Jazz dla dzieci #Król Jazzu - saksofon - zdjęcie

Jazz dla dzieci #Król Jazzu - saksofon

Fundacja EuroJAZZ i Warszawskie Towarzystwo Muzyczne zapraszają na kolejne spotkanie #jazzdladzieci, dedykowane dzieciom w wieku przedszkolnym!

Magdalena Este – prowadzenie, śpiew, fortepian

Marcin Odyniec - saksofon

Bilet rodzinny: 20 zł

ilość miejsc ograniczona!

25 dzieci (w wieku przedszkolnym) + opiekunowie

Bilety: https://kicket.com

Metalowy, skonstruowany w pierwszej poł. XIX w. przez Alfreda Saxa instrument należy do grupy instrumentów... drewnianych! Dzieci dowiedzą się, dlaczego tak jest, oraz usłyszą, jak szeroka jest paleta emocji wyrażanych przez saksofon: od romantycznych ballad przez energetyczne improwizacje, aż do dzikich free jazzowych dźwięków. Saksofon uważany jest — obok trąbki — za najbardziej jazzowy instrument.

Magdalena Este - wokalistka jazzowa i pianistka oraz wykładowczyni katedry śpiewu na Uniwersytecie Vijaybhoomi w Indiach. Posiada również doświadczenie w pracy z dziećmi, w formie warsztatów muzycznych i przedstawieniach teatralnych dla dzieci. Prowadziła także zajęcia umuzykalniające w przedszkolach i szkołach podstawowych.

Marcin Odyniec gra na saksofonach: sopranowym, altowym i tenorowym, flecie prostym. Doskonale odnajduje się w wielu rodzajach muzyki: od jazzu i muzyki klasycznej przez funk, pop i rock, od projektów solowych poprzez klasyczne i jazzowe zespoły i muzykę orkiestrową. Dlatego jest chętnie zapraszanym do współpracy muzykiem sesyjnym.

📱📧 Informacji udziela:

WARSZAWSKIE TOWARZYSTWO MUZYCZNE im. Stanisława Moniuszki tel. 22 849 56 51, 509 019 934

🌎 www.wtm.org.pl, e-mail: wtm@wtm.org.pl

warszawskietowarzystwomuzyczne@gmail.com

🔷 Współfinansowanie: m.st. Warszawa

🔷 Organizator: Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki, Fundacja Popularyzacji Muzyki Jazzowej EuroJAZZ

🎈 Strona internetowa projektu: www.jazzdladzieci.pl 🎈

Czas trwania: 45 minut

Warszawskie Towarzystwo Muzyczne - Adres i dojazd

Morskie Oko 2

http://wtm.org.pl/

Kup bilet