Cafe Sax - zdjęcie Cafe Sax - zdjęcie Cafe Sax - zdjęcie Cafe Sax - zdjęcie Cafe Sax - zdjęcie Cafe Sax - zdjęcie Cafe Sax - zdjęcie Cafe Sax - zdjęcie

Średnia ocena

39 oddanych głosów
57 zainteresowanych osób

8,5 / 10

Cafe Sax

Osiecka tworzyła niezapomniane teksty, które trafiały do szerokiej publiczności jako piosenki wyśpiewywane przez gwiazdy polskiej sceny muzyczne: Marylę Rodowicz, Magdę Umer, Seweryna Krajewskiego, Annę Szałapak oraz zespoły Skaldowie czy Raz Dwa Trzy. Jej teksty nie stałyby się tak znanymi piosenkami bez znakomitej muzyki wybitnych kompozytorów, a wśród nich m.in: Katarzyny Gärtner, Seweryna Krajewskiego, Przemysława Gintrowskiego, Zygmunta Koniecznego czy Jerzego Satanowskiego.

W „Cafe Sax” znajdą się aż 22 piosenki z tekstami Agnieszki Osieckiej. Wiele z nich dzięki ogólnopolskim festiwalom i mass mediom stało się słynnymi i lubianymi przebojami. Usłyszymy więc takie hity jak „Małgośka”, „Niech żyje bal”, „Wielka woda”, „Okularnicy” „Czy te oczy mogą kłamać?”, które stworzyły historię polskiej muzyki rozrywkowej, jak i mniej znane piękne, nostalgiczne songi. Śpiewający je bohaterowie wywodzący się z reportaży Agnieszki Osieckiej tworzą unikalne zwierciadło życia, w którym przeglądać się będą nasi Widzowie. A wszystko to na Scenie Kameralnej Rampy już od stycznia 2017 roku - roku 20. rocznicy śmierci wielkiej poetki.

Dawna Kawiarnia Sax na ulicy Francuskiej to jedno z miejsc na Saskiej Kępie, które najbardziej kojarzy się z Agnieszką Osiecką. Poetka bywała tam bardzo często, miała swój ulubiony stolik. Przesiadywała tu godzinami, zbierając pomysły na nowe teksty, będąc jednocześnie otwarta na pogawędki z nieznajomymi. Inspirowała się tym miejscem i przewijającymi się tam ludźmi, zwłaszcza będącymi na tzw. życiowych zakrętach. Z zaciekawieniem obserwowała również ulicznych przechodniów w codziennym zabieganiu. Swoje spostrzeżenia „na gorąco” spisywała często w formie poetyckich tekstów na… papierowych serwetkach. Nic więc dziwnego, że najbardziej adekwatnym miejscem dla zaprezentowania piosenek Agnieszki jest jej ulubiona kawiarnia „wyczarowana” tym razem w Teatrze Rampa.

Na scenie występują między innymi Dorota Osińska jako Kobieta zawiedziona/Małgośka/Alter Ego, Katarzyna Kozak jako Poetka/Zjawa, Michalina Brudnowska jako Poetka/Zjawa, Mieczysław Morański jako Pan Czesio, Julian Mere jako Pan Czesio, Robert Kowalski jako Barman.

Czas trwania: 140 minut

Występują

Dorota Osińska - zdjęcie

Dorota Osińska
Kobieta zawiedziona/Małgośka/Alter Ego

Katarzyna Kozak - zdjęcie

Katarzyna Kozak
Poetka/Zjawa

Julian Mere - zdjęcie

Julian Mere
Pan Czesio

Małgorzata Duda-Kozera - zdjęcie

Małgorzata Duda-Kozera
Kobieta zawiedziona/Alter Ego/Małgośka/Alter Ego

Realizacja

SCENARIUSZ I REŻYSERIA: Cezary Domagała

KIEROWNICTWO MUZYCZNE, ARANŻACJE: Paweł Steczek

SCENOGRAFIA: Filip Domagała

KOSTIUMY: Natalia Kołodziej

CHOREOGRAFIA: Marta Domagała-Witkowska

ASYSTENTKA REŻYSERA: Joanna Górniak

ANIMACJE: Dawid Kozłowski

KONSULTACJE WOKALNE: Urszula Napiórkowska

Opinie naszych widzów (12)

 • 10,0/ 10

  Fantastyczna gra aktorska i interpretacja tekstów piosenek Osieckiej.

  ka.....@....pl / 17 maja 2023

 • 10,0/ 10

  Polecam bardzo serdecznie ,wspaniałe pr,edstawuenie i super autorzy. Polecam obejrzeć bo naprawdę warto.

  ma.....@gm...il.com / 17 listopada 2022

 • 10,0/ 10

  Wspaniały klimat

  mk.....@....pl / 19 lutego 2019

 • 10,0/ 10

  Świetny musical, super obsada, dla mnie bomba

  do.....@....pl / 14 grudnia 2017

 • 9,0/ 10

  Świetna zabawa i odprężenie. Ciekawe interpretacje tekstów znanych piosenek i wesołe zakończenie.

  dp.....@gm...il.com / 22 października 2018

 • 9,0/ 10

  świetna atmosfera , wybieramy się ponownie na spektakl z inna obsadą

  da.....@gm...il.com / 21 maja 2018

 • 8,0/ 10

  Byłem bardzo zadowolony, że aktorzy nie palili papierosów na scenie. Udawali, jak na aktorów przystało. W dzisiejszych czasach trudno o takie spektakle.

  ba.....@....pl / 15 lutego 2019

 • 8,0/ 10

  Piosenki Osieckiej zawsze na czasie. Swietne wykonanie Sztucznego Miodu I Bolera, gorzej wypadla Malgoska i Na zakrecie oraz Wariatka. Tutaj Pani Krystyna Janda nie ma sobie równych.. Spektakl poprawny, nogi rwą się do tańca, a usta do śpiewania. Pan Czesio zachwyca.

  eg.....@....pl / 23 stycznia 2017

 • 5,0/ 10

  Wraz z koleżanką miałyśmy okazję obejrzeć spektakl w obsadzie: Poetka Michalina Brudnowska, Zjawa: Dorota Osińska, Pan Czesio: Mieczysław Morański, Barman: Piotr Furman. W mojej ocenie spektakl przeciętny... Ukłony dla orkiestry; szczególnie dla Pana Perkusisty. Zdecydowanie Pan Czesio robi cały spektakl. ;) Świetnie oddany klimat tamtych czasów. Bardzo podobała nam się p. Michalina Brudnowska w roli Poetki; seksowna i emocjonalna. Bardzo przyjemny głos. Natomiast wychwalana p. Osińska zdecydowanie za bardzo krzyczała, szczególnie w utworze "Małgośka", "Niech żyje bal"... Nasuwa się sugestia, że znacznie bardziej mogłaby popracować nad przeponą, bo widać że wydobycie z siebie wyższych tonów sprawia jej niebywały wysiłek. Układy taneczne wymagają lepszego doprecyzowania; kroki się rozjeżdżały. Ogólnie (jak za cenę 70zł/bilet) wrażenia mocno średnie... taka sztuka "na raz". Zdecydowanie spodziewałyśmy się czegoś więcej..

  pa.....@gm...il.com / 28 października 2019

 • 4,0/ 10

  Jeżeli ktoś zna koncert "Zielono mi" z Opola '97, to już żadna inna interpretacja piosenek A. Osieckiej nie będzie satysfakcjonująca. Dodatkowo niestety.... Utwory te wymagają większej charyzmy od artystów... Tutaj niestety słowa pokonują wykonawców...

  ma.....@....pl / 20 stycznia 2019

 • 3,0/ 10

  Spektakl zdecydowanie za głośny, po przerwie wyszłam z bólem głowy.

  ma.....@gm...il.com / 18 listopada 2019

 • 1,0/ 10

  Fantasttczni muzycy

  es.....@....pl / 05 października 2020

Teatr Rampa - Adres i dojazd

ul. Kołowa 20, Warszawa

http://www.teatr-rampa.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.