Czarny Szekspir - zdjęcie Czarny Szekspir - zdjęcie Czarny Szekspir - zdjęcie Czarny Szekspir - zdjęcie Czarny Szekspir - zdjęcie Czarny Szekspir - zdjęcie Czarny Szekspir - zdjęcie Czarny Szekspir - zdjęcie

Średnia ocena

10 oddanych głosów

6,7 / 10

Czarny Szekspir

"Czarny Szekspir. Burzliwe życia przypadki i nagła a zagadkowa śmierć w mieście Łodzi Iry Aldridge'a, Afrykańskiego Księcia" to najbliższa premiera Teatru Syrena. Spektakl przygotowują twórcy "Bitwy o tron", czyli Jacek Mikołajczyk (libretto, teksty piosenek i reżyseria) oraz Tomasz Filipczak (muzyka i kierownictwo muzyczne).

Musical będzie opowieścią o Irze Aldridge'u, pierwszym wielkim, znanym w całym świecie czarnoskórym aktorze. Specjalizował się w rolach szekspirowskich, był rzecznikiem emancypacji czarnych i piewcą wolności w świecie bezdusznych imperiów. Aldridge jest także zapomnianym bohaterem... polskiej historii i to nie tylko dlatego, że zmarł i został pochowany w Łodzi.

Spektakl będzie łączyć cechy historyczno-politycznego thrillera, kryminału i bohaterskiego eposu. Tytułową rolę zagra Mikołaj Woubishet, absolwent Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu, przez lata związany z tamtejszym Teatrem Muzycznym Capitol.

Spektakl przeznaczony dla widzów od 12. roku życia.

Podczas spektaklu na żywo gra zespół w składzie: Tomasz Filipczak (dyrygent i instrumenty klawiszowe), Jan Malecha/Aleksander Sucharski (gitary), Paweł Bomert (gitara basowa), Grzegorz Poliszak (perkusja), Wiesław Wysocki/Wiktor Wysocki (saksofony), Piotr „Ziarek” Ziarkiewicz/Szymon Gwóźdź/Alan Turonek (trąbka)

Na scenie występują między innymi Mikołaj Woubishet jako Ira Aldridge, Przemysław Glapiński jako Jago, Marek Grabiniok jako Aktor, Jacek Pluta jako Aktor, Marta Walesiak jako Aktorka, Anna Terpiłowska jako Jenny Lind.

Czas trwania: 150 minut
Źródło zdjęcia: Michał Heller

Twórcy

Reżyseria: Jacek Mikołajczyk

Choreografia: Jarosław Staniek

Kostiumy: Katarzyna Adamczyk

Scenografia: Grzegorz Policiński

Muzyka i kierownictwo muzyczne: Tomasz Filipczak

Kierownictwo produkcji: Iza Natasza Czapska

Opinie naszych widzów (3)

 • 10,0/ 10

  Super

  Wo.....@gm...il.com / 26 października 2023

 • 7,0/ 10

  7,5 - wokalnie genialnie :)

  a......@gm...il.com / 24 października 2023

 • 2,0/ 10

  Uwielbiam musicale i Teatr Syrena ale to zdecydowanie nie uda produkcja. Przerost formy nad treścią. Bez sensu ten scenariusz. No i za długie. I co bardzo wazne - dlaczego ja w tym teatrze nigdy nie slysze co spiewaja??? Akustyk do wymiany!!!

  mi.....@gm...il.com / 14 października 2023

Teatr Syrena - Adres i dojazd

Litewska 3, Warszawa

http://teatrsyrena.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.