strojne. Jak malowane: Matka Boska Częstochowska, Matka Boska Fatimska i Matka Boska z Guadalupe. Postawiona przed groteskowym Sądem Ostatecznym Kora wraca w piosenkach i wyznaniach do ziemskich wspomnień. Nareszcie ma okazję do opowiedzenia swojego życia tym, które mogły uczynić je lepszym… Spektakl jest opowieścią o kobiecie, artystce, córce i matce, o Polsce, religii, systemie i chorobie; to baśniowa historia o miłości, tęsknocie, niemocy i żalu.

Trzy Maryje symbolizują trzy różne postawy i trzy różne sfery życia. Trzy Cnoty Boskie. Matka Boska Częstochowska to Wiara – Kościół, Polska, polityka, system. Matka Boska Fatimska to Nadzieja – naiwność, czystość, dziecko i tęsknota. Matka Boska z Guadalupe to Miłość – prawdziwa wolna miłość, muzyka, szaleństwo i indiański trans…

W spektaklu usłyszymy największe przeboje Maanamu śpiewane przez Katarzynę Chlebny.

Uwaga. Podczas spektaklu wykorzystywane jest światło stroboskopowe oraz intensywne zadymienie sali.

Czas trwania: 100 minut

Zwiastuny

ATM Scena na Bielanach - Adres i dojazd

ul. Dwa Światy 1
Bielany Wrocławskie, Kobierzyce

http://scenaatm.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.