Borderline - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

10,0 / 10

Borderline

10,0/ 10

Borderline – kobieta stojąca na granicy, kobieta w sytuacji stabilnej niestabilności, kobieta próbująca odnaleźć się w męskim świecie męskiej wojny i polityki. Bycie na granicy to – w przypadku kobiet wyrwanych przez wojnę z własnego życia – pragnienie bliskiej relacji z nowym światem, a jednocześnie paniczny lęk przed zakorzenieniem, pochłonięciem przez nową sytuację, bo to oznaczałoby zerwanie starych więzi. „Borderline” – to podróż wgłąb kobiety na serio i z przymrużeniem oka, z kotem i bez kota. To podróż w krainę fantazji w czasach kiedy strach ruszyć w nieznane w realu.

„Jak odpowiedzieć na (…) pytanie, jak zapobiec wojnie? Oczywiście jest dla ciebie jakaś chwała, jakaś konieczność, jakaś satysfakcja w walce, której my nigdy nie czułyśmy ani nie cieszyłyśmy się z nich. Wzajemne zrozumienie można było osiągnąć jedynie przez transfuzję krwi i transfuzję pamięci– cud, który wciąż jest poza zasięgiem nauki. Ale my, którzy żyjemy teraz, mamy substytut transfuzji krwi i transfuzji pamięci, które muszą służyć w razie potrzeby. Istnieje ta cudowna, nieustannie odnawiana i jak dotąd w dużej mierze niewykorzystana pomoc w zrozumieniu ludzkich motywów, którą w naszych czasach dostarcza biografia i autobiografia.” (Virginia Woolf „Trzy Gwinee”)

Projekt współfinansowany jest ze środków m.st. Warszawa, Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) we współpracy z amerykańską organizacją International Rescue Committee (IRC), Programu Rezydencji Artystycznych. Białoruś i Ukraina Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Fundacji Idylla.

Spektakl grany jest w językach polskim i ukraińskim, z napisami w językach polskim i ukraińskim.

Specjalne podziękowania dla: Maszy Shub, Volodii Gromova, Zwuchi Dochi, Bohdana Pyndus-Pastukha, Valentiny Pashckovej oraz Nataliia Datsenko.

Czas trwania: 60 minut
Źródło zdjęcia: Marek Zimakiewicz

Realizacja

Opowieść współtworzyły:

Olga Sulimenko, Porazhynskaya Liza, Maryja Severilova, Oksana Kosynska, Ira Gronova, Tasha Luchezarova, Sonia Biriukova, Andrij Kucherov, Anastasiya Moshkovska.

Teatr Rampa - Adres i dojazd

ul. Kołowa 20, Warszawa

http://www.teatr-rampa.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.