Baśń o Alladynie i lampie cudownej. Klechdy sezamowe - zdjęcie Baśń o Alladynie i lampie cudownej. Klechdy sezamowe - zdjęcie Baśń o Alladynie i lampie cudownej. Klechdy sezamowe - zdjęcie Baśń o Alladynie i lampie cudownej. Klechdy sezamowe - zdjęcie Baśń o Alladynie i lampie cudownej. Klechdy sezamowe - zdjęcie Baśń o Alladynie i lampie cudownej. Klechdy sezamowe - zdjęcie Baśń o Alladynie i lampie cudownej. Klechdy sezamowe - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

10,0 / 10

Baśń o Alladynie i lampie cudownej. Klechdy sezamowe

Klechda sezamowa Bolesława Leśmiana O Aladynie i o lampie cudownej zachwyca kolejne pokolenia pięknem oryginalnego języka i poetycką aurą opowiadania. Jej autor, zainspirowany baśniami arabskimi, postanowił opowiedzieć je na nowo nadając im własny, niepowtarzalny styl.

„Kto pragnie dowiedzieć się szczegółowo o tym, jakim sposobem Aladyn został właścicielem lampy cudownej, ten niech obejrzy uważnie Baśń o Aladynie i o lampie cudownej. Łatwo tę baśń odróżnić od innych baśni, ponieważ zaczyna się od słów: „W pewnym mieście chińskim mieszkał ubogi krawiec Mustafa wraz z żoną Marudą''.

Z Baśni o Aladynie i o lampie cudownej dowiemy się, jak to możliwe, że niesforny i leniwy chłopiec, syn biednego krawca, stał się wielkim, bogatym i mądrym panem. Jakim sposobem udało mu się przechytrzyć złego czarodzieja, zdobyć serce księżniczki, ocalić siebie i swoich bliskich?

Dla widzów w wieku 4+

Na scenie występuje Aneta Jucejko-Pałęcka, Wojciech Pałęcki.

Czas trwania: 60 minut

Twórcy

Adaptacja: Aleksandra Rembowska

Reżyseria: Aneta Jucejko-Pałęcka

Scenografia i lalki: Jarosław Kilian

Muzyka i opracowanie muzyczne: Grzegorz Turnau

Skrzypce: Aniela Blachura

Wiolonczela): Kajetan Pałęcki

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Super miejsce, fajny występ, kameralnie i ciekawie

    ka.....@gm...il.com / 19 marca 2023

Teatr Lalka - Adres i dojazd

ul. Plac Defilad 1, PKiN, Warszawa

http://www.teatrlalka.pl/pl

Kup bilet