Prawo wyboru - zdjęcie Prawo wyboru - zdjęcie Prawo wyboru - zdjęcie Prawo wyboru - zdjęcie

Średnia ocena

6 oddanych głosów
54 zainteresowanych osób

9,8 / 10

Prawo wyboru

9,8/ 10

Spektakl dla widzów od 14. lat

Tytułowe PRAWO WYBORU należy w naszym przedstawieniu do widzów. To Państwo zdecydują o losie głównego bohatera tekstu Ferdinanda von Schiracha – w tej roli Aleksander Machalica.

Wybitny niemiecki dramatopisarz zyskał już opinię literackiego „sumienia” ludzkości. Polska prapremiera jego – popularnego w europejskich teatrach i stacjach telewizyjnych – dramatu jest okazją, by w pełnym napięciu śledzić przesłuchania kolejnych ekspertek stających przed Komisją Etyki. To między innymi w ich role wcieli się siedem znakomitych aktorek: Maria Rybarczyk, Daniela Popławska, Małgorzata Łodej-Stachowiak, Bożena Borowska-Kropielnicka, Antonina Choroszy, Agnieszka Różańska i Marta Herman. Ich argumenty, dylematy etyczne, medyczne, teologiczne staną się jednocześnie kartami przetargowymi w „wyborze” koncepcji wolności, prawa do życia, człowieczeństwa.

Terminy te już niebawem wejdą i do polskiej debaty: dylematy dotyczące eutanazji, przerywania opieki paliatywnej, prawa do godnej śmierci coraz częściej odnoszą się także do rzeczywistości społecznej nad Wisłą. PRAWO WYBORU wyprzedza tę prognozę i jednocześnie daje każdemu z widzów możliwość anonimowego opowiedzenia się w tych kwestiach już teraz. Zatem: co Państwo zrobią ze swoim głosem?

Premiera: 23 kwietnia 2022 r.

Na scenie występują między innymi Antonina Choroszy, Aleksander Machalica, Małgorzata Łodej-Stachowiak, Maria Rybarczyk, Marta Herman, Bożena Borowska-Kropielnicka.

Źródło zdjęcia: Katarzyna Jankiewicz

Twórcy

Przekład: IWONA NOWACKA

Reżyseria: PIOTR KRUSZCZYŃSKI

Dramaturgia: MICHAŁ PABIAN

Scenografia, kostiumy, światła: MIREK KACZMAREK

Muzyka: BARTOSZ CHAJDECKI

Asystentka reżysera, inspicjentka: AGNIESZKA RYDELLEK

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Moralitet na czasie. Warto. Obsada dopasowana idealnie.

    no.....@gm...il.com / 29 kwietnia 2022

  • 9,0/ 10

    Spektakl bardzo prosto skonstruowany, jednak największą mocą są tutaj argumenty i słowa, a nie scenografia i inne efekty. Bardzo ważny temat zrealizowany w obiektywny, prezentujący argumenty wszystkich stron sposób, nieprzegadany. Zespół TN oczywiście w pełnej formie, świetne rolę ekspertek. Ostatnia scena naprawdę robi wrażenie. Zdecydowanie polecam.

    en.....@gm...il.com / 24 kwietnia 2022

Teatr Nowy - Adres i dojazd

ul. Dąbrowskiego 5, Poznań

http://teatrnowy.pl/

Kup bilet