Gościnnie: Teatr Muzyczny w Toruniu Gościnnie: Teatr Muzyczny w Toruniu Gościnnie: Teatr Muzyczny w Toruniu Gościnnie: Teatr Muzyczny w Toruniu Gościnnie: Teatr Muzyczny w Toruniu

Gościnnie: Teatr Muzyczny w Toruniu "Dzieła wszystkie Szekspira"

Z okazji obchodów 25-lecia tytułu "Dzieła wszystkie Szekspira" na deskach Teatru Scena Współczesna będzie można zobaczyć realizację Teatru Muzycznego w Toruniu! Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!

Gdyby w XVI wieku był już internet, Szekspir byłby królem gifów i memów. Wszyscy znamy jego tytuły, cytujemy bohaterów, kojarzymy zakręcone historie - chociaż mało kto z nas przeczytał w całości więcej, niż jedno jego dzieło... Chyba że jako lekturę, ale to się przecież nie liczy, wiadomo.

Jedno jest pewne - Szekspir to kopalnia pomysłów i źródło inspiracji. Jest tam wszystko i o wszystkim. Na wesoło, na poważnie, na strasznie i sentymentalnie. Można go uwspółcześniać, wywracać na lewą stronę, a on to wszystko przetrzyma i zawsze będzie na czasie. Podobno nawet bardzo słaby reżyser i przeciętni aktorzy nie są w stanie tego zepsuć.

Ale my spróbujemy. Brutalnie zabawimy się Szekspirem, wykorzystując przeróżne środki artystycznego wyrazu - pantomimę, musical, teatr tańca i lalkowy. Teatr dramatyczny, narodowy, prowincjonalny i cyrkowy. Będą góralskie jasełka, muzyka grana na żywo, interakcje z publicznością. I oczywiście wciąganie na scenę widzów z pierwszego rzędu (tych z lewej strony - warto wziąć pod uwagę przy zakupie biletu). Bo teksty Szekspira kochają teatr. I my kochamy teatr. A w tę szaloną podróż zabierze Was zaledwie trójka aktorów, którzy wcielą się w kilkadziesiąt postaci. Zagrają bez tchu, bez przerwy, czasem bez sensu.

A tak już całkiem serio...

Nie, w sumie tu niczego nie będzie serio. Przyjdźcie i zabawcie się z nami.

Na scenie występuje Bartłomiej Sudak, Aleksandra Lis, Radosław Smużny.

Czas trwania: 100 minut
Źródło zdjęcia: Teatr Muzyczny w Toruniu

Występują

Bartłomiej Sudak, Aleksandra Lis, Radosław Smużny.

Realizacja

Reżyseria: Tomasz Valdall-Czarnecki

Dźwięk: Jędrzej Rochecki

Światło: Piotr Frąckiewicz

Teatr Scena Współczesna - Adres i dojazd

ul. Giordana Bruna 9, Warszawa (wejście bramą przed budynkiem przy ul. Giordana Bruna 9, naprzeciwko budynku ul. Giordana Bruna 12)

http://www.scenawspolczesna.p

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

Inne wydarzenia w tej instytucji:

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.