The Big Bang + Musical Improwizowany - zdjęcie The Big Bang + Musical Improwizowany - zdjęcie The Big Bang + Musical Improwizowany - zdjęcie

The Big Bang + Musical Improwizowany

Najbardziej zwariowany musical świata.

Artur (Artur Chamski) i Mateusz (Mateusz Banasiuk) razem ze swoim przyjacielem pianistą (Jacek Kita) próbują sprzedać pomysł na najdroższy musical w historii opowiadający o dziejach ludzkości. Sami zbierają na niego pieniądze i sami wcielają się w coraz to nowe postacie, tworząc na oczach widzów kostiumy, wykorzystując najbardziej nieoczekiwane elementy wyposażenia „wypożyczonego” mieszkania, śpiewając, tańcząc i opowiadając o dziejach cywilizacji - słowem robiąc wszystko, by przekonać do zainwestowania w produkcję ich wielkiego show.

Sukces jest gwarantowany, brakuje tylko jednego - pieniędzy. Dużych pieniędzy. Precyzyjnie: 83 milionów dolarów, które pochłonie produkcja. W kim twórcy upatrują szansy na jej sfinansowanie? W potencjalnych producentach, czyli w Was droga publiczności.

Tak oto na oczach widzek i widzów powstaje „The Big Bang” - musicalowa opowieść będąca parodią historii cywilizacji - mało ortodoksyjną i wymykającą się poprawności politycznej. To humor i zabawa w najczystszej postaci, pełna ryzykownych historycznie skojarzeń i nieoczekiwanego połączenia wyrafinowanych językowo konstrukcji z dosadnym i obrazoburczym humorem. Słowem: Monthy Phyton połączony z Saturday Night Live, Stand-up wsparty komedią dell’arte. A może jednak - po prostu - nieoczywista i przewrotna diagnoza popkulturowej świadomości historycznej i współczesnego poziomu edukacji kulturalnej?

„MUSICAL IMPROWIZOWANY” Potrzebny tylko tytuł!

Spektakl dla widzów od 16 roku życia (w spektaklu używany jest „ostry” język).

Na scenie występuje Mateusz Banasiuk, Artur Chamski.

Czas trwania: 160 minut

Realizacja

"THE BIG BANG, czyli WIELKI WYBUCH" Libretto - Boyd Graham

Scenariusz i teksty piosenek – Boyd Graham

Muzyka – Jed Feuer

Adaptacja i tłumaczenie – Tomasz Dutkiewicz

Reżyseria – Tomasz Dutkiewicz

Scenografia – Wojciech Stefaniak

Choreografia - Joanna Semeńczuk

Aranżacje piosenek - Tomasz Filipczak

Przygotowanie wokalne - Monika Malec

Przygotowanie muzyczne - Jacek Kita

Teatr Komedia - Adres i dojazd

ul. Słowackiego 19a, Warszawa

http://www.teatrkomedia.pl/

Kup bilet