Salon Jazzowy - Kacper Krupa

Średnia ocena

1 oddany głos

10,0 / 10

Salon Jazzowy - Kacper Krupa "First Snow"

Fundacja EuroJAZZ i Warszawskie Towarzystwo Muzyczne zapraszają na koncert!

22 listopada 2023, godz. 19.00

Kacper Krupa - fortepian, elektronika

Bilety do nabycia: https://kicket.com/

oraz przed koncertem w kasie (TYLKO GOTÓWKA).

Przed koncertem Artysta będzie gościć na żywo w RadioJAZZ.FM w audycji #salonowerozmowy (start godz. 17.00)

Kacper Krupa - saksofonista i kompozytor spełniający się na wielu płaszczyznach sztuki muzycznej. Ukończył Akademię Muzyczną w Poznaniu. Jest współtwórcą takich zespołów jak: Siema Ziemia, Łona x Konieczny x Krupa, Kwaśny Deszcz, Skalpel Big Band, Plondra. W lutym 2023 wydał swoją debiutancką, solową płytę „First Snow” opowiadającą o zimowych wspomnieniach z rodzinnego miasta Nowego Targu. Płyta uzyskała tytuł TO NOTE w JazzPRESS 3-4/2023.

Jest beneficjentem prestiżowego programu Footprints Europe, który pomaga w rozwijaniu kariery muzycznej poprzez organizację międzynarodowej trasy koncertowej. Występował na wielu festiwalach muzycznych, np.: Jazz Jamboree, OFF Festival, Fest Festiwal, Męskie Granie, Warsaw Summer Jazz Days, Animator, Tauron Nowa Muzyka, Era Jazzu. Występował z takimi artystami jak Hania Rani, Łona, Leszek Możdżer, Skalpel. Stworzył muzykę do wielu nagradzanych na całym świecie filmów animowanych. Współpracował z Polskim Teatrem Tańca, wykłada realizację ścieżki dźwiękowej na Uniwersytecie Artystycznym im. M. Abakanowicz w Poznaniu.

🎹🎼🎹🎼🎹🎼🎹🎼🎹🎼🎹🎼🎹🎼🎹🎼

Salon Jazzowy to szczególne miejsce na jazzowej mapie Warszawy - koncerty mają charakter kameralnego spotkania bez podziału na scenę i publiczność, a muzycy grają na wyciągnięcie ręki. Występujący jazzmani to mistrzowie gatunku lub młodzi, ale szczególnie utalentowani młodzi adepci jazzu.

Współfinansowanie: m.st. Warszawa

Organizator: Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki i Fundacja Popularyzacji Muzyki Jazzowej EuroJAZZ

Czas trwania: 60 minut

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Kacper Krupa jest jednym z najlepszych polskich saksofonistów polskich. Koncert w Pałacu Szustrów był wspaniały.

    mc.....@gm...il.com / 23 listopada 2023

Warszawskie Towarzystwo Muzyczne - Adres i dojazd

Morskie Oko 2

http://wtm.org.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.