Forum Przyszłości Kultury 2022 (14.10 - 16.10) - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

9,0 / 10

Forum Przyszłości Kultury 2022 (14.10 - 16.10)

Tegoroczne Forum Przyszłości Kultury organizujemy pod hasłem: „Solidarność i troska”. Po 12 wydarzeniach organizowanych wiosną w całej Polsce oraz wrześniowym spotkaniu w czeskiej Pradze, 14, 15 i 16 października zapraszamy Was do Warszawy!

Jesteśmy świadkami niemożliwej do zignorowania napaści zbrojnej Rosji na Ukrainę. Doświadczamy nieodwracalnych zmian społecznych, jakie przyniosła pandemia COVID- 19 oraz przemian politycznych i pokoleniowych spowodowanych kolejnymi zrywami obywateli występujących przeciwko populistycznym władzom i broniących demokratycznych wartości. Zrozumieliśmy, że katastrofa klimatyczna jest realnym zagrożeniem. W obliczu tych kryzysów oraz gwałtownej przemiany rzeczywistości społecznej i politycznej, należy na nowo zdefiniować pojęcie kultury oraz zadania i powinności instytucji, które ją tworzą.

W październiku porozmawiamy więc o nowej geopolitycznej rzeczywistości i spróbujemy nakreślić nową wizję kulturalną dla Europy Środkowo-Wschodniej. Pokażemy oddolną organizację obywateli i obywatelek, którzy zdali egzamin tam, gdzie zawiodło państwo. Będziemy też mówić o klimacie i politycznych konsekwencjach jego zmian. Przedstawimy działania Grupy Granica.

Przede wszystkim jednak zaprosimy uczestników do dyskusji nad przeobrażającymi się instytucjami kultury. Jak progresywne podmioty powinny się rozwijać? Jakie nowe obowiązki podjąć? Jak działać i reagować w czasie ciągłych przemian i kryzysów? Jak integrować nowych mieszkańców Polski? Na te wszystkie pytania spróbujemy wspólnie znaleźć odpowiedź w połowie października. Zapraszamy Państwa do dyskusji!

Opinie naszych widzów (1)

  • 9,0/ 10

    Spotkania są bardzo ciekawe i w mojej ocenie potrzebne. Wśród wielu tematów, interesujących osób mozna wybrać to, co jest bliższe naszym zainteresowaniom potrzebom. Jestem po dwóch dniach debat i z radośćią czekam na jutrzejsze. Dziś pozostaję pod wrażeniem poznania młodych aktywistów i ich problemów. To wspaniali ludzie!!!!

    pa.....@....pl / 15 października 2022

Teatr Powszechny - Adres i dojazd

ul. Jana Zamoyskiego 20, Warszawa

http://www.powszechny.com/

Kup bilet