Czarnoksiężnik z Krainy Oz - zdjęcie Czarnoksiężnik z Krainy Oz - zdjęcie Czarnoksiężnik z Krainy Oz - zdjęcie Czarnoksiężnik z Krainy Oz - zdjęcie Czarnoksiężnik z Krainy Oz - zdjęcie Czarnoksiężnik z Krainy Oz - zdjęcie Czarnoksiężnik z Krainy Oz - zdjęcie

Średnia ocena

9 oddanych głosów

9,2 / 10

Czarnoksiężnik z Krainy Oz

Przedstawienie Czarnoksiężnik z Krainy Oz wg Lymana Franka Bauma w reżyserii Jarosława Kiliana to przepełniona goryczą opowieść o utopii i zarazem o rzeczywistości, jaka odsłania się za sprawą działań osieroconej Dorotki. Determinacja i odwaga głównej bohaterki, a przede wszystkim miłość być może natchną albo zmienią życie napotkanych na jej drodze istot, którym brakuje wiary i uczuć. Tchórzliwy Lew, Strach na Wróble i Blaszany Drwal, odseparowani od własnych serc, wędrują po omacku, szukając w lęku drogi do prawdy. Dziewczynka zabiera ich w podróż do Szmaragdowego Grodu, pragnąc uzdrowienia dla nich oraz szczęścia dla siebie. Czy uda się jej zdemaskować iluzję, mistyfikację i kłamstwo? Czy przyjaciele uwolnią swoje pragnienia, zajrzą w głąb duszy, spełnią marzenia, nabiorą świadomości i dojrzeją? Czy niewinność, kruchość i autentyczność staną się siłą sprawczą przemiany?

Scenariusz na motywach powieści Lymana Franka Bauma The Wonderful Wizzard of Oz wg wydania Geo. M. Hill Co., CHICAGO NEW YORK 1900.

Spektakl przeznaczony dla dzieci powyżej 6 roku życia.

Na scenie występują między innymi Anna Porusiło-Dużyńska, Tomasz Mazurek, Mirosława Płońska-Bartsch, Agnieszka Mazurek, Wojciech Pałęcki, Hanna Turnau.

Twórcy

Scenariusz, teksty piosenek i reżyseria: Jarosław Kilian

Scenografia i lalki: Julia Skrzynecka

Muzyka: Grzegorz Turnau

Współpraca: Paweł Piątek

Przygotowanie wokalne: Aldona Krasucka

Choreografia: Iwona Runowska

Projekcje: Natalia Rajszys

Reżyseria świateł: Damian Pawella

Asystent reżysera: Wojciech Pałęcki

Opinie naszych widzów (3)

 • 10,0/ 10

  Było fenomenalnie. Bawiliśmy się świetnie cała rodzina.

  el.....@gm...il.com / 02 lutego 2023

 • 10,0/ 10

  Przepiękne przedstawienie, pełne emocji, śpiewu. Opowieść o przyjaźni, wspólnym pokonywaniu trudności oraz o potędze wspólnoty.

  kk.....@gm...il.com / 23 stycznia 2023

 • 8,0/ 10

  Spektakl na dobrym poziomie, bogaty w słownictwo. Ładna scenografia, dobrze dobrane piosenki.

  ba.....@gm...il.com / 23 stycznia 2023

Teatr Lalka - Adres i dojazd

ul. Plac Defilad 1, PKiN, Warszawa

http://www.teatrlalka.pl/pl

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.