Pan Twardowski - zdjęcie Pan Twardowski - zdjęcie Pan Twardowski - zdjęcie Pan Twardowski - zdjęcie

Średnia ocena

24 oddanych głosów

9,6 / 10

Pan Twardowski

Spektakl dla dzieci od 10 lat.

Wedle legendy Twardowski był szlachcicem zamieszkującym w Krakowie w XVI wieku. Jego postać wzorowana jest prawdopodobnie na jednym z czarnoksiężników króla Zygmunta Augusta - tenże miał rzeczywiście istnieć i i wywołać ducha zmarłej żony króla, Barbary Radziwiłłówny, czego dokonał dzięki zastosowaniu magicznego lustra.

Spektakl Teatru Współczesnego w Krakowie z dużą dozą humoru pokazuje barwne perypetie Pana Twardowskiego, jego znajomość i potyczki z Diabłem, Bazyliszkiem (gościnnie z innej bajki) oraz samą… Panią Twardowską!

Pouczająca, zabawna opowieść pełna magii ale i prawd o życiu, zrealizowana z wykorzystaniem niesamowitych efektów specjalnych, z pewnością wciągnie młodą widownię w atmosferę tajemniczych legend osnuwających Kraków. Zapraszamy!

UWAGA: miejsca nienumerowane - zajmowane dowolnie.

Na scenie występuje Paweł Brandys, Łukasz Dąbrowski, Tomasz Kalinowski, Maciej Like.

Czas trwania: 65 minut
Źródło zdjęcia: http://www.teatrkrakow.pl/

Twórcy

Reżyseria i adaptacja scenariusza: Bartosz Jarzymowski

Scenografia i kostiumy: Barbara Mateja

Muzyka: Maksymilian Czarnecki

Realizacja światła i dźwięku: Mateusz Wójcik

Opinie naszych widzów (9)

 • 10,0/ 10

  Przedstawienie wspaniale zagrane, podobało się zarówno nam dorosłym jak i naszym wnuczkom. A nasi wnuczkowie najgłośniej i najczęściej okazywali to, że im się podoba sztuka. Dziękujemy.

  mo.....@....pl / 12 lipca 2023

 • 10,0/ 10

  Dzieci były zachwycone!!!!!!

  za.....@....edu.pl / 11 lipca 2023

 • 10,0/ 10

  Świetnie spędzony czas. Bardzo dobra gra aktorów. Polecam

  an.....@gm...il.com / 27 lutego 2023

 • 10,0/ 10

  Wspaniałe przedstawienie ukazujące przygody Pana Twardowskiego w dostępny sposób dla młodszej widowni- rodzice tez się nie nudzą. Poza tym świetni aktorzy, piękna dykcja.

  an.....@gm...il.com / 01 lutego 2023

 • 10,0/ 10

  Gorąco polecam. Ciekawa interpretacja i fantastyczna atmosfera. Młoda widownia zachwycona 🙂

  in.....@tl...en.pl / 31 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  Fantastyczne przedstawienie.

  Pe.....@ya...oo.co.uk / 16 kwietnia 2022

 • 10,0/ 10

  Jestem pod wrażeniem. Moje rozbrykane bliźniaki oglądały jak zahipnotyzowane. Świetny spektakl, wspaniałe kostiumy i scenografia, a przede wszystkim doskonałe aktorstwo - postać Pana Twardowskiego rewelacyjna. Bardzo miła obsługa. Na pewno jeszcze tu przyjdziemy. Serdecznie polecam.

  ba.....@au...af.pl / 24 lutego 2022

 • 7,0/ 10

  Średnia ocena 7/10 (zaokrąglenie z nadmiarem; dokładnie 6,6) Byliśmy w teatrze 5-osobową rodziną: Dziadek 75 lat (D75), Babcia 75 lat (B75), Mama 43 lata(M43), Syn 12 lat (S12) i Syn 10 lat (S10). Oceny poszczególnych osób: S10 – 8; S12 – 7, M43 – 6, D75 – 5, B75 7. Oceny pozytywne: S10 – świetny film pokazujący przyszłość; S12 – bez komentarzy; M43 – czasem dobry komizm sytuacyjny; świetna scena z bazyliszkiem, chociaż wielkie obawy o BHP pracy z laserem; bardzo dobra gra aktorów; B75 – świetnie grane; bardzo dobry dobór podkładu muzycznego; w sprawie sceny z bazyliszkiem – tak samo jak M43; D75 – brak danych; Poza tym: Bardzo miła i pomocna Obsługa Teatru, bardzo miła możliwość napicia się wody w upalny dzień. Oceny negatywne: S10 – brak danych; S12 – mieszka za granicą i nie zrozumiał kontekstów legendy; M43 – za słaby związek ze znaną legendą o Twardowskim; za duży nacisk na interwencję boską, za długo o zbłąkanych owieczkach; za dużo powielania stereotypów niekorzystnych dla obu płci; przykro patrzeć na złe traktowanie pacjentów, jeżeli już odbiegać od legendy, to przynajmniej chorych traktować wg współczesnych standardów, tj. z szacunkiem i empatią; B75 – podkład muzyczny na początku był za głośny i zagłuszał śpiew aktorki; akcja była niespójna, zmieszanie kilku legend niekorzystne; szkoda, że lekceważąco przedstawiono istotny dla legendy wątek znalezienia się Twardowskiego na Księżycu; D75 – za mało legendy pierwotnej; brak jedności akcji i logiki; ratunek od Opatrzności rozbija puentę klasycznej legendy.

  bp.....@po...ta.fm / 12 lipca 2023

 • 6,0/ 10

  Spektakl interesujący aczkolwiek legenda Twardowskiego ukazana w wersji 'kościółkowej'. Umowa człowieka z diabłem staje się nieważna na skutek ingerencji boskiej. Zdecydowanie za dużo tego głosu i tej ingerencji w spektakl, zwłaszcza że takiej wersji nie opowiada żadna legenda...

  do.....@in...ia.pl / 03 listopada 2022

Teatr Współczesny w Krakowie - Adres i dojazd

ul. Starowiślna 21
31-038 Kraków

http://www.teatrkrakow.pl/

Kup bilet