Burza Williama Szekspira - zdjęcie Burza Williama Szekspira - zdjęcie Burza Williama Szekspira - zdjęcie Burza Williama Szekspira - zdjęcie

Średnia ocena

14 oddanych głosów

7,2 / 10

Burza Williama Szekspira

Bywają zbrodnie jaskrawe i spektakularne, lecz bywają i takie, o których sam zbrodniarz nie wie, że je popełnił.

Zbrodnię człowieka, który brata pozbawia korony i wyrzuca poza granice ojczystego kraju, każdy potrafi nazwać: to zdrada. Jednak co ze zbrodnią zaniechania, która – choć jej konsekwencje trwają – pozostała niezauważona? Jak rozgrzeszyć zbrodniarza, kiedy nawet on sam nie wie, że jakaś zbrodnia miała miejsce?

Na scenie występują między innymi Jerzy Radziwiłowicz, Jan Frycz, Mariusz Benoit, Kamil Mrożek, Paweł Tołwiński, Mariusz Bonaszewski.

Czas trwania: 125 minut

Twórcy

reżyseria: Paweł Miśkiewicz

scenografia: Barbara Hanicka

muzyka: Maja Kleszcz, Wojciech Krzak

choreografia: Dominika Knapik

dramaturgia: Joanna Bednarczyk

reżyseria światła, projekcje wideo: Marek Kozakiewicz

Opinie naszych widzów (4)

 • 10,0/ 10

  Mistrzowskie aktorstwo, niesamowita choreografia, a do tego znakomity traktat o władzy i człowieku.

  ma.....@ya...oo.ca / 17 września 2020

 • 10,0/ 10

  świetne widowisko teatralne, inspirująca scenografia, ciekawa choreografia i kostiumy, świetny warsztat aktorski wszystkich, intepretacja tekstu zmuszająca do lektury

  an.....@ik...ea.com / 09 października 2019

 • 7,0/ 10

  Dobra gra aktorów,choreografia i scenografia ale o co chodziło reżyserowi ? Tekst został przemontowany dodano fragmenty tekstu z morza i zwierciadła tak że ktoś kto nie zna sztuki (I to raczej dokładnie) nie załapie o co w ogóle chodzi. Władcy powinni rządzić a nie ślęczeć nad księgami, niewolnicy nie zostaną wcześniej zwolnieni a córka (Grana przez Maje Kleszcz) snuje się po wyspie śpiewając bluesa/Fado z braku odpowiednich facetów. Balecik marynarzy/Dzikusów tańczy lub ćwiczy jogę a Kaliban gra też Ariela co jeszcze bardziej wikła sprawę. Mnie to przypomina odjazd po grzybach z domieszką japońskiego postmodernizmu (Z artystycznego na nasze niezłe dziwactwo) Tym niemniej zobaczyć warto a najpierw przypomnieć sobie o czym właściwie jest oryginalna burza.

  da.....@....pl / 09 października 2019

 • 7,0/ 10

  Ciężki temat. Aktorzy super,

  an.....@....pl / 07 października 2019

Teatr Narodowy - Adres i dojazd

http://www.narodowy.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.