Z ręką na gardle - zdjęcie Z ręką na gardle - zdjęcie Z ręką na gardle - zdjęcie Z ręką na gardle - zdjęcie Z ręką na gardle - zdjęcie Z ręką na gardle - zdjęcie Z ręką na gardle - zdjęcie Z ręką na gardle - zdjęcie Z ręką na gardle - zdjęcie Z ręką na gardle - zdjęcie

Średnia ocena

15 oddanych głosów

8,7 / 10

Z ręką na gardle

Inspiracją do powstania spektaklu "Z ręką na gardle" jest ikoniczna postać Ewy Demarczyk - wybitnej pieśniarki, osobowości scenicznej, czarnego anioła. Repertuar po który sięgała był nie tylko wymagający muzycznie i literacko, ale był pisany na wielkie emocje. Ewa Demarczyk była jedna i jedyna. Była niepowtarzalnym zjawiskiem.

Nasz spektakl jest dialogiem rozpisanym na siedem głosów, siedem osobowości scenicznych. Świat, w którym spotykają się bohaterowie jest miejscem, w którym konfrontują się sami ze sobą, ze swoim sumieniem. Malachit, Latrodectus mactans, Wilk, Ćma, Mewa, Lód, Ariel odkrywają zakamarki ludzkiej duszy i oswajają lęki, wyruszają w podróż, którą muszą odbyć, żeby zrozumieć sens istnienia.

Na scenie występują między innymi Natalia Kujawa jako Malachit, Monika Pawlicka jako Mewa, Natalia Stachyra jako Latrodectus Mactans, Michał Juraszek jako Lód, Przemysław Kowalski jako Ariel, Tomasz Osica jako Wilk.

Źródło zdjęcia: Karol Mańk

Realizacja

Scenariusz - reżyseria: Anna Sroka-Hryń

Kierownictwo muzyczne i aranżacje: Jakub Lubowicz

Choreografia: Ewelina Adamska-Porczyk

Scenografia: Grzegorz Policiński

Kostiumy: Sabina Czupryńska

Reżyseria światła: Piotr Hryń

Przygotowanie wokalne: Monika Malec

Asystentka reżyserki: Natalia Stachyra

Opinie naszych widzów (5)

 • 10,0/ 10

  Cudowna energia biła ze sceny od tych niezwykle utalentowanych młodych ludzi o wybitnych głosach poruszających się z wirtuozerią w mistrzowskiej choerografi. Wyszedłem oczarowany.

  iw.....@in...ia.pl / 04 maja 2023

 • 10,0/ 10

  Świetny pomysł, świetna realizacja, jedyne zastrzeżenie to takie, że w niektórych momentach, szczególnie na początku spektaklu wokal był bardzo niewyraźny, tekst niezrozumiały, zagłuszany instrumentami. Na początku myślałem, że to słaba akustyka sali ale chyba nie bo jednak później było dobrze. Przedstawienie bardzo mi się podobało, przeżyłem piękne chwile, będę polecać to znajomym.

  To.....@gm...il.com / 06 marca 2023

 • 10,0/ 10

  świetne choreograficznie

  an.....@po...ta.wp.pl / 22 lutego 2023

 • 9,0/ 10

  Bardzo ciekawy spektakl, wykonanie 👌

  to.....@gm...il.com / 07 marca 2023

 • 8,0/ 10

  Ciekawa re-interpretacja Ewy Demarczyk! Warto się wybrać w wolny wieczór.

  wg.....@gm...il.com / 19 stycznia 2023

Teatr Współczesny - Adres i dojazd

ul. Mokotowska 13, Warszawa

http://www.wspolczesny.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.