Baśń o pięknej Parysadzie. Klechdy sezamowe. - zdjęcie Baśń o pięknej Parysadzie. Klechdy sezamowe. - zdjęcie Baśń o pięknej Parysadzie. Klechdy sezamowe. - zdjęcie Baśń o pięknej Parysadzie. Klechdy sezamowe. - zdjęcie Baśń o pięknej Parysadzie. Klechdy sezamowe. - zdjęcie

Baśń o pięknej Parysadzie. Klechdy sezamowe.

Klechdy sezamowe Bolesława Leśmiana zachwycają kolejne pokolenia pięknem oryginalnego języka i poetycką aurą opowiadania. Ich autor, zainspirowany baśniami arabskimi, postanowił opowiedzieć je na nowo nadając im własny, niepowtarzalny styl: „Daleko, daleko, za górą, za rzeką, za zielonym borem, za modrym jeziorem, w pobliżu rozstaju, w sąsiedztwie ruczaju stał niegdyś pałac…”.

Z historii o Parysadzie i ptaku Bulbulezarze dowiemy się, co sprawiło, że urodziwa, choć rozkapryszona, księżniczka Parysada stała się mądrą i dzielną dziewczyną oraz jakich cudów dokonał tajemniczy ptak Bulbulezar.

Zapraszamy dzieci i ich rodziców do Teatru Lalka, by wspólnie z nami wyruszyli w dziwną, zaczarowaną podróż „drogą dziwną i zaklętą sennym zielem porośniętą, drogą ciszy i milczenia i dziwnego przeznaczenia…”.

Spektakl jest grany w foyer, spóźnieni widzowie nie będą wpuszczani na widownię. Prosimy o punktualne przychodzenie na spektakl.

Nie ma miejsc sprzedawanych na wejściówki / dostawki.

Premiera: 14 stycznia 2023

Występują

Aniela Blachura: skrzypce

Kajetan Pałęcki: wiolonczela

Realizacja

Adaptacja: Jarosław Kilian

Reżyseria: Aneta Jucejko-Pałęcka

Scenografia i lalki: Jarosław Kilian

Muzyka i opracowanie muzyczne: Grzegorz Turnau

Teatr Lalka - Adres i dojazd

ul. Plac Defilad 1, PKiN, Warszawa

http://www.teatrlalka.pl/pl

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.