O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor + Najlepsze z najlepszych - zdjęcie O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor + Najlepsze z najlepszych - zdjęcie O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor + Najlepsze z najlepszych - zdjęcie O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor + Najlepsze z najlepszych - zdjęcie O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor + Najlepsze z najlepszych - zdjęcie O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor + Najlepsze z najlepszych - zdjęcie O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor + Najlepsze z najlepszych - zdjęcie O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor + Najlepsze z najlepszych - zdjęcie

Średnia ocena

7 oddanych głosów

9,1 / 10

O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor + Najlepsze z najlepszych

Uroczy Paryż lat 30. XX wieku – miasto świateł i miłości.

Na stadionie olimpijskim stoi scena przygotowana na koncert stulecia, oświetlona jasnym blaskiem zachodzącego słońca. Chciałoby się zawołać – O sole mio! – czyli o słońce moje!

W hotelu Ritz na wybitnego włoskiego tenora Tito Marelliego czeka ekskluzywny apartament, w którym nieoczekiwanie spotka się trzech wybitnych tenorów – a właściwie czterech, żona – a właściwie dwie żony, mąż – a właściwie trzech mężów, kochanek – a właściwie kilku kochanków i kochanka – a właściwie ….

Dość. Tu trudno doprawdy zrozumieć kto jest kim i co gorsza, kto jest z kim.

A minuty do rozpoczęcia wielkiego koncertu Trzech tenorów płyną nieubłaganie… Czy wielki koncert Trzech Tenorów może się odbyć tylko z jednym tenorem? Albo z czterema tenorami? Albo w ogóle bez tenorów…?

Czy impresario Henry Saunders zdoła zapanować nad wybujałym ego operowych gwiazd? Czy wybujałe ego operowych gwiazd zdoła zapanować nad sobą? Czy też chaos i destrukcja w wykonaniu rozkapryszonych gwiazd zdołają osiągnąć „górne C” ?

A może właśnie w Paryżu nieokiełznani tenorzy zdołają odnaleźć miłość i artystyczne spełnienie? Bo jak od dawna wiadomo – nikt nie kocha tak jak tenor!

„O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor!” – to uroczo zakręcona farsa w klasycznym stylu, autorstwa mistrza tego gatunku, Kena Ludwiga.

Karuzela pomyłek i nieoczekiwanych qui pro quo. Galeria niezwykle zabawnych postaci i nieprawdopodobnych zbiegów okoliczności. Szalone tempo i salwy śmiechu w rytm największych hitów operowych.

I jak zwykle w Teatrze Komedia – imponująca scenografia i parada stylowych kostiumów, jak na Paryż lat 30. XX wieku przystało.

Zapraszamy na zabawę, miłość i śpiew!

"Najlepsze z najlepszych"

Widzowie będą uczestniczyli w podróży w czasie poprzez wiek XX – aż do czasów nam współczesnych.

Ta sentymentalna, ale niezwykle żywiołowa i efektowna podróż po stylach muzycznych, tanecznych i modowych poszczególnych dziesięcioleci ubiegłego wieku, utrzymana będzie w konwencji interaktywnej zabawy, pozwalającej publiczności nie tylko oglądać występy artystów na scenie, ale i samemu w nie się włączyć.

Cały wieczór podzielony zostanie na – lata ’50,’60,’70,’80 i ’90 składające się ze specjalnie przygotowanych fragmentów najbardziej znanych i lubianych przebojów z kolejnych dziesięcioleci.

Grupę wokalistów i tancerzy stanowią m.in.gwiazdy Teatrów Roma i Buffo, gwarantując najwyższy poziom estradowy. W trakcie imprezy nad całością czuwać będzie konferansjer, który wprowadzać będzie widzów w kolejne dziesięciolecia serią anegdot dotyczących zwyczajów, mody, gustów i ploteczek o sławnych ludziach, żyjących w określonych czasach.

Czas trwania: 240 minut
Źródło zdjęcia: ww

Obsada

Obsada w spektaklu: Weronika Książkiewicz, Małgorzata Sadowska, Marta Wierzbicka, Jan Jankowski, Mateusz Banasiuk, Artur Chamski, Tomasz Dutkiewicz, Robert Ostolski.

Koncert Najlepsze z najlepszych: Monika Rowińska, Iwona Loranc, Tomasz Dutkiewicz, Jakub Szydłowski, Mariusz Totoszko.

Realizacja

Tłumaczenie – Klaudyna Rozhin

Reżyseria i kostiumy – Tomasz Dutkiewicz

Scenografia – Wojciech Stefaniak

Przygotowanie wokalne – Monika Malec

Opinie naszych widzów (3)

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjne przedstawienie, profesjonalna gra aktorów, wiele śmiesznych momentów, piękna scenografia i dodatek w formie koncertu składanek muzyki z lat 50 60 70 80 to zaskakujące doświadczenie i przejażdżka wspomnień. Zdecydowanie polecam 🙂

  fa.....@gm...il.com / 18 października 2022

 • 10,0/ 10

  Super spektakl. Wspaniała gra aktorska. Spektakl z duszą

  pa.....@gm...il.com / 18 stycznia 2022

 • 7,0/ 10

  Taki sobie. Za dużo krzyku na scenie, za mało finezji.

  wg.....@gm...il.com / 02 października 2022

Teatr Komedia - Adres i dojazd

ul. Słowackiego 19a, Warszawa

http://www.teatrkomedia.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.