Pani Twardowska - zdjęcie Pani Twardowska - zdjęcie Pani Twardowska - zdjęcie Pani Twardowska - zdjęcie Pani Twardowska - zdjęcie Pani Twardowska - zdjęcie Pani Twardowska - zdjęcie Pani Twardowska - zdjęcie Pani Twardowska - zdjęcie Pani Twardowska - zdjęcie

Średnia ocena

17 oddanych głosów

8,8 / 10

Pani Twardowska

Spektakl powstał w oparciu o balladę Adama Mickiewicza pod tym samym tytułem. Pisząc swoje ballady Mickiewicz sięgał do zasłyszanych w dzieciństwie ludowych opowieści. Występowały w nich postaci realne i fantastyczne na tle pięknej, dziwniej i tajemniczej przyrody. Ten klimat pełen fantastycznych zdarzeń chcielibyśmy przekazać w naszym spektaklu.

Tym razem zapraszamy do świata cyrku! Będą sztuki i sztuczki, akrobatyka i sprawność, finezja, fantazja, żonglerka i artyzm! Teatralne lalki zaprezentują z naszą pomocą prawdziwy kunszt! Zagra dla Was niezwykła cyrkowa orkiestra. Jeśli chcecie poznać naszą opowieść i dowiedzieć się dlaczego sam diabeł przestraszył się pani Twardowskiej, koniecznie musicie obejrzeć spektakl!

Spektakl dla widza powyżej dziewiątego roku życia. (7+)

Spektakl dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz przez m.st. Warszawa.

Producentem spektaklu jest Stowarzyszenie Scena 96.

Czas trwania: 45 minut
Źródło zdjęcia: materiał własny zespołu. foto Laura Leish

Występują

Małgorzata Wolańska

Maciej Dużyński

Dariusz Jarosiński

Realizacja

Inspiracja: Adam Mickiewicz

Inscenizacja: zespół

Oprawa muzyczna: Marcin Sosiński

Scenografia i kostiumy: Maria Balcerek

Współpraca producencka: Galeria Podpora Stropowa

Opinie naszych widzów (11)

 • 10,0/ 10

  ciekawa inscenizacja, piękna scenografia i lalki, Warto zajrzeć do tego teatru zwłaszcza będąc na spacerze w parku. raczej dla widza starszego . warto

  da.....@....pl / 23 kwietnia 2023

 • 10,0/ 10

  Bardzo oryginalna i ciekawa interpretacja.

  do.....@gm...il.com / 29 marca 2023

 • 10,0/ 10

  Kolejny, fantastyczny spektakl!, Świetna gra aktorska

  al.....@tl...en.pl / 21 marca 2023

 • 10,0/ 10

  Fantastyczny spektakl, świetna, przemyślana i nieoczywista interpretacja. Piękna plastycznie i dopracowana w szczegółach :) I to, że po spektaklu można było porozmawiać z jego twórcami było niesamowite!

  ba.....@gm...il.com / 21 marca 2023

 • 10,0/ 10

  Bardzo ciekawa forma adaptacji klasyki polskiego romantyzmu i w dodatku lektury szkolnej dla klas czwartych. Warto zobaczyć i posłuchać raz jeszcze wiersza. Brzmi pięknie a jak niebanalnie zinterpretowany. Warto.

  da.....@....pl / 19 marca 2023

 • 10,0/ 10

  Romantycznie, przepięknie i zaskakująco. PANI TWARDOWSKA bez skrótów, w klimatach LA STRADY i Felliniego. Choć zaskakująca inscenizacja to jednak wiele wyjaśnia. Od piątej klasy w górę obowiązkowo. A młodsi obowiązkowo z rodzicami.

  gl.....@....pl / 19 marca 2023

 • 10,0/ 10

  Świetna adaptacja, profesjonalnie przygotowana! Specjalnie posziwalusmy spektaklu dla dziecka w wieku lat 9 i to był strzał w 10! Przyjechaliśmy na spektakl specjalnie z Poznania

  ag.....@....pl / 19 marca 2023

 • 10,0/ 10

  Super przedstawienie. Polecam i jeszcze jest to lektura w kl.4. Rewelacja

  ni.....@....pl / 21 listopada 2022

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobry spektakl, łączący wielką literaturę z fascynującym światem cyrku i elementami teatru lalek. Kameralna atmosfera, intrygująca muzyka i wspaniała gra aktorska czynią to wydarzenie gratką nie tylko dla dzieci (raczej szkolnych, chociaż mój 6-latek był oczarowany warstwą wizualną spektaklu i zaintrygowany tematem), ale również dla rodziców. Bardzo polecamy. To duża przyjemność uczestniczyć w ciekawych, przemyślanych spektaklach w tak uroczym i klimatycznym miejscu jakim jest Pałacyk Szustra w parku Morskie Oko.

  ry.....@....pl / 14 listopada 2022

 • 8,0/ 10

  Oryginalne, sprawne i inne niż się można spodziewać.

  mi.....@....pl / 13 lutego 2023

 • 7,0/ 10

  za trudne dla ośmiolatka

  in.....@gm...il.com / 23 lutego 2023

Teatr Scena 96 - Adres i dojazd

ul. Morskie Oko 2, Warszawa

www.scena96.pl

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.