Krawiec Niteczka - zdjęcie Krawiec Niteczka - zdjęcie Krawiec Niteczka - zdjęcie Krawiec Niteczka - zdjęcie Krawiec Niteczka - zdjęcie

Średnia ocena

6 oddanych głosów

9,8 / 10

Krawiec Niteczka

Akcja teatralnej adaptacji baśni Kornela Makuszyńskiego rozpięta została pomiędzy pracownię krawiecką a… niebo. Droga, jaką odbywa tytułowy bohater pełna jest przygód i niebezpie­czeństw. W lalkowym przed­sta­wie­niu przyjaźń zostanie wysta­wiona na niejedną próbę, a serce nie raz zabije mocniej ze strachu albo z miłości.

Nagrody za reżyserię dla Jarosława Kiliana oraz za muzykę dla Grzegorza Turnaua na 17 Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Dziecięcych Banja Luka 2018 (Republika Serbska).

Spektakl przeznaczony dla widzów 4+

____________________________________________________________________________________________________

Specjalnym wydawnictwem Teatr Lalka obchodzi setną rocznicę urodzin Jana Wilkowskiego – aktora, reżysera, autora sztuk teatralnych, dyrektora artystycznego naszej sceny w latach 1952 – 1969. Tu powstały jego legendarne przedstawienia, znane nie tylko widzom w Warszawie i w Polsce, ale w całej Europie.

Właśnie ukazała się książka Jan Wilkowski. W stulecie urodzin 1921 – 2021, która - jak pisze Maciej Wojtyszko - „zabierze {czytelników} na wędrówkę śladami artysty, wpisując jego życie i czasy w pejzaż Warszawy oraz realia świata historii, polityki, a także w dzieje kultury polskiej XX wieku”.

Wydawnictwo jest do nabycia w kasie Teatru Lalka; cena egzemplarza 25 zł.

Na scenie występują między innymi Agnieszka Mazurek, Tomasz Mazurek, Grzegorz Feluś, Olga Ryl-Krystianowska, Aneta Jucejko-Pałęcka, Andrzej Perzyna.

Czas trwania: 65 minut

Realizacja

Adaptacja, teksty piosenek, reżyseria i lalki: Jarosław Kilian

Scenografia: Magdalena Gajewska

Muzyka: Grzegorz Turnau

Aranżacja: Paweł Piątek

Przygotowanie wokalne: Aldona Krasucka

Asystent reżysera: Aneta Harasimczuk

Skrzypce: Bartosz Blachura

Opinie naszych widzów (3)

 • 10,0/ 10

  Pięknie opowiedziana opowieść. Scenografia, gra aktorów, gra świateł, kolorów, postaci i muzyki. Dziewczynka 3,5 roku zachwycona. Mama tez :) Niestety krzesła są na jednym poziomie, także jeśli dorosły siądzie przed dzieckiem to nic nie widzi. Obsluga podaje poduszki / podkładki w szatni, ale dla małego dziecka to ciagle za mało. Szkoda, że rodzice nie zsuwają się trochę w krzesłach, aby nie zasłaniać. Przedstawienie bardzo polecam.

  do.....@gm...il.com / 26 września 2022

 • 10,0/ 10

  Co może być przyjemniejszym przeżyciem od uśmiechu dziecka? Dzieci były zadowolone, więc oceniam na 10+

  ul.....@gm...il.com / 25 września 2022

 • 10,0/ 10

  Cudowne, magiczne, pięknie zagrane przedstawienie

  ga.....@ho...il.com / 26 stycznia 2022

Teatr Lalka - Adres i dojazd

ul. Plac Defilad 1, PKiN, Warszawa

http://www.teatrlalka.pl/pl

Kup bilet