Natalia Sikora - Janis Joplin - koncert - zdjęcie Natalia Sikora - Janis Joplin - koncert - zdjęcie Natalia Sikora - Janis Joplin - koncert - zdjęcie Natalia Sikora - Janis Joplin - koncert - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy

9,0 / 10

Natalia Sikora - Janis Joplin - koncert

Kultowe piosenki Janis Joplin w wykonaniu Natalii Sikory na Dużej Scenie Teatru Polonia.

Natalia Sikora zaprasza do świata swoich muzycznych inspiracji. Tym razem sięga po twórczość niezapomnianej osobowości amerykańskiej sceny muzycznej lat sześćdziesiątych.

Chyba każdy pamięta jej CRY BABY na przesłuchaniach w „The Voice of Poland”. Z repertuarem Janis Joplin Natalia mierzy się od dawna, ale dopiero niedawno zdecydowała się na repertuar poświęcony tylko i wyłącznie Janis.

Natalia Sikora: „Śpiewam od dziecka. Od dziecka są ze mną Jimi Hendrix i Janis Joplin. W maju 2002 roku pierwszy raz w życiu nagrywałam swój głos w studiu nagraniowym. To było moje pierwsze podejście do SUMMERTIME. (…) W maju 2013 roku wygrałam program telewizyjny „The Voice of Poland”. Na początku programu w lutym 2013 zaryzykowałam i zaśpiewałam CRY BABY. Z kolei w marcu 2014 roku w Teatrze Capitol we Wrocławiu odbyła się premiera spektaklu JOPLIN. W wieku 28 lat wcieliłam się w Janis Joplin. To moje najważniejsze spotkanie z Janis. Od tamtego momentu patrzymy sobie prosto w oczy i w sam środek serc. Jakby pękła tama na wielkiej rzece. Tak zrodził się ten wodospad. To, co dotarło do mnie przez ten czas domaga się wreszcie ode mnie zaśpiewania koncertu z Janis Joplin. W marcu 2016 roku ukazał się album BURRIED ALIVE IN THE BLUES – pełnowymiarowy koncert-hołd dla mojej duchowej siostry. Mamy rok 2022. Jesteśmy głodni szczerości i prawdy. Jesteśmy głodni czułości. Jesteśmy głodni wolności. Gubimy się, szukając miłości do samych siebie i do siebie nawzajem. Nikt tak, jak Janis Joplin, nie rozrywał więzów niewoli, nikt tak nie wołał o wolność, nikt tak nie płonął w imię miłości. Dlatego wracam do Was z Janis. Chcę płonąć dla Was tą miłością i tym światłem. Zapraszam na koncert”.

Dotychczas zagrany: 2 razy.

Na scenie występuje Natalia Sikora.

Czas trwania: 90 minut
Źródło zdjęcia: Marek Zimakiewicz

Występują

Realizacja

Natalia Sikora – wokal

Jacek Talaga – gitara

Olaf Rykała – perkusja

Marcin Majcherek – bas

Adam Dzierżęga – klawisz

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    występ, wielkie WOW! Przyjechałam z Gdańska specjalnie na koncert Pani Natalii :-) Jestem pod ogromnym wrażeniem możliwości wokalnych i interpretacji utworów J.J. od pamiętnej II edycji "The voice..."

    ma.....@on...et.com.pl / 22 października 2022

Teatr Polonia - Adres i dojazd

ul. Marszałkowska 56, Warszawa

http://www.teatrpolonia.pl/

Kup bilet