Krew karamazowska - zdjęcie Krew karamazowska - zdjęcie Krew karamazowska - zdjęcie Krew karamazowska - zdjęcie Krew karamazowska - zdjęcie Krew karamazowska - zdjęcie Krew karamazowska - zdjęcie

Średnia ocena

188 oddanych głosów

9,5 / 10

Krew karamazowska

Fiodor Karamazow zawsze był marnym ojcem, ale żeby tak go nienawidzić, by łeb mu rozbić? Jak pierwszemu lepszemu zbirowi? Nie no, to już przesada!

Kto jest winien tej krwi karamazowskiej? Czyżby Dymitr? Wszak z ojcem miał zatarg i obaj uganiali się za Gruszą. Wszyscy słyszeli, jak mówił, że go zabije. A co z Iwanem? Ten obiecujący student filozofii nie skrywał swej nienawiści, ale przecież za pragnienia nie można nikogo sądzić. A może Alosza? Nie, jakżeby ten aniołeczek miał... on jeden ojcem nie gardził. On jeden nie czuł do niego nienawiści. Jest jeszcze Smierdiakow! Ale przecież ten pies miał atak i spadł ze schodów.

Polała się krew karamazowska i ktoś musi za to odpowiedzieć. Zbrodnia domaga się kary, grzech pokuty, a nienawiść przebaczenia. Tylko czy braci Karamazow stać na to, by wyrwać się z piekła i uwolnić od towarzystwa... tak szacownego trupka?

Czas trwania: 170 minut
Źródło zdjęcia: fot. Łukasz Ślusarczyk

Występują

Fiodor - Tymon Kokoszka

Alosza - Andrzej Kacperski

Iwan - Maciej Sobstyl

Dymitr - Piotr Kulczycki

Smierdiakow - Błażej Dawidson

Zosima - Mateusz Latopolski

Grusza - Agnieszka Wrona

Katia - Joanna Krupińska/ Paulina Dąbrowska.

Realizacja

ADAPTACJA I REŻYSERIA: Piotr Klinger

MUZYKA: Dawid Rudnicki

CHARAKTERYZACJA: Dominika Godziemba-Trytek

CHÓR: Adam Matyszewski, Piotr Klinger, Jakub Putyra, Michał Pankowski

PRODUCENT: Katarzyna Markiewicz

PRODUCENT EKSPLOATACYJNY: Monika Godlewska

Opinie naszych widzów (73)

 • 10,0/ 10

  Wspaniała gra aktorska. Wg mnie, niektórzy polscy "zwodowi" aktorzy mieliby się od kogo uczyć. Wcale niełatwy temat przedstawiony w sposób trafiający głęboko w serca i umysły widzów. Na najwyższym poziomie także reżyseria, choreografia i scenografia. Już czekam na kolejny spektakl.

  bl.....@gm...il.com / 22 grudnia 2022

 • 10,0/ 10

  Wspaniały spektakl, trzymający w napięciu, w ogóle nie zauważa się upływu tych 2 godzin, a wręcz chce się więcej i więcej. Świetnie obsadzone role braci, ale na uwagę zasługują również żeńskie role. Mimo iż Katia i Grusza pojawiają się tylko w kilku scenach to dziewczynom udało się wykreować barwne i ciekawe postacie. Szczególnie spodobała mi się postać Gruszy, w którą wciela się Agnieszka Wrona, bowiem najpierw jest cyniczną i okrutną kobietą, która budzi niechęć, a następnie poznajemy jej prawdziwe wnętrze - wspaniale zagrany monolog. Cena biletów mogłaby być znacznie wyższa gdyż jest to pełnoprawny, profesjonalny spektakl, który z powodzeniem mógłby być grany na największych stołecznych scenach.

  ag.....@gm...il.com / 21 grudnia 2022

 • 10,0/ 10

  Cudowne wykonanie klasyka :) Sama jestem w szoku, że w tak okrojonyn czasie reżyserowi udało się zmieścić wszystkie najważniejsze wątki tej grubaśnej książki. Aktorzy jak najbardziej profesjonalnie utrzymywali publiczność w klimacie 'Braci Karamazow'. ps. Po spektaklu uwielbiam Smierdakowa, ktorego nie znosiłam w książce ;))

  ol.....@gm...il.com / 17 grudnia 2022

 • 10,0/ 10

  Wybitna, popisowa, mistrzowska rola Fiodora w wykonaniu Tymona Kokoszki!

  Ig.....@ac...vy.pl / 12 grudnia 2022

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobra gra aktorów !

  ch.....@ga...ta.pl / 11 grudnia 2022

 • 10,0/ 10

  Doskonały!

  sy.....@po...ta.fm / 11 grudnia 2022

 • 10,0/ 10

  "Krew Karamazowska" to spektakl najwyższej próby. Nie schodzi z afisza od wielu lat. POLECAM GORĄCO. Świetna reżyseria, kunsztowna scenografia, przejmująca muzyka Dawida Rudnickiego i znakomita gra aktorska. Wszystkich! Stary Karamazow (Tymon Kokoszka) bardzo dobry, choć momentami za bardzo szarżuje, Na szczególną uwagę zasługują "trójwymiarowi", czyli charakterystyczni, zmienni, przykuwający uwagę: Mateusz Latopolski - Zosima-(oszczędny), Błażej Dawidson - Smierdiakow (brawurowy)i Agnieszka Wrona -Grusza (wzruszająca w przemianie). Zadziwia rozmach przedstawienia grany w maleńkiej salce Domu Kultury "Stokłosy"

  ma.....@gm...il.com / 11 grudnia 2022

 • 10,0/ 10

  Niesamowite przeżycie, bardzo dobra interpretacja książki.

  w......@gm...il.com / 19 listopada 2022

 • 10,0/ 10

  W dzielnicowym domu kultury sztuka na takim wysokim poziomie godna wielkich teatrów, gra aktorska wspaniała, szczerze polecam!

  as.....@au...af.pl / 18 listopada 2022

 • 10,0/ 10

  Wspaniałe przedstawienie o zróżnicowanej dynamice, bywa śmiesznie! Brawurowa gra Tymona Kokoszki. Brawo!

  me.....@gm...il.com / 17 listopada 2022

 • 10,0/ 10

  Dla mnie spektakl 12/10 :) Jeżeli, oczekuje się od teatru prawdziwej, zaangażowanej sztuki przez duże S to spektakl ,,Krew Karamazowska” taki właśnie jest!

  so.....@gm...il.com / 08 listopada 2022

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjna gra aktorów!

  a......@....pl / 07 listopada 2022

 • 10,0/ 10

  Polecam, świetna gra aktorska na bardzo wysokim poziomie. Trzyma w ryzach, napięciu. Niby mały teatr w domie kultury, ale należy dodać, że sztuka na najwyższym poziomie dodatkowo atmosfera jak nagłośnienie było świetne. Polecam, jestem zauroczona tym miejscem. Z chęcią tu wrócę. Gratuluję wszystkim

  ew.....@lo...ty.pl / 06 listopada 2022

 • 10,0/ 10

  Fantastyczny performance!

  ka.....@gm...il.com / 06 listopada 2022

 • 10,0/ 10

  Spektakl przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Rewelacyjna gra aktorska na najwyższym poziomie. Postaci rozwijają się wraz z trwaniem spektaklu i ciężko zdecydować się na jednego faworyta:) Sztuka skłania do refleksji i na długo pozostaje w pamięci. Maciej Sobstyl w postaci Iwana - tego się nie da zapomnieć.

  ko.....@gm...il.com / 28 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  To spektakl najwyższej próby, Znakomity tekst podany w ciekawy, czytelny sposób. Interesujące scenografia i charakteryzacja. Aktorzy -profesjonali, z dobrą dykcją! Na szczególne wyróżnienie zasługują:Tymon Kokoszka w roli ojca oraz Maciej Sobstyl - Iwan, Piotr Kulczycki - Dymitr i Błażej Dawidson -Smierdiakow. Na osobną pochwałę zasługuje muzyka (Powinna być nieco lepsza technicznie, ale to drobiazg do naprawienia). Dostojewski patrzy z nieba i może być dumny:)

  ma.....@gm...il.com / 25 grudnia 2019

 • 10,0/ 10

  bardzo dobra gra aktorska. Tymon zagrał swoją rolę rewelacyjnie.

  Gr.....@gm...il.com / 28 maja 2019

 • 10,0/ 10

  Pomysł jak i sama realizacja przedstawienia teatralnego powieści Dostojewskiego bardzo mi się podobał. Fenomenalna gra aktorów z dobrze dobraną muzyką wciągnęły mnie w świat bohaterów. Na uwagę zasługuje tania cena biletów:) Oby więcej było tego typu inicjatyw teatralnych!

  a......@....pl / 25 marca 2019

 • 10,0/ 10

  To nasz drugi spektakl w Teatrze Wolandejskim (pierwszy była doskonała jednoktówka "Albo"). I znowu bardzo nam się podobało. Niesamowite wrażenie robi bycie "na wyciągnięcie ręki" od aktorów - to dla nas bardzo duża zaleta. Zdecydowanie polecamy!

  to.....@....pl / 25 stycznia 2019

 • 10,0/ 10

  Dziękuję aktorom, a szczególne podziękowania kieruje dla Tymona Kokoszka w roli Fiodora!❤

  ip.....@gm...il.com / 18 grudnia 2018

 • 10,0/ 10

  Fantastyczny spektakl, byłam 3 razy :)

  jo.....@pp...di.com / 17 grudnia 2018

 • 10,0/ 10

  Polecam każdemu, super spektakl 😀

  rb.....@....pl / 26 listopada 2018

 • 10,0/ 10

  Świetna gra aktorska, byłam zachwycona.

  fa.....@gm...il.com / 26 listopada 2018

 • 10,0/ 10

  Do spektaklu nie mam najmniejszych uwag. Bardzo mi się podobało. Mam jedynie problem z salą. Wejście na drugi poziom jest bardzo niebezpieczne. Krzesła wypełniają praktycznie cały rząd. Nie ma miejsca na to by spokojnie przejść. Moja Mama prawie spadła z platformy. Może warto poświęcić jedno krzesło dla bezpieczeństwa? (w sensie zdjąć je z platformy, by było więcej miejsca).

  mi.....@gm...il.com / 09 czerwca 2018

 • 10,0/ 10

  Świetna gra aktorska, bardzo ładna scenografia.

  ka.....@gm...il.com / 07 czerwca 2018

Teatr Wolandejski - Adres i dojazd

ul. Lachmana 5, Warszawa

http://www.wolandejski.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.